Jump to content

Şirkette Engellenen Sitelere Girebilme

tonic

Recommended Posts

Benim sorunum şirketten internete girmeyle ilgili. Şirkette internete sadece firmanın proxy ile bağlanabiliyoruz. Böyle olunca da birçok siteye giremiyoruz. Ne facebook ne fizy ne de başka bir site... Proxy kapatılınca hiçbir yere bağlanılmıyor. Bunu nasıl aşabiliriz? port numarasını değiştirmesi işe yarar mı? DNS ayarlarına girilmiyor, o da engelli. Bilgisayarlara hiçbir program da kuramıyoruz yönetici olmayınca. Adres satırında http yerine https yazınca da bir şey değişmiyor. Yardımcı olursanız sevinirim...

arkdaslar yapacaklarınız bırsey degıstırmez sonucta server uzerıden baglanıyor ve standart bır proxy protokolunden gecer ultra surf falan merkeze ugraman gıder ama server uzerındekı ayarlara ugramanda n gecemez bunu akınsoft kafe yonetımı gıbı dusunun asılması kuran kısının proxt bılgısıne baglıdır no yasak ıse yaramaz o sadece standart mahkeme kararındakı engellemelrın ıp addreslerını host dosyasına ekleyerek acılmasını saglar ama su var dostum senınkı su kı senı nıs zoor proxy asmak asırı bılgı ıste oda senı benı asar elındekılerle devam et bye

evet hiçbir çözümü yok malesef, bulamadım :( yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler...

ana proxy serverden alıyorsan internet bağlantını .anlattığın kadarıyla öyle .malesf hiçbirşey yemez. boşuna yorulma

peki program kurma olayını halledebildin mi? proxycap diye bir program vardı programların proxy ve istediğin port üzerinden bağlanmasına yarıyor belki buradan açık olan porta programı yönlendirmek işe yarıyabilir. kolay gelsin.

Fortinet,FortiGuard türü firewall kullanıyor galiba şirketiniz..

Bilgi işlemciniz izin vermediği sürece Hiçbir proğramda kurulmaz pc lere..

Ama kuracağınız (proğramı) BELGELERİM veya Firewall'ın kurulu olmadığı sürücüye kurabilirsiniz..

Mesela (D) sürücüsüne..

--Proxy,ultrasurf vs proğramların PORTABLE sini deneyiniz..

Demokrasilerde çözüm vardır mutlaka..::))

bir online sanal pc kullanıp onun üzerinden girebilirsiniz ben böyle aşmıştım bu sorunu başka yolunu bulamadım biraz hantal olur ama işinizi görür :)

mesela verdiğim siteden ücretsiz üye olup sanal bilgisayarınız üzeinden sınırlama olmadan girebilirsiniz

Please register to see this content.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...