Jump to content

NEC'in Yeni Buluşu İle Yasadışı Kopyalama İmkansız

muselmansuffe

Recommended Posts

NEC'in Yeni Buluşu İle Yasadışı Kopyalama Neredeyse İmkansız!

avhglj.jpg

Yeni video standartı Mpeg 7 ile birlikte gelecek olan NEC'in bu yeni DRM (Dijital Hak Yönetimi) teknolojisi sadece illegal biçimde kopya yapıp satanları yani işi ticarete dökenleri değil sadece satın aldığı filmi kopyalamak isteyen son kullanıcıların da işini epey bir zorlaştıracak gibi.

NEC'in bu yeni teknolojisi temelde her video karesinin kendisine ait farklı bir dijital imzaya sahip olmasına dayanıyor. Bunun anlamı ise oynatım esnasında imzaların sorgulanarak ilerlemenin devam edecek olması. Yani bu teknoloji ile beraber orijinal dosyada yapılacak filigran, altyazı, künye bildirimi, reklam ve benzeri her türlü eklenti/değişiklik tespit edilebilecek.

NEC'e göre bu sayede hak sahipleri otomatikman yasadışı olan kopyaları belirleyip, kendi izinleri haricinde video içeriklerinin yüklenmesine engel olabilecekler. Üstelik hayata geçirecekleri bu yeni sistemin korsan videoları bulması için gereken süre sadece birkaç saniyeden ibaret, doğru tanılama oranı %96 iken, yanlış alarm verme olasılığı ise 1 milyon vak'ada sadece 5 tane. Yine bu teknoloji ile birlikte hak sahiplerinin çevrimiçi ortama yüklenen korsan videoları tespit edebilmeleri de sadece 2 saniyelerini (60 kare) alacak.

Kaynak: pclabs

bunuda kırarlar hele bi piyasaya çıksın bakın gorun en fazla 3 saat veriyorum anında paket ederler

hangi kameraya el sallıyoz :devil:

zamanında DVD kopyalanamaz dendi, MP^hakları dendi, dendi de dendi :p

sonuç; korulamı DVDler 3-5 programla kırıldı, riplendi, nete verildi.

------

EA Games oyunlarının yasal yoldan oynanabilmesi için benzer bir teknoloji geliştirdi (sürekli online olma) ama daha oyunlar çıkmadan teknoloji rafa kaldırıldı. Bu da öyle olacak.

ve yine adım gibi eminim 2-3 yıl sonra MPeg-7 videolarını herhangi bir dönüştürücü ile adam gibi AVIlere dönüştüreceğiz :p

bu yazıyı seneye okuyup gülecem :lol:

Bence reklam bular nasılki domuz gribi kuş gribi piyasaya para kazanmak için sürülen bir yemdi belli firmalar bunların aşısını ürettik diye malı ******ürdüler...bunlarda aynı taktik içersinde...

ben şimdiden kırdım : ) adam filmi izlerken aynı ayna yüksek kalitede ekran kaydı yapan bir prgoram açar ve kaydeder orjinali riplemesine gerek yok sinema çekimi gibi bişey olur ama olsun biz yine de filmimizi izleriz :D

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...