Jump to content

Usb 3.0 Uçuruyor!

akMurat

Recommended Posts

USB 3.0 uçuruyor!

Bugün, 12:30

USB 3.0'lı SSD teknolojisi çok hızlı!

Burak Dilli

Harici harddiskinizi hızlı mı sanıyorsunuz? OCZ'nin yeni modelinin hızına inanamayacaksınız...

OCZ firması yavaş yavaş mekanik harddiskleri yok etmeyi planlıyor! OCZ firmasının Enyo model harddiskleri solid state disk teknolojisini ve USB 3.0'ı birleştirerek tam bir hız canavarı yaratıyor.

Oldukça şık olan aliminyum kaplamasıyla da dikkat çeken Enyo model harddisklerin okuma hızı saniyede 260 MB, yazma hızı ise saniyede 200 MB olarak gösteriliyor. OCZ'nin kendi sitesinde yer alan tablo şöyle

enyo_speed_chart.jpg

OCZ firması fiyat açıklaması yapmasa da yeni harddisklerin fiyatının oldukça yüksek olması bekleniyor. Şu an için oldukça pahalı olan bu fiyat ise solid state disklerin yaygınlaşması ve diğer firmaların benzer ürünler çıkarması ile mutlaka düşecek.

http://www.chip.com.tr/konu/usb-3.0-li-ssd-teknolojisi-cok-hizli_19921.html

http://www.ocztechnology.com/products/solid-state-drives/usb-3-0-/ocz-enyo-usb-3-0-portable-solid-state-drive.html

Teknolojinin gelişmesi güzel kötü olan birşey varsa buna yetişememek ve bunun değişeceğini sanmıyorum üreticiler suan çıkarabilcek durumda oldukları teknolojileri sırf piyasada olan ürünleri satılmadığından ya çok pahalıya satışa çıkarıyorlar yada uzun süre bekletiyorlar usb 3.0 da bunlardan biri bence ayrıca bu hızlar günümüzda herşeyin boyutunun aşırı derecede artığı düşünülürse normal bile inanın 8gb flash belleğim var tam olarak bir dosyayı kopyalamaya cesaret edemiyorum çok uzun sürüyor :)

Teknolojinin gelişmesi güzel kötü olan birşey varsa buna yetişememek ve bunun değişeceğini sanmıyorum üreticiler suan çıkarabilcek durumda oldukları teknolojileri sırf piyasada olan ürünleri satılmadığından ya çok pahalıya satışa çıkarıyorlar yada uzun süre bekletiyorlar usb 3.0 da bunlardan biri bence ayrıca bu hızlar günümüzda herşeyin boyutunun aşırı derecede artığı düşünülürse normal bile inanın 8gb flash belleğim var tam olarak bir dosyayı kopyalamaya cesaret edemiyorum çok uzun sürüyor :)

aynen sana katılıyorum pıyasada suanda o kadar cok cesıt urun warkı adamlar bılerek bekletıyorlar yada fıyatları cok yuksek tutuyorlar hos teknolojıye yetısmek ıcın para şart:D

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...