Jump to content

Verifying Pool Data Hatası

djlazo31

Recommended Posts

Bilgisayarım açılırken 2 3 aydır Verifying DMI Pool data yazısı gelior 30-40 sn. dolaylarında bi bekleme yapıyor ve de son zamanlarda usb bellek takınca donma yapmaya da başladı bu sorunlarımı lütfen çözün artık istediğiniz bütün bilgileri verebilirim ve vereceğiniz talimatları rahatlıkla uygulayabilirim.Lütfen yardım edin HDD yi yeni biçimlendirdim kablolarını kontrol ettim kasanın parçalarına iyice baktım sonrun görünürde yok. Lütfen profesyonel çözüm tekliflerinizi bekliyorum..

ram ları kontrol et mem test programı ile eğer 2 adet varsa tek tek dene yapacakmı ve ram slotlarını power fişini çektikten sonra bir fırça ile ucuna cam sil sıkıp hafifçe temizle ramları iyice oturtup yeniden dene

ram ları kontrol et mem test programı ile eğer 2 adet varsa tek tek dene yapacakmı ve ram slotlarını power fişini çektikten sonra bir fırça ile ucuna cam sil sıkıp hafifçe temizle ramları iyice oturtup yeniden dene

peki deneyecem

everestle ramların çarpanlarını kontrol et tabii ki anakartın desteklediği ramle uyumlu olup olmadığınıda kontrol et. ramlara de sıvı teması yaptırma lütfen kaliteli bir silgi ile sarı devrelerin olduğu yeri sil.

ramları kontrol etmek için çıkardım sarı yerlerini silgiyle sildim tek tek taktığımda bilgisayar açılmadı anakarttan hata sinyali gibi bir ses geldi ikisini birden takınca bilgisayar açıldı.Ama Verifying DMI Pool Data hatasına devam.

ramin biri veya ram slotunun biri çalışmıyor olabilir ramlari iki slottada tek tek denemelisin ikincisini takınca çalıştıysa büyük olasılıkla ramin birini görmüştür kaç mb ram görünüyor bide ona bak ikisinin değerimi birinin değerimi var?

ramin biri veya ram slotunun biri çalışmıyor olabilir ramlari iki slottada tek tek denemelisin ikincisini takınca çalıştıysa büyük olasılıkla ramin birini görmüştür kaç mb ram görünüyor bide ona bak ikisinin değerimi birinin değerimi var?

ramleri tek tek 2 slotada denedim tek tek taktığım 4 seferde de açılmadı bilgisayar 2 sini aynı anda taktığımda açıldı hata devam ediyor. Bu arada bilgisayar 1.5 GB Ram görüyor. Örn. Resim

sistem.png

CPU sıcaklığını kontrol eder misin ?

51 derece işlemci sıcaklığı Everest ten baktım

sanırım bios yüklerken bir jumper değiştirmen lazım kilitli diyor jumperden ayar yapman lazım ram 1gb ve 512 mi 2 adet yani

evet doğrudur 1gb ve 512 2 tane ram var

Şu Jumper ayarı onu bi anlatır mısınz lütfen bios update edyim belki düzelir :D

sanırım bios yüklerken bir jumper değiştirmen lazım kilitli diyor jumperden ayar yapman lazım ram 1gb ve 512 mi 2 adet yani

evet doğrudur 1gb ve 512 2 tane ram var

Şu Jumper ayarı onu bi anlatır mısınz lütfen bios update edyim belki düzelir :D

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...