Jump to content

Windows 7'ye Update Paketi Ve ürün Anahtarı Ekleme

Recommended Posts

• Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@ Extended

Eyvallah kardeşim anlaşıldı mesele :)

NOT; 7zip ile bir klasöre ie11'i çıkartınca "amd64_microsoft-jsintl.resources_33bf5676ad364e35_6.3.96pf.119u8_en-us_1q3e856fa" vs isminde zibilyon tane klasör ve "manifest" isminde yine zibilyon tane dosya çıkıyor!

Bu cab çıkarma işi nasıl olacak ki acaba?  :whistle:

Edited by aziz25

@ mephistooo2

Usta kilit sorulara devam izninle; :)

A- "updatepack" isimli güncelleme klasörüne en son .msu update dosyalarını koyup o an güncel bir sistem oluşturuldu diyelim.

Bir veya birkaç ay sonra aynı sistemle "windows update" check edildiğinde gözüken yeni güncellemeleri indirip yine bir önceki .msu dosyalarının bulunduğu "updatepack" klasörüne mi hepsini koymalı?

Yoksa "updatepack" klasöründeki sistemi oluşturan önceki .msu dosyalarını SİLİP, YERİNE WINDOWS UPDATE'TE GÖZÜKEN SADECE YENİ MSU GÜNCELLEME DOSYALARINI MI KOYMALI? 

İkinci senaryo da yani yeni çıkan update dosyalarını "updatepack" klasörüne şayet öncekileri silmeden direk eklersek, msu dosyaları arasında herhangi bir çakışma, afallama durumları ortaya olmaz mı? Bazen bir msu dosyasının arka arkaya "v2" veya "v3" sürümleri çıkıyor. Yada aynı işi gören misal, yeni tarihli bir güncelleme dosyasıyla eski tarihli aynı güncelleme dosyasının birlikte aynı klasörde olması problem yaratmazmı? Çünkü mikisoft'un hangi msu update dosyasının hangisinin yerine geçtiği (replace yapıldığı) bilgisine ulaşmak çoğu zaman çok zor biliyorsunuz.

B- "updatepack" paketinde alt klasörler olursa işlem tamamlanırmı? Yoksa tüm msu dosyalarının hepsi aynı yerde (updatepack klasöründe) mi olmak zorunda?

Edited by aziz25

aşağıda kodları yazılan cmd dosyası ile Gimagex yada Windows AIK tarzı programların hiçbirisine ihtiyacınız kalmayacak...

buradaki komutlar benim tarafımdan derlenmiştir, bazı sivri zekalılar çıkıp da BOŞ BOŞ konuşmasın...

Bu nasıl bir ithamdır böyle?

2 tane DISM komutu yazınca lord mu olmuşun?

Ayrıca DISM zaten Windows AIK bileşenidir !!

Arkadaş iki tane dism komutu yazdım, ben lordum demiyor zaten.

Yazdığı ve pratikte çok faydalı çalışması için birilerinin çıkıp boşboğazlık yaparak gereksiz, amaçsız ve fındık kabuğunu doldurmayan yorumlarda bulunmalarını istememiş sanırım. Ayrıca iki tane dism komutu dediğiniz ve aşağıladığınız kodları 6 aydır mumla arayan insanlar var :)

Bu devirde nitelikli ve kaliteli "coder" bulmak epey zor artık :pc: :)

Edited by aziz25

Arkadaşlar bu DISM kodlarında işlem tamamlanınca kendisi otomatik olarak exit yapıyormu yoksa işlemler bitince özel bir komut (unmount komutu) vermek mi gerekiyor?

Test için deneme yaptım ancak bir güncelleme dosyası için hata mesajı verdi ve en son satırda "....Devamı..." vs gibisinden birşey yazdı kaldı! CMD komut penceresini direk kapatıp otomatik oluşan WIN7 klasörünü silmeye kalkınca ise sistem silmeye izin vermiyor!!

Galiba unmount yapılması falan gerekiyor ama nasıl? :innocent:

NOT; Birde oluşan "WIN7" klasörü tüm entegre (update) işlemleri sonrası eğer herşey yolunda gitmişse "kendiliğinden siliniyormu" yoksa install.wim dosyasıyla birlikte klasörde kalıyormu?

Edited by aziz25

Arkadaş iki tane dism komutu yazdım, ben lordum demiyor zaten.

Yazdığı ve pratikte çok faydalı çalışması için birilerinin çıkıp boşboğazlık yaparak gereksiz, amaçsız ve fındık kabuğunu doldurmayan yorumlarda bulunmalarını istememiş sanırım. Ayrıca iki tane dism komutu dediğiniz ve aşağıladığınız kodları 6 aydır mumla arayan insanlar var :)

Bu devirde nitelikli ve kaliteli "coder" bulmak epey zor artık :pc: :)

Coder ?:S ?

yok daha neler!!