Jump to content

Ccleaner'i Otomatikleştirmek ( Tek Komutla )

MostWanted

Recommended Posts

Benim gibi üşengeç biriyseniz bu özellik çok işinize yarayacak.İşlemimizi bitirdiğimizde ccleaner'i geçerli ayarlarıyla tek tıkla kullanmış olacaksınız.Bunu küçük bir command line parametresi ile yapacaz.İlk önce masa üstünüzde bulunan Ccleaner kısayolunun üstüne gelip sağ tıklıyoruz ve özelliklerine giriyoruz.Kısayol sekmesine geldikten sonra ;

2306d.png

Yaptıktan sonra CCleaner'ımız bundan sonra tek tıklamayla otomatik temizliğini yapacaktır :) Küçük ama faydalı bir bilgi olarak bulunmasını istedim :)

Not:Regedit temizliği yapılmamaktadır..

Registry temizliği yapabilmesi için.;

viper75, galiba var:

/REGISTRY

CCleaner'ın Diğer parametreleri:

/AUTO

/CLEANER

/SHUTDOWN

/TOOLS

/OPTIONS

viper75, galiba var:

/REGISTRY

CCleaner'ın Diğer parametreleri:

/AUTO

/CLEANER

/SHUTDOWN

/TOOLS

/OPTIONS

Kaynak:

http://docs.piriform.com/ccleaner/advanced-usage/command-line-parameters[/CODE]

Düzenleme:

Note: When you run CCleaner.exe using the /AUTO parameter, CCleaner does not run the Registry cleaner. You cannot currently run the Registry cleaner

Yani: CCleaner /AUTO parametresiyle çalışırsa ben yokum arkadaş diyormuş Registry Cleaner

blackman'e verdiği bilgi için tşkler :) Windows kurulumundan sonra temizlik yapmasını istiyosanız bi bat dosyası ile yapabilirsiniz.Nasıl katılımsızı /s parametresi yapıyorsanız bunu da /AUTO /REGISTRY komutu ile ana exe yi çalıştırarak yapabilirsiniz..

Edit: Registry registry temizliği yapmıyor sadece başlangıçta programın direk registry yerinden başlamasını sağlıyormuş..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...