Jump to content

Mozilla Firefox 4 Ufukta Göründü!

muselmansuffe

Recommended Posts

Mozilla Firefox 4 Ufukta Göründü!

n4ahl.png

Mozilla'nın Firefox yöneticisi Mike Beltzner, kendi blog'unda Firefox 4 hakkında ufak bir sunum paylaşmış.

Tüm detaylar henüz belli olmasa da, Firefox 4 ile üç ana noktaya odaklanılmış: HTML5 desteği, hız ve kullanıcıların tarayıcı üzerindeki ayar hakimiyetinin daha kolay hale getirilmesi.

Firefox, halen kullanım oranı artan bir tarayıcı ve bu payını Internet Explorer'dan çaldığı kesin. Firefox, PC Labs kullanıcıları arasında %42.8 oran ile en fazla kullanılan tarayıcı konumunda. Internet Explorer %35, Google Chrome da %14 gibi bir orana sahip. Firefox, kendi çok rahat hissetmemeli; zira Chrome'un kayda değer yükselişi var. O yüzden Firefox 4'ün başarısı, pazar oranlarını da doğrudan etkileyecek.

Kaynak: pclabs

Ben de çoğu tarayıcıyı denedim. Görsellik olarak vs bazıları evet hoş ama, pratiklik açısından, kullanım olarak ve biraz da IE'nin inadına sanırım Firefox'u daha çok seviyorum.

Ek olarak, betiklerin de bunda epey payı var tabi. Özellikle Rapidshare Links Checker. :)

eklentılerı ve arac cubuklarındakı kolaylıkları yeter. ama ie9 u da merak etmıyorum degıl hanı

zaten bence bu IE9 için misilleme mahiyetinde bir haber olmuş. ve yine bence IE9 final çıkana kadar Firefox4 ün kararlı sürümü piyasaya sürülmeyecek.

kim ne derse desin hiçbir zaman tarayıcımı değiştirmeyi düşünmüyorum :)

nn9rww.jpg

en iyi kişiselleştirilebilir web tarayıcısı bence ötesi yok :D operanında + yönleri var ama firefox kadar kişiselleştirilmiyo ve eklenti bakımından bu kadar zengin değil :) chrome'u bi sevemedim gitti ama :D

ie'den bahsetmediğimin farkındayım hakkatten ie nerde? :rolleyes:

-içimdeki ses: ie öldü öldü yok o artık yoook :p

Krom kaplamalı tarayıcılarla alakam yok :)

Şaka bir yana sonunda windows 7 ve vista için aero desteğinin gelmesi çok geç oldu.

Çıktığı an sürümünü yükselteceğim.

En çok sevdiği web tarayıcısıdır kendileri :)

Ben de çoğu tarayıcıyı denedim. Görsellik olarak vs bazıları evet hoş ama, pratiklik açısından, kullanım olarak ve biraz da IE'nin inadına sanırım Firefox'u daha çok seviyorum.

Ek olarak, betiklerin de bunda epey payı var tabi. Özellikle Rapidshare Links Checker. :)

eklentılerı ve arac cubuklarındakı kolaylıkları yeter. ama ie9 u da merak etmıyorum degıl hanı

rapit link cracker olması bi avantaj firefox için nedense ben son formatımfa frefox u kullanmadım

chrome kullanıyorum bi harika son zamanlarda bi de idm ile rahat çalışsa vidyo seyredemiyorum

frefox kullanmaya devam arkadaşkar kurulumla ie gelmese kullanan olmaz galiba :D

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...