Jump to content

Aspx'ten Anlayan Ustalar .. Yardım Edin...

Recommended Posts

arkadaşlar bn meslek lisesinde okuyorum .. web tasarım dalındayım :D....

Hocalarımız bizden Vs'de site yapmamızı istedi... Fazla güzel olmasada bi tane site yaptım ama sitede bi gariplik var...

Mesela anket'te oyumuzu kullandığımız zaman web.config hatası veriyor.. vs'de çalışırken vs'nin kendi oluşturduğu web.config dosyasını düzenlediğim halde....

Ama bu hatayı her zaman vermiyor... Mesela İnternet Explorer'da ol kullanıyorum sorunsuz çalışıyor... Firefoxta oy kullanıyorum çalışmıyr.. veya tam tersi oluyor..Chrome'de de aynı...

site adresi...

www.efecan752.demirtaspasa.net

Arkadaşlar deneyip kendiniz görebilirsiniz...Lütfen bu konuda yardımcı olun ... Şimdiden Çok Teşekkürler..

explorer safari hepsinde calisiyor . nerede hata veriyor? ne ypainca hata veriyor?

bende bir kere verdi hocam.bir daha vermedi.

Sanırım türkçe karakterlerden oluşan problemden dolayı kaynaklanıyor.

web.config e gel

</system.web> tagının hemen üst satırına bunu yaz

<globalization fileEncoding="iso-8859-9" requestEncoding="iso-8859-9" responseEncoding="iso-8859-9"/>

türkçe karakterler düzelir.

Sonra tekrar dene bakalım

Ayırca Web confige bu satırı da eklersen hangi kodda hata oldugunu gösterir.

<customErrors mode="Off"/>

Bir not daha anket e tekrar oy veriliyor :D

Cookies tuttur tek pc den 1 oy verilebilsin.

Cookiesi silerse yine verir ama yinede bir önlem olsun. ;)

if(Cookies["Anket"]!=null)

{

anketi göster

}

else

anketi gösterme şeklinde olsun ;)

işte saçma olan şeyde orada.. bu siteyi .photoshopta tasarlayıp dreamweaver a attım .. sonra dreamweaverda'da <iframe>'ler ile asp sayfalarını html sayfalarının içine yerleştirdim.. Normal Localhostta herşey çok güzel. hata yok .. ftp ye gönderdiimde.. ne zaman nerede hata wereceği belli olmuyor...tarayıcı farkı yok .. Firefox'ta veriyor hatayı internet explorer'da vermiyor.. başka zaman denedin mi tam tersi oluyor...!

Mesela:

meselaq.jpg

firefox ta hata verdi.explorer 8 de düzgün çalıştı.

<customErrors mode="Off"/>

yaparak hatanın kaynağını gösterebilirsin yada sayfanın kodlarını buraya yazarsan yardımcı olabiliriz.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...