Jump to content

Ses Kartı Driverini Bulamıyorum. Bir El Atın :)

yan.kee

Recommended Posts

Adres bulunamıyor. Sitenin ana sayfasına atıyor maalesef.

Bu proğramın serialini veya full olanını bulabilir miyiz acaba ?

İDM kullanıyor musun? Ben direk indiriyorum anlamış değilim yaaa. :(

Evet iki dosyayı da kurmaya çalıştım. 1. yi kurdum ve restart ettim. 2. kurulum sırasında -ExitError: Aygıt nesnesi yok, sistemi tekrar başlatın ve

kur'u başlatın.- diyor. Restart yapıp kuru birdaha çalıştırdım ama olmadı. Aynı hatayı yine aldım.

hocam bırak şu xp sevdasını

win 7 ni kur bizde sende kurtul :D

Aslında bende bırakmak istiyorum, sıkıldım çünkü. Ama bazı sorunlar var maalesef. Oyunlardan performan alamıyorum. Gom playeri çalıştıramıyorum. 10/15 dakika sonra bir kilitleniyor, sesi deli ediyor insanı ve ancak restarla kurtuluyorum sorundan. Aimp gibi hafif bir proğram dahi kilitleniyor. Sistem o kadar kötü değil ama takılıyor işte.

Ama sonunda Windows 7'ye döneceğim gibi görünüyor.

Bir de bunu deneyebilir misin?

Please register to see this content.

Denedim ama olmadı. Sistem desteklemiyor diyor.

@yan.kee önceden hiç xp yükleyipde ses kartının yükleyebildin mi bu sisteme ?

Daha önce Xp yüklemiştim ama ses kartını kuramadığım için Windows7'ye dönmüştüm. Dün akşam tekrar Xp yükleme kararı aldım. İnşallah başarırım.

Şuan itibariyle tekrar Windows 7'ye döndüm. Xp ses sorununu halledemedim maalesef.

Linuxta dahi sorun yaşamamıştım bu kadar, Pardus 2009'da alsa güncellemelerini yaptım görmüştü sesi.

Xp hüsran oldu benim için.

Yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun.

Şuan itibariyle tekrar Windows 7'ye döndüm. Xp ses sorununu halledemedim maalesef.

Linuxta dahi sorun yaşamamıştım bu kadar, Pardus 2009'da alsa güncellemelerini yaptım görmüştü sesi.

Xp hüsran oldu benim için.

Yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun.

En güzelini yaptın emin ol. :) Hayırlı olsun.

En güzelini yaptın emin ol. :) Hayırlı olsun.

Konu uçtuğuna göre ve seni bulmuşken sana hemen bir teşekkür edeyim.

Ekran Kartı Driveriyle ilgili yardımların için...

Everest veya ID Bilgisi verse idin keşke... büyük ihtimalle bulurdum sana ayrıca WIN7 de tanıdıgı aygıt ne ondan da faydalanabilirdin.. son olarak "IDT" dediğimiz INTEL in yeni ses kartları bu bahsi geçtiğin sorunları veriyor. aynı zamanda HDMI ses olayıda olabilir senin yakındıgın durum...

Verdiğin bilgiler ışığında aklıma iki tane ses driveri geldi:

Birincisi SIGMATEL:

Buradan indirebilirsin hatta istiyorsan WIN7 için indirip deneyebilirsin çalışırsa zaten XP içinde indirip kullanabilirsin

Bir diğeril: Conexant Conexant Cx20549:::

İnceleyebilirsin... lazım olur diye verdim...

Verdiğin bilgiler ışığında aklıma iki tane ses driveri geldi:

Birincisi SIGMATEL:

Buradan indirebilirsin hatta istiyorsan WIN7 için indirip deneyebilirsin çalışırsa zaten XP içinde indirip kullanabilirsin

Bir diğeril: Conexant Conexant Cx20549:::

İnceleyebilirsin... lazım olur diye verdim...

Sigmatel'i denedim olmadı maalesef. Conexant'ı ise denemedim, karşılaşmadım bile bununla. İndirip arşive koyayım, olurda birgün geri dönme ihtiyacı hissedersem kurarım.

Teşekkür ediyorum.

• 2 hafta sonra ...

Geçen gün bir hısım elinde Perfect'in hazırlamış olduğu Xp Dvd sunumunu getirmişti. Aslında kendisi yeni başlıyor bilgisayar öğrenmeye bilgisayarıma format atarak bana yardımcı olmak istemiş (bilgisayardan pek anlamadığımı farketmiş demek ki ) :) Ben de hiç kırmadım kendisini Dvd'yi kopyaladım :p , dün Windows7 bir proğramdan dolayı 2 defa çöktü. Bende ''Dost köyüne bahanesiz varılmaz mış.'' dedim ve ilk olarak Xp Dvd ile atayım formatı olmazsa Windoes7'yi kuracağım zaten(e) :) dedim.

Kurulum mükembel gitti ve bilgisayar daha ilk açılışında tüm driverleri kurdu, bana iş bırakmadı.

Dolayısıyla ses kartı derdinden de bu sayede kurtulmuş oldum.

Perfect'e teşekkürlerimi sunarım. (Bu arada Cd'niz teknik servislerde geziyor, hısım Osmaniye'den getirdi ki.. ben de Hatay'dayım :) )

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...