Jump to content

Ttnet 8mbps Geçme Sorun...

karakocf

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar ben ttnet 8mbite kadar olan tarifeye geçmek istiyorum.İnternet üzerinden geçiliyor tarife değişikliğine ve birde ayrıca modem almak istiyorum benim iki sorum olacak arkadaşlar;

1- *  Airties
    * Exper
    * Huawei
    * Pikatel
    * TP-LINK
    * ZTE
    * Zyxel[/CODE]

Bu modemleri veriyor bunlardan hangisi daha iyidir hangisini almamı önerirsiniz?

2-Şuan 1mbit sınırsız kullanmaktayım.Bugün geçmeyi düşünüyorum yani ay yarısında faturada herhangi bir ilk faturanın yüksek gelmesi sözkonusu olabilirmi?(Yani fatura ilk ay kabarık gelirmi?)

Yardımcı olursanız çok sevinirim arkadaşlar....

Zyxel Almanı öneririm çok kaliteli, fatura konusunda bişey diyemeyeceğim :(

açıkcası ben zyxel önermiyorum.Bizimki çok çabuk ısınıyor ve sürekli internetten atıyordu.Sonradan sonraya ışıkları yanmamaya ve hiç internete girmez oldu.Şimdi Datron var çok rahatız.

açıkcası ben zyxel önermiyorum.Bizimki çok çabuk ısınıyor ve sürekli internetten atıyordu.Sonradan sonraya ışıkları yanmamaya ve hiç internete girmez oldu.Şimdi Datron var çok rahatız.

2 Modem kullandım zyxel'den ilki ttnetin verdiği modemdi 3 Sene civarı oldu hiçbir sorunu yoktu,kutusuna koydum kaldırdım...Kablosuz aldım ethernetle kullanınca ısınma yapıyor ama normal bir ısınma.ben de etherneti çıkardım kablosuz olarak kullanıyorum ısınma yapmıyor kapalıyken neyse açıkkende aynı buz gibi :D...Şans işi aslında arada böyle geliyor ancak Airties Zyxel en kalitelileri

arkadaşım içine kurt düşürmek gibi olmasın ama 8 mbps geçmeni pek önermem eğer bulunduğun konumda altyapı gerçekten iyiyse geç ama öle değilse hüsrana uğrarsın benim gibi.... ben şimdi 2mbps sınırsız kullanıyorum şimdilik bi sorun yok fakat 8mbps habire net kopup duruyordu gene de bi söyleyeyim dedim .... modem konusuna gelince airties almana öneririm bende 2 yıldır airties kullanıyorum şu ana kadar hiç bir sorunla karşılaşmadım :) .... saygılarımla....

Modem seçme imkanın varsa Airties'i öneririm bende kaliteli ve kopmalar olmuyor..

Bir de telefon hattının 8 mbit desteklemesi ve evinin tt-net e yakın olması gerekiyor. Bende 8mbt kullanyorum netim hiç kopmuyor hızı da düşmüyor sorun yok yani ;)

tarifeni değiştirmeden önce ttnetin size en yakın bölgedeki şubesini ara ve sor alt yapın destekliyor mu diye.evet derlerse hiç düşünmeden geç.1mbit internet hiç çekilmez.internetten zevk alırsın.vidyoların hızlıca dolar,çok hızlı indirme yaparsın.pingin azalır falan filan.kesinlikle geç

Öncelikle modemi sen seçemiyorsun.Sistem otomatik olarak belirliyor ve sana sisteme göre modem veriyorlar.Ayrıca 8Mb'e kadar olan bağlantı seçeneğini seçersen 15GB kotan olacak.Aylık download 15GB'ı geçtiği anca hızın yarım Mb'e yani 512Kb'a düşecek.Bunları göz önünde bulundur.Bende yeni abone oldum.Bana Huawei kablosuz modem denk geldi.Bağlantıda sorun yok.Nokia 5800 ile de bağlanıp gayet güzel nete girebiliyorum.Modem hem küçücük hemde antensiz.

444 03 75 ararsan sana yardımcı olurlar ... yada sana hangı bolgedeysen o bolgeye aıt telefon santralının numarasını vrır ordanda bılgı alırsın ...

Çok sağol dostum birde bu arada bazı arkdaşlar diyor 15 gb sonra hız düşmüyor doğrumu acaba ?

Öncelikle modemi sen seçemiyorsun.Sistem otomatik olarak belirliyor ve sana sisteme göre modem veriyorlar.Ayrıca 8Mb'e kadar olan bağlantı seçeneğini seçersen 15GB kotan olacak.Aylık download 15GB'ı geçtiği anca hızın yarım Mb'e yani 512Kb'a düşecek.Bunları göz önünde bulundur.Bende yeni abone oldum.Bana Huawei kablosuz modem denk geldi.Bağlantıda sorun yok.Nokia 5800 ile de bağlanıp gayet güzel nete girebiliyorum.Modem hem küçücük hemde antensiz.

Nasıl sisteme göre?

15 degılde 16 gb tan sonra 8mb olan hızın 512 ye ındırılıyorrr sende o durumda ararsın ttneti 1024 yaparlar hızını yapıyorlarda yanı sadece bıraz duzgun konusman gerekıyor sert konusma kufur edersen hattını kesıyorlar :) ben yasadım :) ve bırsey daha eger baglantını ttnet bayılerınden yaptıracaksan veya hızını ordan yukselttırıp yenı modem alacaksan modem secme olanagn var ...

