Jump to content

Katılımsız Kurulum Sonunda Bilgi Nasıl Verilir?

Mc Hammer
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar, forumda o kadar AutoIT ve Script örnekleri ile karşılaştım ki ama, çoğu benim istediğim tarzda olmadığı için bu konuyu açmak istedim.

Benim aradığım, Progress Bar şeklinde olanı değildir. Mesela;

- Uygulamayı yükledikten sonra, trayicondan yukarı çıkan bir resim olabilir,

- Uygulamayı yükledikten sonra, trayiconda ''Yükleme Tamamlandı!'' yazısı ile simgesinin çıkması olabilir,

- Uygulama yüklendikten sonra, masaüstünde ''Yükleme Tamamlandı!'' yazılı bir resmin çıkması olabilir. Bu resim sadece kendi boyutlarında çıkan türden olabilir. Sadece resim olmalıdır.

Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=136887&view=findpost&p=779127[/CODE]

birde şunu incele

Teşekkürler recep demirci. Tam aradığım tarzda olanları vermişsin sağol.

- Birincisinde, ''Recep&TNCTR'' yazısı ve arkaplanındaki bar olmayacak ve boyutlandırılmış resim şeklinde nasıl yapabiliriz?

- İkinciside çok hoş yapılmış, AutoPlay Studio kullanılmış sanırım. Bundaki resmi nasıl değiştirebilirim?

Edited by Mc Hammer

Teşekkürler recep demirci. Tam aradığım tarzda olanları vermişsin sağol.

- Birincisinde, ''Recep&TNCTR'' yazısı ve arkaplanındaki bar olmayacak ve boyutlandırılmış resim şeklinde nasıl yapabiliriz?

- İkinciside çok hoş yapılmış, AutoPlay Studio kullanılmış sanırım. Bundaki resmi nasıl değiştirebilirim?

O verdiğim linkteki örnek 3ü kendine göre düzenle.

İkincisi için ise evet ams ile yaptım.Aşağıdaki başlıktaki dersleri indir içinde var zaten.

kolayı var :D recep demirci'nin verdiği 1.exe'yi indir. wainrar'la masaüstüne çıkart. \AutoPlay\Images klasörü altındaki resmi aynı boyutlarda kendine göre düzenle ;)

ama ben kendim yapacağım diyorsan konuyu ams bölümüne raporla orda cevap verirler :D

Konunun AMS'ye kayacağını tahmin etmemiştim. Çünkü, nasıl yapıldığı ile ilgili tam bir fikre sahip değildim. Belkide 1 seneyi geçkin katılımsız çalışmalar ile uğraşmadığımdan, gelişmelerin gerisinde kaldık. Recep Demirci'nin vermiş olduğu 1.exe üzerine değindim ama, olmadı. Aslında çok küçük bir ayarlamadır ama, ben bulamamışımdır.

Şu anda da menülere ve seçeneklere bakıyorum, gözle görülür bir detayla karşılaşamadım.

İstediğiniz AMS ile yapmaksa aşağıdaki kodlar işinizi görür.

Global Funtions

STE_DLLPath = _SourceFolder.."\\AutoPlay\\Plugins\\TransitionEngine\\TEngine.dll";

require(_SourceFolder.."\\AutoPlay\\Plugins\\TransitionEngine\\TEngine.luac");

Butonun On Click evresine

Application.Sleep(5000)

DLLRet = STE_ShowTrayImage(_SourceFolder.."\\AutoPlay\\Images\\Splash.png",

3,

700,

3700,

10,

700,

0);

bu kodları yazarsanız kurulum bittikten sonra Splash.png dosyası taskbar üzerinde görünecektir.

yada

Recep arkadaşımızın hazırladığı örnegi kullanarak yine

Butonun On Click evresine

result = File.Run("AutoPlay\\Docs\\dosya_ismi.exe", "", "", SW_SHOWNORMAL, false);

kodu ile yapabilirsiniz.

Not : ams kodlarının çalışması için

TEngine.dll ve TEngine.luac dosyalarının " AutoPlay Media Studio 7.0\Projects\Transition_Engine_Plugins\CD_Root\AutoPlay\Plugins\TransitionEngine " klasorü içerisinde olması gerekir.

splashr.jpg

Örnek Proje

http://rapidshare.com/files/395071521/Transition_Engine_Plugins.apz[/CODE]

Plugin

[CODE]http://rapidshare.com/files/395070892/TransitionEngine.rar[/CODE]

Anlatımın için sağol arkadaşım. Yanlız ben butonsuz çalışma yapıyorum. Recep Demirci arkadaşın çalışması sanırım butonsuz ve direk sayfa üzerinden. Her münüyü karıştırdım, hatta resim sonrası My Project sayfasının çıkmasınının süresini düşürdüm ama, tam anlamaıyla kapatamadım.

