Jump to content

İlginç Bir Restart Olayı

Saviola

Recommended Posts

Arkadaşlar tarayıcıdan bir resim tarattırdıktan sonra yazdır dediğim anda PC restart atıyor.Sonra her halde başka olaydandır diye düşündüm ama bi kaç kez daha aynı işlemi tekrarlayınca emin oldum.Yani *.jper formatındaki resmi her yazdır dediğimde restart atıyor makina.Bu ilginç restartlar hep beni buluyor farklı antivirus progamları ile sistemimi denetliyorum sürekli virus mirus yok.Yardımlarınızı bekliyorum.

selam

resim çıplaksa hukumetten dolayıdır. tayyep yeniden başlattırıyodur. hukumet kadroları kullanılmadan boyle bi restart olamaz

O şahıs TV de bile olsa bizim eve giremez :rolleyes:

mutlaka bır yazılım cakısması wardır format at

Sistem henüz 3 aylık bile değil.Yani daha yeni formatlı zaten <_<

sistem sürekli restart atmaya başladı ve kendinin başlangıçta onarma seçeneği ( önerilen ) ile açtı.Ve düzgün çalışan önceki bi tarihe geri yükledi.Sistem açılınca yazıcıda günler önce kuyrukta kalan bi belgeyi yazdırdı.Bu yazılım çakışması nedir ? Win7 uyarlı HP Laserjet 1022 yazıcı driver yüklü ve bu yazıcı Xp de tam gaz son sürat çalırken win7 de oldukça ağır çalışıyor.Restart bu yazıcıdan kaynaklanabilirmi ? öyle ise nasıl ? Şuan yazıcı sorunsuz çalışmakta...

Win7 kurulu sistemimde tüm aygıtları inceledim çakışan varmı diye ? Aygıtlarda kaynak çakışması yok. Sadece PCI standart PCI-PCI köprüsü ( Bundan 3 adet var ) 3.ve sonuncu olan bu aygıtta sorun olduğu yazıyordu.Ayrıca güvenli kipte restart atmıyor makina

Yazılım çakışması nedir ? Bu konuda bilgisi olan yokmu arkadaşlar ?

Kurulu yazılımlar :

Eset SS 4.0.468 TR

Net Framework 4.0

Acronis 2010

Sql Server 2008 Enterprise Edition

Sql Server 2008 Book Online Updates

Acrobat Reader 9.30 TR

Java 6

HP LJ 1022 Driver

Office 2007 Enterprise Edition TR

Office Service Pack 2

selam

resim çıplaksa hukumetten dolayıdır. tayyep yeniden başlattırıyodur. hukumet kadroları kullanılmadan boyle bi restart olamaz

Alakasız yerlere siyasi görüşünü sokarak ne yapmaya çalışıyorsun anlamadım. Siyasi görüşünü kendine sakla.Ayrıca onca kişinin oy verdiği kişiye ve senin başbakanına hakaret edemezsin.

Win7 kurulu sistemimde tüm aygıtları inceledim çakışan varmı diye ? Aygıtlarda kaynak çakışması yok. Sadece PCI standart PCI-PCI köprüsü ( Bundan 3 adet var ) 3.ve sonuncu olan bu aygıtta sorun olduğu yazıyordu.Ayrıca güvenli kipte restart atmıyor makina

Yazılım çakışması nedir ? Bu konuda bilgisi olan yokmu arkadaşlar ?

Kurulu yazılımlar :

Eset SS 4.0.468 TR

Net Framework 4.0

Acronis 2010

Sql Server 2008 Enterprise Edition

Sql Server 2008 Book Online Updates

Acrobat Reader 9.30 TR

Java 6

HP LJ 1022 Driver

Office 2007 Enterprise Edition TR

Office Service Pack 2

Sistem sql den dolayı ağırlaşmaya başlıyor ve eset i kullanıyorsun. sql servisi sistemde başlayınca esette rahat durmuyor... Reset olayına şimdilik bi çözüm bulamadım. Yetersiz kaynakta olabilir...

Sistem sql den dolayı ağırlaşmaya başlıyor ve eset i kullanıyorsun. sql servisi sistemde başlayınca esette rahat durmuyor... Reset olayına şimdilik bi çözüm bulamadım. Yetersiz kaynakta olabilir...

Sistemim :

İntel Celeron CPU 3.06 GHz

Ram : 1 GB

HDD : 80 GB ( Şuan 9 GB Boş alan var )

DVD Rom

Ama Win7 den önce kurulu olan XP de bu tür sorunlar vermemişti.

Birde şunu belirteyim güvenli kipte açıp sonra normal başlayınca bilgisayarım 3-5 gün restart atmadan çalışıyor.Sonra yine başlıyor restart atmaya.Sonra güvenli kip yine 3-5 gün idare bu böyle gidiyor :rolleyes:

Sistemim :

İntel Celeron CPU 3.06 GHz

Ram : 1 GB

HDD : 80 GB ( Şuan 9 GB Boş alan var )

DVD Rom

Ama Win7 den önce kurulu olan XP de bu tür sorunlar vermemişti.

Birde şunu belirteyim güvenli kipte açıp sonra normal başlayınca bilgisayarım 3-5 gün restart atmadan çalışıyor.Sonra yine başlıyor restart atmaya.Sonra güvenli kip yine 3-5 gün idare bu böyle gidiyor :rolleyes:

Yanlış anlama dostum ama celeron işlemciler bu işler için çok zayıftırlar. + 1gb ram olan bi sistemde win7 + sql2008 yapmışın sürekli kasılıyor olması gerekir sistemin. Donanımsal olabilir belki, kontrol etmişmiydiniz ?

selam

kardeşim burası siyasi arena mı? yanlış forumdasın tnctr de böyle bir bölüme raslamadım.. moderatör arkadaşlar cevabınla ilgilenmeleri gerek diye düşünüyorum.

selam

orda burda bişiler yazarak kendilerini tatmin etmeye çalışıyorlar herhalde..vah yazııık..

Yanlış anlama dostum ama celeron işlemciler bu işler için çok zayıftırlar. + 1gb ram olan bi sistemde win7 + sql2008 yapmışın sürekli kasılıyor olması gerekir sistemin. Donanımsal olabilir belki, kontrol etmişmiydiniz ?

Donanımsal bi sorun yok ama sistem pek kasmıyordu ama SQL Server 2008 i kurduktan sonra biraz ağırlaştırdı.Fakat yine de can sıkıcı bi hantallık yok.Tek sinir bozan şey ne zaman ne şekilde olacağı belli olmayan şu restartlar.O da dediğim gibi güvenli kipte açılış yapıp sonra tekrar normal açılış yapınca 3-5 gün idare ettiriyor :rolleyes:

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...