15 degılde 16 gb tan sonra 8mb olan hızın 512 ye ındırılıyorrr sende o durumda ararsın ttneti 1024 yaparlar hızını yapıyorlarda yanı sadece bıraz duzgun konusman gerekıyor sert konusma kufur edersen hattını kesıyorlar :) ben yasadım :) ve bırsey daha eger baglantını ttnet bayılerınden yaptıracaksan veya hızını ordan yukselttırıp yenı modem alacaksan modem secme olanagn var ...

Sağol dostum bayisinden gidip bağlattıracamda ama benim arkdaş dedi nerden baksan 100 gb kadar dowload yaptım hızda inme olmadı dedi.

Koca bir yalan.Limiti geçince otomatik düşer.O fiyata o interneti Türkiye'de kimse vermez.

Hayır yapmış olabilir bende yaptım o kadar olmasa da 50-60 gb download yaptıgım aylar oldu, bağlandığımdan beri sadece 1 kere düşürdüler hızımı bi daha da olmadı. her ay 15 gb üstüne de çıkıyorum sorun yok yani ;)

Hayır yapmış olabilir bende yaptım o kadar olmasa da 50-60 gb download yaptıgım aylar oldu, bağlandığımdan beri sadece 1 kere düşürdüler hızımı bi daha da olmadı. her ay 15 gb üstüne de çıkıyorum sorun yok yani ;)

O da öyle demişidi inşşah öyle olur hız düşmezse ne mutlu bana :D

Arkadaşım ben şuan 8mbit sınırsız kullanıyorum film indirmek için bu paketi almıştım memnunum ama modemi kampanyadan aldığım için memnun değilim çünkü 2 yıl süreyle hiçbir şekilde tarife değişikliği yapamıyorsunuz yani eliniz kolunuz bağlanıyor. Benim sana tavsiyem modemi dışardan alman kampanyaya girme. Verdiğin markaların arasından seçim yapamıyorsun adsl için müracaat ettiğin yerde hangi marka varsa onu veriyorlar. Modem markasına gelince Airtes veya Zyxel tavsiye ediyorum. Zyxel'in bende modem değilde dağıtıcısı var "hub" memnunum. Şuan kullandığım kampanyadan aldığım modem markası ise exper: genel itibariyle iyi ama bazen takılma yapıyor. Eğer para sorun değilse sana Airtes'in şu modelini tavsiye ederim özellikle duvarlar kablosuz internet için sorun ama bu modelde bu olayı aşmışlar...

Please register to see this content.

ben ayda 200 gb yaptım gene hızım düşmedi.7-8 ay kullandım bu tarifeyi hızım bir kere bile düşmedi ama aynı mahallede başka biri var onda da bir kere düştü daha düşmedi.biraz şans işi galiba.bana 6 mbit veriyorlar gayet memnunum.internet kullanmaktan zevk alıyorum.vidyolarım çok hızlı doluyor,çok çabuk indirme yapıyorum,oyunda pingim olmuyor.1 mbit varken bıkkınlık gelmişti yavaşlıktan.vidyolar çok yavaş doluyordu,oyunda ping vardı bir şey indirmeye üşeniyordu insan.bence hiç düşünmden geç ama modemi dışardan al ki sözleşme imzalamak zorunda kalma.bakarsın kapatmak zorunda olursun interneti yarın bir gün o zaman da sorun olur.

3 aydır kullanıyorum her ay 200 gb ı geçtim hızımı düşürmediler rapid üyeliğimle sn de 940 kb down yapıyorum eğer 8 megabite kadar limitsiz alacaksan taahhüt yapma derim mesela benim hızımı 512 kbps ye düşürseler hemen 1megabit sınırsıza dönücem :D

15 GB'tan sonra hız düşmeyen şehirlere göç edeceğim.

Arkadaş iyi demiş :D

çevrene bi sor soruştur net limitsiz 8 mbit kullanıpda hızı düşmeyen varsa geç ;)

hızları düşüyorsa geçme.modem seçebilirsen airties al ;)

ben ayda 200 gb yaptım gene hızım düşmedi.7-8 ay kullandım bu tarifeyi hızım bir kere bile düşmedi ama aynı mahallede başka biri var onda da bir kere düştü daha düşmedi.biraz şans işi galiba.bana 6 mbit veriyorlar gayet memnunum.internet kullanmaktan zevk alıyorum.vidyolarım çok hızlı doluyor,çok çabuk indirme yapıyorum,oyunda pingim olmuyor.1 mbit varken bıkkınlık gelmişti yavaşlıktan.vidyolar çok yavaş doluyordu,oyunda ping vardı bir şey indirmeye üşeniyordu insan.bence hiç düşünmden geç ama modemi dışardan al ki sözleşme imzalamak zorunda kalma.bakarsın kapatmak zorunda olursun interneti yarın bir gün o zaman da sorun olur.

Eee benim modem varda kablosuz almak istiyordum eğer ben şimdi modem almazssam sözleşme imzalama zorunda kalmazmıyım.

Birde arkadaş demiş 2 yıl iptal edemiyorsun ben girddim TTNET in sayfasına 1 yıl ve 2 yıllık sözleşme vardı ben 1liği seçeceğim.

3 aydır kullanıyorum her ay 200 gb ı geçtim hızımı düşürmediler rapid üyeliğimle sn de 940 kb down yapıyorum eğer 8 megabite kadar limitsiz alacaksan taahhüt yapma derim mesela benim hızımı 512 kbps ye düşürseler hemen 1megabit sınırsıza dönücem :D

Ee ama sözleşme yapmak mecburi değil mi?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...