:) Sanırım konu gene yanlış yerde AMS de olmaz değil ama AutoIt daha sağlıklı olur diye düşünüyorum. Neyse

Global Funtions

STE_DLLPath = _SourceFolder.."\\AutoPlay\\Plugins\\TransitionEngine\\TEngine.dll";

require(_SourceFolder.."\\AutoPlay\\Plugins\\TransitionEngine\\TEngine.luac");

Sayfanın On Preload evresine

DLLRet = STE_ShowTrayImage(_SourceFolder.."\\AutoPlay\\Images\\Splash.png",

3,

700,

3700,

10,

700,

0);

Projects\Settings

Flat ve Hidden'i işaretle

Build

Web/Email executable olarak yazdır

sonraki menüde işaretli olanları sil bu projeni exe olarak kaydedecektir. Daha sonra bu exe yi nerede kullanmak ıstıyorsan (katılımsız) içerisine atarsın.

Sanırım bu işini görecektir.

Not : Tabii yukarıda anlattıgım plugini anlattıgım yere atmayı unutmuyorsun.

Edited by egemynet

Nasıl bir çalışmada kullanacağını henüz anlayamadığımızdan sanırım yardımcı olamıyoruz. Önce bunu bi açıklarsan sanırım daha fazla yardıcı oluruz.

Aslında başlıktada belirtmiştim ama, yinede yazayım. Katılımsız kurulum sonunda, sağ alttan veya ortadan çıkan çerçevesiz resimli bilgi şekilnde bir çalışma üzerinde duruyorum.

Aslında benim amacım, kurulum bittiğinde, masaüstünde çıkan sade bir resimdi. Sağ alttan çıkma olayını reklam gibi olabilecek ama, Katilimsiz Com'da görmüştüm.

Vallahi konu, AutoIT, Katılımsız ve en sonunda AMS'ye geldi.

Bende tam böyle yapmaya çalışıyorum ama, resim aşağı indikten sonra My Project sayfası çıkınca takıldım kaldım. Hatta sayfanın boyutunu 10x10 gibi küçük boyuta çektim ve On Show kısmına, Application.Exit(1000); yazdım. Rakamları, 1000, 2000, -1000 gibi deneyerek yapmaya çalıştım. Sonrasında, My Project sayfası yine görünüyor ama, 1 saniye sonunda kendiliğinden kapanıyor. Tamamen kapatmanın formulü olsaydı, iyi olurdu.

Ayrıca, AutoIT'le nasıl bir yol uygulanır onuda bilmiyorum.

Örnek projeni indirip ilk seferinde, hiçbirşey değiştirmeden build yaptım ve oldu. Sonrasında ise, sadece resmi değiştirdim ama, yine olmadı. Sanırım ya ben beceremiyorum ya da çok küçük bir püf noktası var.

Acaba, AutoIT ile nasıl yapılır, fikri olan var mı?

Bilmiyorum da bu kodlar falan bana çok saçma geldi.

Aç Autoplay'i, tasarla kendine göre kurulum tamamlandı penceresini.

Bir script yaz pencere açıldıktan 1-2 sn sonra kapansın, olay budur.

Bu soruyu ban birisi sormuştu galiba sendin, bilmiyorum demiştim.

Şimdi burada Autoplay kelimesi geçince aklıma böyle bir şey geldi.

Bilmiyorum da bu kodlar falan bana çok saçma geldi.

Aç Autoplay'i, tasarla kendine göre kurulum tamamlandı penceresini.

Bir script yaz pencere açıldıktan 1-2 sn sonra kapansın, olay budur.

Bu soruyu ban birisi sormuştu galiba sendin, bilmiyorum demiştim.

Şimdi burada Autoplay kelimesi geçince aklıma böyle bir şey geldi.

Yok daha önce, böyle bir soru sormadım. Zaten, 1 seneye yakın katılımsız ile uğraşmıyordum. Bilenler için kolay aslında ama, bilmeyenler için zor. Bilgisi olan arkadaşlar, bunu saklamayıp nasıl yapıldığı hakkında bir anlatım oluştursalar iyi olacaktır.