Jump to content

Oyun İçin Leptop önerisi

*KuZeYLi*

Recommended Posts

laptoplarla oyun oynanmaz. hem sogutma sistemleri hem klavyeleri hemde harddisk hızları masaustu lere gore daha verimsizdir. ayrıca işlmecileri daha fazla enerji tasarrufu yapmak için daha düşük frekansta çalışır. oysa oyun için extreme işlemciler daha fazla güç gereklidir. Bence oyun için masaustu almak en iyi tercihtir.

core2duo t9550 işlemci 4 gb ram 1 gb paylamşımsız gt240 ekran kartı var notebook ta ama bir kere ekran kartını denemek için oyun yukledim ve hiç oynamadım :) ama illa alıcam diyorsan hepsiburada da acer kampanyası vardı benimki ile aynı ozellikte acer aspire 5739g modeli 1400 tl civarında

her laptopla oynanmaz.Verirsen 2500-3000 tl arası bir fiyat her oyun oynanır.

2500 ile 3000 TL arasında alabileceğiniz bir laptop bütün oyunları çalıştırabilir ama uzun soluklu oyun oynarken sıcaklık, işlemci veya ram yükü vs. sebeplerden dolayı hafif kasılmalar olacaktır. Ayrı bir konu ise 1 sene sonra yeni çıkan oyunları çalıştırmakta zorlanacaksın. ve upgrade kısıtlaması olacaktır.

her laptopla oynanmaz.Verirsen 2500-3000 tl arası bir fiyat her oyun oynanır.

dostum ben 1500 tl ye samsung r522 aldım.Hakkaten verim düşük oluyor(yani aynı ürünlerle masaüstü hazırlasam daha rahat ederdim.) az biraz ama gta 4 felan rahat oynuyom.Bir bak istersen.R522'yi kaldırmışlar.Hemen hemen aynı sistem.

Please register to see this content.

dostum ben 1500 tl ye samsung r522 aldım.Hakkaten verim düşük oluyor(yani aynı ürünlerle masaüstü hazırlasam daha rahat ederdim.) az biraz ama gta 4 felan rahat oynuyom.Bir bak istersen.R522'yi kaldırmışlar.Hemen hemen aynı sistem.

şimdi arkadaşlar hiç oynatmaz mı diyorsunuz _? oyunları düşük çözünürlükte ? bide 1600 e oyun için ne alabiliriz mesale masaüstü oyun için

söyle bişey buldum ben bi tane

Please register to see this content.

İşlemci Intel Core 2 Duo Processor 2.53 GHz T9400

Ekran 15.4" WXGA GLARE EKRAN

RAM 4 GB

HDD 320 GB

Ekran Kartı ATI HD 3650 512 MB EKRAN KARTI

Genişleme Yuvaları 1 x IEEE1394, 3x USB 2.0, Intel Pro/wireless 4965ABGN (802.11a/b/g/N)

Optik Sürücü 8x DVD - SUPER MULTI - BLUETOOTH - KAMERA - PARMAK İZİ

Audio Bütünleşik Intel® High Definition Audio ( Azalia ) uyumlu ses yongası, 3D efektler & full duplex

İşletim sistemi Microsoft Windows Vista Premium

Ebatlar 354mm x 284mm x 35.2 mm

Pil ve Pil Ömrü Li-Ion 6 cell

Klavye Q Turkçe 83 Tuş

var bende oyunu açmak sorundeğil yükleniyor açılıyor oynuyorum ama örnek vercek olursak modern warfare 2 oynarken 15-20 sonra kasmaya başlıyor 30dk da kendini kapatıyor ısın ma sorununu az olması lazım ben laptop soğutucusu aldım öle oynaya biliyorum ama yinede kendini kapatmasada deligibi ısınıyor tavsiyem oyun oynamayı düşünüyorsan toplama pc

yani donanım yeterli olsada soğutma eksik

Yahu laptoplarda niçin oyun oynanmazmış, o 1 GB ekran kartlarını, Core i7'leri niye takıyorlar o zaman, okey tavla oynayasın diye mi takıyolar, sen alırsan fason Casper, Vestel, Arçelik oynamaz tabii, laptoplarda bal gibi de oyun oynanır, seçerken düzgün bir ürün seç yeter..

Yahu laptoplarda niçin oyun oynanmazmış, o 1 GB ekran kartlarını, Core i7'leri niye takıyorlar o zaman, okey tavla oynayasın diye mi takıyolar, sen alırsan fason Casper, Vestel, Arçelik oynamaz tabii, laptoplarda bal gibi de oyun oynanır, seçerken düzgün bir ürün seç yeter..

oyun oynarsın orası doğruda aynı maxsiy arkadaşımızın dediği gibi leptop kendiliğinden kapanıyor.gta 4 oynuyon, belli bir süreden sonra kasmaya ve çok ısınmaya başlıyo.biraz uğraşlı bir iş.masaüstü bu yönlerden daha iyi oyun için.bende samsung r522 var.daha alalı 3 ay olmadı.4 gb ram 1 gb ati radeon hd 4650 ekran kartı var.everesti açıyorum sıcaklığa bakıyom 90 derece olmuş.istersen resmini bile koyarım.zaten 100 geçti mi kendiliğinden atıveriyor.ama masaüstü var.aynı oyunu onda oynuyorum daha rahat oynanıyor.Misal Pes 2010 şöyle 30 dk-45dk oynadımdı takılmaya felan başlıyor.Diyorum bu bilgisayara boşuna mı para vermişim.oyun istersen masaüstü alacaksın.İlla leptop alacaksan ekstra bir soğutucu gerekli.

eğer arada bir oynamak istersen olabilir ama sadece oyun oynamak için laptop değil masaüstü tercihim olurdu benim. laptop kullanıcısı olarak kendi klavyesi ile oynama diyenlerede son derece katılıyorum. 5,5 senedir kullandığım laptop u değiştirmek istiyorum ve bu kez kesinlikle usb klavye alırım. oyun çok oynamam ama arada oynayacağım oyunlarıda kaldırırsa iyi olur. genelde proje ve ders için kullanacağım o sebeple laptoplar bu işler içindir oyun oynamanın zevkine masaüstü ile varılır diye düşünüyorum.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...