Jump to content

Dvd Açılışında Menusü

iso_manyak

Recommended Posts

Dvd'ye açılışta karşılama Menusu Hazırladım ufak bir exe dosyası.

Dvd'nin İçerisinde de Daha önce Hazırladıgım Program Aio'su var (AutoPlay Klasörü ve autorun.exe Dosyası)

Açılıştaki ufak Exe dosyasındaki sayfanın birinde programlara ulaşmak için tıklayın seçeneşiği var

buna tıkladıgında dvd'nin anadizininde bulunan autorun.exe dosyasını çalıştırmam için ne yapmam gerekiyor

File.Open(_SourceFolder .. "\\dosya.exe", _SourceFolder, SW_SHOWNORMAL)[/CODE]

dosya.exe yerine senin dosya adını yazarsan ana dizindeki dosyayı çalıştıracaktır. Ana dizin derken autorun.exe'nin bulunduğu dizini kastediyorum.

dvdnin açılış menusunde kullandıgın exe nin adı ismail.exe

programın exe dosyası autorun.exe

ismail exe dosyasını çalışabilir web/emal olarak tek exe dosyası yaptım

On Click evresine koduda yazdım. ama butona tıkladıgımda yeni bir ismail.exe dosyasını çalıştırıyor

Sanırım senin istediğin dvd'ye autorun menüsü oluşturmak öyle mi?Bunu ams ile değilde biraz microsoft'tan yardım alarak yapacaz.Dvd'ni yazdırırken şöyle bir autorun.inf dosyası oluştur içeriği aşağıdaki gibi olsun;

[Autorun]
Open=Çalışacak uygulama.exe --kendi exe ni yazacaksın
Action=Ekranda Gözükecek yazı -- Autorun ekranı açıldığında gözükmesini istediğin yazı
Icon=İcon.ico --İkon dosyası[/CODE]

Böyle yaparsan autorun'u kapatılmamış bir sistemde cd/dvd'nin çalıştığında senin yaptığın autorun ekranı gözükür ;)

talha saol da bunu demiyorum :)

bu kod ile ismail.exe dosyası açılacak. ismail.exe dosyasının içinde bi buton var. katılımsız program merkezi(autorun.exe dosyası ve autoPlay klasoru)

katılımsız program merkezine tıklayınca autorun.exe çalışacak. inşallah anlatabilmişimdir

talha saol da bunu demiyorum :)

bu kod ile ismail.exe dosyası açılacak. ismail.exe dosyasının içinde bi buton var. katılımsız program merkezi(autorun.exe dosyası ve autoPlay klasoru)

katılımsız program merkezine tıklayınca autorun.exe çalışacak. inşallah anlatabilmişimdir

Benim sana sormak istediğim neden 2 tane uygulama(exe) dosyası. 1 tanesi üzerinden bunu gayet iyi bir şekilde yapamazmısınız?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...