Jump to content

Cdromsuz Flash Olmadan Nasıl Xp Kurulur

alligatör2004

Recommended Posts

arkadaşalar çok eski bir laptop var p2 işlemcili buna xp kurmak istiyorum yalnız biosu usb cdrom veye flash diskten boot etmiyor laptop un hdd sini başka bir bilgisayara takıp kurulum yaptım tekrar eski laptop a taktığımda mavi ekran hatası veriyor nasıl yapabilirim bu bilgisayara nasıl xp kurabilirim modeli toshiba portege 3110ct ,

yardımlanızı bekliyorum..

Forumumuzda Katılımsız Kurulum Destek Bölümünde Blue_Life'ın bir BlueXp (CD-Usb veya Harddiskten çalışan) . O konuyu inceleyin orada harddisk üzerinden Xp kurulumu anlatılıyor. Sizin yapacağınız harddiski başka bir bilgisayara bağlayıp ; 1. Bölüme bu sistemi entegre etmeniz ve 2 .bölüme de bir xp imajı koymanız. Daha sonra da bu açılabilir sitemle kendi bilgisayarınıza format atmanız.

Buyrun Konunun Linki

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=115191

Forumumuzda Katılımsız Kurulum Destek Bölümünde Blue_Life'ın bir BlueXp (CD-Usb veya Harddiskten çalışan) . O konuyu inceleyin orada harddisk üzerinden Xp kurulumu anlatılıyor. Sizin yapacağınız harddiski başka bir bilgisayara bağlayıp ; 1. Bölüme bu sistemi entegre etmeniz ve 2 .bölüme de bir xp imajı koymanız. Daha sonra da bu açılabilir sitemle kendi bilgisayarınıza format atmanız.

Buyrun Konunun Linki

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=115191

saol hocada anlayamadım

cd romu var ama bios cd romu görmüyor mu nasıl oluyor bu?ilk aldığında cdrom varsa cdromu görmesi lazım sonradan bios sürümünü de düşüremiyeceğine göre.

cd ye biosun son versiyonunu çekip cdroma tak açılışta ALt+F2 ye basıp biosu güncelle diyecektim ama kafam karıştı (cd rom u olupta cd rom görmeyen bios durumu yani)

yanlış hatırlamıyorsam forumda harddiskten kurulan ghost Xp var onu denemeni tavsiye ederim

bence cd den kaynaklı bir sorun olabilir belki o cdyi okumaya bilir yeni bir cdcekin yada sata raidli bir cd kullanın

saol hocada anlayamadım

hacı şöyle bişey diyor sanırım.

notebook diskini başka sisteme tak ve yedek disk olarak başlat.sonrada 2 partiona böl.

2.parçaya xp cdsini bootlu olarak yükle diyor.

Ancak nasıl bootlu yüklenir sorusuna gelince sanırım arkadaşın verdiği linkden bakıcan :)

Her şeyi geçtim o bilgisayar PII 300 mhz - 64 MB RAM. Bence Windows 98 filan kurun ona.XP çok kasacaktır tahminimce.

zaten minimum 128 mb ram istiyo xp 128 ramli arkadaşın pc ye kurdum can çekişiyo

Hafifletilmiş XP bile bulsanız 64 MB kesinlikle çok düşük bir RAM.

XP en az 128 MB istiyor zaten.

Ayrıca işlemci de çok düşük.Ekran kartını artık saymıyorum (2.5 MB PCI imiş) zaten.

Windows 98 konusunu ciddi ciddi düşünün.XP ile sıkıntı yaşarsınız bu makinede.

cdrom görmüyosa biosusb destekleri kapalı olabilir usb hdd support bunu enabled yapman gerek secenek yoksa bios usb destekli diildir

hdd i söküp baska bi makineye takıp denemn gerekecek ille xp kuracam diyosan xp nin ilk yani sp olmayan sürümünü bul o daha iyi calışıyo hurda makinelerde işn zor kolay gelsin :D

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...