Jump to content

Sayfa Küçültmek

Mehmet

Recommended Posts

AutoPlay Media Studio da ayarlar\görünüm\sayfa boyutu küçülttüğümde kaçtane page açtıysam hepsinin boyutları küçülüyor page1 normal boyutta page2 yi kendi isteğime göre boyutlandırmak istiyorum yani ilk sayfa normal boyutta ikinci sayfa ise küçük görünmesini istiyorum sanırım ikinci sayfanın boyutu için kod yazmak gerekiyor ama ben bilmiyorum bu kodu yardımcı olurmusunuz şimdiden teşekkürler

Window.SetSize(Application.GetWndHandle(), 300, 200);[/CODE]

Böle yaparsan on preload evresine sayfanın genişliği 300 yüksekliği 200 olur ..

-8Pt;line-height:100%">Cafeden girdiğim için denemedim yazım hatası olabilir..

teşekkürler ama ana sayfaya yani ilk sayfaya yönelttiğimde ilk sayfada genişliği 300 yüksekliği 200 oluyor :huh:

GetWndHandle() parantezler arasına küçültmek istediğim sayfanın ismini yazayayım bakalım olacakmı

Tam Ekran için:

Window.Maximize(Application.GetWndHandle())[/CODE]

Eski boyuta dönmek için:

[CODE]Window.Restore(Application.GetWndHandle())[/CODE]

Bunu yaptım işimi gördü fakat eklediğim butonlar her farklı çözünürlükte kayıyor sabit bi yerde kalmıyor.

Ya da aio'yu her zaman tam ekran çalıştırmak için "Project-Settings" bölümünden Kiosk-Color bölümünü seçebilirsiniz..

Bu şekildede yaptığımda boyut ayarladığım gibi kalıyor farklı çözünürlüklerde eklediğim arka plan tam ekran olmuyor. Çevresi siyah oluyor fotoğraf orijinal boyutunda büyüse ve çevresi siyah olsa gene sorun olmıcak.

Cevaplarınız için çok teşekkürler. Butonları kaydırmadan hep koyduğum yerde durması için ne yapabilirim ?

Öncelikle projeye arka plan eklerken resmi projeye koyup boyutlarını pencere kenarlarına çekiştirerek ayarlamayın. Sayfanın özelliklerine girip Background kısmından Image'i seçip arkaplan resminizi bu şekilde seçin. Böylece proje boyutu ne olursa olsun arkaplan resmide ona orantili olarak büyüyüp küçülecektir.

Nesnelere gelince; Nesne özelliklerine girip Attiributes kısmından Auto-Resize kısmındaki Left,Right,Top,Bottom seçeneklerini işaretleyip öyle deneyin.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...