Jump to content

Ttnet Hız Sorunu

423

Recommended Posts

Yeni 8 mbit sınırsız (15 gb kotalı 512kbps olan)bağlattık idm ile 1040 kb download gördüm en son dün 234 mb lık dosyayı 4 dak.20 sn de indirdim ama yine de fiber geldiğinde fiber bağlatacam 10 Mbit sınırsız 49 tl s.online tt sudan çıkmış balık misali son çırpınışları

Senin pakette 49 luk olansa 8 mbit 15 gb kotalıdır 15 gb aşmışsan otomatikman 512 kb a düşüyor 65 ile indirmen ondandır

Bende düşmüyor :) Bir anlıkta olsa 2 mb yi gördüm ayrıca :) Sanırım TTNET bize kıyak geçiyor :D

haklısın galiba ilk ay kıyak geçiyor ondan sonra geçiri...:)ay sonunu bekledim 15 gb hayli hayli aşmışızdır diye 2.4 gb lık AIO indirdim hız düşmedi bu ay belli olacak bakalım kim galip gelecek

Sen ne diyorsun :D 6-7 ay oluyor belki daha fazla. Hatırlamıyorum. Hız düşmesi yok. Yalnızca ara sıra modemden olduğunu düşündüğüm kopmalar oluyor.

Sen ne diyorsun :D 6-7 ay oluyor belki daha fazla. Hatırlamıyorum. Hız düşmesi yok. Yalnızca ara sıra modemden olduğunu düşündüğüm kopmalar oluyor.

Harbiden kıyak geçmiş tekmi kullanıyorsun ben uploada hastayım aynı anda 4 part upload ediyorum hepsi 65 kb la 1 mbitte 2 tane aynı anda upload yapınca 15-17 ye düşüyordu 25 i geçmiyordu

Harbiden kıyak geçmiş tekmi kullanıyorsun ben uploada hastayım aynı anda 4 part upload ediyorum hepsi 65 kb la 1 mbitte 2 tane aynı anda upload yapınca 15-17 ye düşüyordu 25 i geçmiyordu

Kablosuzdan komşu çekiyor. Bilgisayardan anlamadıkları için onları kullanmıyorlar sayıyorum :D Günde aynı anda 2 bilgisayar açık oluyor en az. Evde toplam 5 bilgisayar var.

servisi ara durumu izah et hattını kontrol etsinler fiber bu kadar yavaş olmaması gerekli eğer indirdiğin site dandik değilse ki sen rapidden bahsediyorsun bu kadar yavaş olmaması lazım.Evinin yakınlarında dağıtım panoları vardır oraya kadar fiber kablo gelir ondan sonrasına bir baktır istersen

fiber kablo çekimlerini turktelekom yapıyor kotam şuanda 2 gb civarlarında daha ay başı olduğu için ve ben 8 mpbs ye daha geçeli 5 gün oldu kotayla alakalı olduğunu düşünmüyorum

Birde şöyle bir sorun var ilk bağlattığım gün hız testi sonuçları 4,6 mpbs yi gösteriyodu internet sürekli koptuğu için aradım sorunu düzelttiler ve hızım 0,8 mpbs ye kadar düştü bu kablo çekiminden sonra düzeleceğini söyledi bana işi yapanlar hızım yükselirmi lütfen bu konuda bilgi verirseniz sevinirim

ilk once 192.168.1.2 yaz kullanıcı adı ttnet şifre admin yaz gelen sayfada hat bılgılerını gorebılırsın.

sana tarıfe degısıklıgınden sonra santralden ne kadr hız gonderdıklerı orada yazar. olay santral de bıtıyor oradakıler kac gonderırse o kadar hız albılıyorsun. aynısı basıma geldı tarıfe degısıklıgı yaptım ılk ay dakka bası kopma dakka bası da bende ttnetle yuz goz oldum :D

sonra kac kere eve geldı gıttıler eve gelendıs kutuya kadar her sey normal dedıler eve cıkan kablonuz eskımız olabılır degıstırın dedıler bnde bı sure sonra degıstırdım. o gun bugundur ne kopma oldu ne de hızda dusme aylık 15 gb ı gecmeme ragmen herhangı bırdegısıklık olmadı . TTNET ın sevdıgı saydıgı kullanıcıyız sanırım kı dort ayak ustune dustuk yaklasık 3,4 aydır aylık 100 gb dowland yaptım 50 60arasıda upload hızda hıc sorun olmadı .

ilk once 192.168.1.2 yaz kullanıcı adı ttnet şifre admin yaz gelen sayfada hat bılgılerını gorebılırsın.

sana tarıfe degısıklıgınden sonra santralden ne kadr hız gonderdıklerı orada yazar. olay santral de bıtıyor oradakıler kac gonderırse o kadar hız albılıyorsun. aynısı basıma geldı tarıfe degısıklıgı yaptım ılk ay dakka bası kopma dakka bası da bende ttnetle yuz goz oldum :D

sonra kac kere eve geldı gıttıler eve gelendıs kutuya kadar her sey normal dedıler eve cıkan kablonuz eskımız olabılır degıstırın dedıler bnde bı sure sonra degıstırdım. o gun bugundur ne kopma oldu ne de hızda dusme aylık 15 gb ı gecmeme ragmen herhangı bırdegısıklık olmadı . TTNET ın sevdıgı saydıgı kullanıcıyız sanırım kı dort ayak ustune dustuk yaklasık 3,4 aydır aylık 100 gb dowland yaptım 50 60arasıda upload hızda hıc sorun olmadı .

O zaman aynı durumdayız. Kopmalarda modemden değil kablolardan olmalı değil mi?

hocam bu hız olayı birazda şans işi zira ben şuanda dükkandayım aynı anda tek modemden 5-6 pc çekiyor şimdi 45 de ama 1 saat sonrada 2-3 de kalıyor şans :D

i5d6s4.jpg

hocam bu hız olayı birazda şans işi zira ben şuanda dükkandayım aynı anda tek modemden 5-6 pc çekiyor şimdi 45 de ama 1 saat sonrada 2-3 de kalıyor şans :D

Şaka mı bu :D

192.168.1.2 bu adrese girmiyo ama 192.168.1.1 den girdim burda dediğin yeri buldum hat hızı 1024 diyo

ama neden hız böyle yazıyo ?

Evinize 1 mbit internet hızı ulaşıyor. Bu işte bir terslik var. Gidin konuşun adamlarla.

• 4 ay sonra...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...