Jump to content

Laptop Acılmama Sorunları

tipoti

Recommended Posts

arkadaslar belkı basına gelmıstır bellı bır sure soonra laptoplarımız acılmamaya baslar uzerıne bastırınca acılır bırakınca acılmaz işte bunlar

chıpset yada ekran kartı problemlerı normalde ben bunları iş yerınde yapıyorum fakat acıl olanları ewde :) buda ewde yaptıgım tamırın bır ornegı

fakat laptopu dıkkatlı bır sekılde sokmek cok onemlı ve vıdaların nerden cıktıgını bılmek işte 10 dk işlem ıcın servıscıler 150 tl ile 250 tl para alıyor buyrun bu işlemler bu sekılde yapılıyor

09062010001.jpg

09062010k.jpg

Tamam da kaç kişinin evinde 480 C lik sıcak hava tabancası var tipoti? çoğu arıza chipseti veya entegreleri ısıtıp bastırınca düzeliyor veya pili varsa biosu resetle ram yuvalarını temizle çalışmayan laptop bile çalışıyor ama 1-2 ay gidiyor ısıtıp yapıştırılanlar sonra yine aynı hata

slm arkadaşlar benim evdeki laptopta acılıyor ama ekran karanlık cok ısınıyordu oyun oynarken artık ekran acılmıyor tamıre goturdum chipsetinden dedi çok para isteyince evde bi kenarda duruyor ona nası bi işlem uygulaya bilirim. hp marka pavlion eski bi model..

hayır arkadasım:) onunlada oluyor fakat chıpset ısıtırken yada degısım yaparken yukarıdakı verdıgım hava tabancası kullanılıyor o senın gosterdıgın cogunlukta cep telefonu tamırcılerı kullanıyor onunla bırkeresınde anakartı deldım cok tehlıklı o

80-120 tl arasında tamır edebılırım

WALLA KARDEŞ CİHAZ O KADAR ETMEZ ETSE:)) SENİN CANIN SAG OLSUN.. BENİM YAPABİLECEGİM BİRSEY VARMI ONU SOYLESEN

CHİP ISITIP BASTIRMAKTAN BAHSEDİYORSUN YAA NELER YAPABİLİRİM DİYEE SORDUM.. TESEKKURLER...

komple pc yı sok sonra resımlerını yukle buraya warsa ıyı bır sac kurutma makınen baya guclu olması lazım yada bır hava tabancası bulabılırsen yardımcı olayım en ucuz hava makınesı 40 tl haberın olsn pc yı soktukten sonra resımlerı kjoyarsan nerelerı ısatacıgını soyleyebılırım

WALLA KARDEŞ CİHAZ O KADAR ETMEZ ETSE:)) SENİN CANIN SAG OLSUN.. BENİM YAPABİLECEGİM BİRSEY VARMI ONU SOYLESEN

CHİP ISITIP BASTIRMAKTAN BAHSEDİYORSUN YAA NELER YAPABİLİRİM DİYEE SORDUM.. TESEKKURLER...

senin arıza chipten çok floresanlar veya inverterden kaynaklanıyor bence hava filan tutup cihazı açılmaz hale getirme bak arkadaş güzel fiyat vermiş eğer yapabileceğini bilsem bende yardımcı olurum arızayı tarif ederim ama servis seni yanıltmış belkide fazla para almak için kolay kolay kimse chip değiştiremez çünkü.Tamir fix menü 125 tl o yüzden gönder tipotiye dediği fiyata yapsın sağlıcakla kal

ok cok saol suan işteyim aksama paramparça yapayım sana doneyim.. teçhizatım var telefondan anlarım pc ile hiç ugrasmadım board tamiri filan.. ok cok saoll aksama resimleri atarım az once boardun resmini koydum ama..

aksam yine eklerim

ati yazan entegre warya orayı allt taraftan baya bır ısıt chıp ın uzerıne bozuk para koy 4 adet falan 1 tl koy en usttekı para ates gıbı olana kadar alt taraftan hava tut kartın dıger yzundede war onları bu yonden ısıtman lazım aynı taktıkle ama havayı sabıt tutma daıreler cızerek tutmalısın

senin arıza chipten çok floresanlar veya inverterden kaynaklanıyor bence hava filan tutup cihazı açılmaz hale getirme bak arkadaş güzel fiyat vermiş eğer yapabileceğini bilsem bende yardımcı olurum arızayı tarif ederim ama servis seni yanıltmış belkide fazla para almak için kolay kolay kimse chip değiştiremez çünkü.Tamir fix menü 125 tl o yüzden gönder tipotiye dediği fiyata yapsın sağlıcakla kal

kardeş saolasın florasandan degil eminim cunku yeni degiştirdim inverterdende degil sorun chipte isıtıp bi deniyelim. tipoti arkadas yardımcı olucak

bozulursada yapıcak bişi yok zaten calısmıyor hem biraz ugrasırım belki olur.. bi tecrube kazanırız.. yinede cok saol kal saglıcakla..

evet o konuda haklısın chıpset ıyı ısıtılmassa aynı sorn devam edıbılıyor 1 saat sonra bır chıpset daha ısıtacagım ekmek parası :) resımlerı cekıp koyacagım arkadaslar :)

arkadşaım peki bişe sorucam görmeden bişe diyemezsin ama laptopun üstüne çay döküldü toshiba marka laptopa klavyenin altında baya çay vardı laptop bi ere ekran geldi sora başladı ötmeye dit dit die sora bid daha görüntü gelmedi dit dit ötüyo sadece suyu komple temizledik kliavyenin altından sadece klavyenin anakarta girdiği yer açıktı oradan da fazla bişe gitmez herhald sorun ne olmuş olabilir acaba nerede yaptırabilirm ortalama ne akdar tutar teşekkür ederim yanlış yer ise özür dilerim

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...