Jump to content

Ram Neden 512 Görünüyor

sonsuzevren33

Recommended Posts

Selam Arkadaşlar,

Benim anlayamadığım bir konu var benim bilgisayarımın

P4 m800 pro m478 anakartı

2ghz işlemcisi var bilgisayarımda

1gb ram vardı.

Ben geçenlerde aynı tip ram aldım ama aldığım ram 512mb görünüyor.

Ramleri değiştirdim ,tek tek denedim ama aldığım yeni ram hep 512mb görünüyor.

Başka pc'de denedim ram 1gb görünüyor.(Ram de sorun yok.)

En sonunda rami aldığım yerden değiştirdim.(Hem de sağlam ramı :)))

Yenisini taktım ama gene 512mb sorunun ne olduğunu söyleyebilirmisiniz?

Teşekkürler

Anakartın max. desteklediği ram miktarına baktınmı peki?

1gb ram vardı.

Ben geçenlerde aynı tip ram aldım ama aldığım ram 512mb görünüyor.

Demiş ama acaba 2x512 mi belirtmemiş ben tek parça 1gb olarak anladım

Arkadaşım senin işlemcin p4. p4 ler genelde böyle yapabiliyor doğaldır. ramleri test ettiğin bilgisayarın işlemcisi neydi acaba?

sanırım tek parca anakartı pc533 destekli aldıgı ram sanırım 667 olsa gerek o acıdan 1gb taksa dahi 512 görür 1gb pc533 ram aldıgı taktirde sorun halla olacaktır

sanırım tek parca anakartı pc533 destekli aldıgı ram sanırım 667 olsa gerek o acıdan 1gb taksa dahi 512 görür 1gb pc533 ram aldıgı taktirde sorun halla olacaktır

533 destekli anakarta istiyorsan 1066 tak gene 533 de çalışır

Kardeş anakart özelliklerin şu şekil:

# 2 x 184-pin DDR DIMM soket 2 GB a kadar destekler
# 2 x 240-pin DDR2 DIMM soket 2 GB a kadar destekler
# DDR400/333 DDR SDRAM veya DDR2 533/400 DDR2 SDRAM i destekler 

Yani yeni takdığın ram in eski ram ile aynı özelliklerde olmasına dikkat et.

Eskisi misal DDR2 533 ise, yenisini de aynısından tak çalışacaktır.

533 destekli anakarta istiyorsan 1066 tak gene 533 de çalışır

Arkadaşım burda problem çalışıp çalışmaması değil çalısıyo zaten.. ghzleri uymadıgı için ram 1gb yerine 512 görunuyo arkadaşımızın sorunuda çalışmaması değil remi eksik kullanmasıı

Arkadaşım burda problem çalışıp çalışmaması değil çalısıyo zaten.. ghzleri uymadıgı için ram 1gb yerine 512 görunuyo arkadaşımızın sorunuda çalışmaması değil remi eksik kullanmasıı

Bence hızlarıyla alakalı değil.. Ramler OEM de olabilir...

Bence hızlarıyla alakalı değil.. Ramler OEM olabilir...

oemle alkası yok hızla alakalı eğer sorunu olan arkadaşımız okuyosa bi denesin

3 pc suan kullanıyorum elimdeki 1 gb 667 gigabyte 533 anakarta taktıgımda aynı sorun oluyo

Bence hızlarıyla alakalı değil.. Ramler OEM olabilir...

Arkadaşlar ben DDR 400 olarak düşünmüştüm DDR2 533 mhz kadar destekliyormuş ramin frekansından ziyade markada farkediyor bu tip arızalar arkadaş tek tek de denemiş yine 512 ikisi aynı anda takılı değilken 1 gb görmesi gerekirdi frekansdan olsa doğal olarak 667 de çalışır ama 533 mhz olarak 800 mhz ile açacağını sanmıyorum sorun oluyor genelde markalı ram al düzelmesi lazım mesela kingston

Arkadaşlar ben DDR 400 olarak düşünmüştüm DDR2 533 mhz kadar destekliyormuş ramin frekansından ziyade markada farkediyor bu tip arızalar arkadaş tek tek de denemiş yine 512 ikisi aynı anda takılı değilken 1 gb görmesi gerekirdi frekansdan olsa doğal olarak 667 de çalışır ama 533 mhz olarak 800 mhz ile açacağını sanmıyorum sorun oluyor genelde markalı ram al düzelmesi lazım mesela kingston

markayla alakası olmaazki mesela şuan kullandıgım pc amd iki çeşit ram takılı biri kingston biri başka bir marka ama her ikiside 800 mhz.

ben diyorumki sorun mhzde ne markada ne oemde

markayla alakası olmaazki mesela şuan kullandıgım pc amd iki çeşit ram takılı biri kingston biri başka bir marka ama her ikiside 800 mhz.

ben diyorumki sorun mhzde ne markada ne oemde

çok alakası var arkadaşım sıfır oem ram,ram testten geçir kafadan arızalı diyor başka anakarta tak sorun yok senin anakartta çalışabilir her anakarttta yapmıyor zaten anakart seçiyor:) inan servise ******ürsün bir kaç ram deneyip uyanı takacaklardır üstelik 533 667 den daha pahalı ve bulmak zorlaştı

oemle alkası yok hızla alakalı eğer sorunu olan arkadaşımız okuyosa bi denesin

3 pc suan kullanıyorum elimdeki 1 gb 667 gigabyte 533 anakarta taktıgımda aynı sorun oluyo

Bende p4 bir bilgisayar vardi önce OEM aldım 1 gb 667 arkadaşınki gibi 512 gördü sonra gittim değiştirdim kingston 1 gb 667 aldım çalıstı.. Arkadaş denesin eğer mhz dense yeni birşey öğrenmiş oluruz.. xD

çok alakası var arkadaşım sıfır oem ram,ram testten geçir kafadan arızalı diyor başka anakarta tak sorun yok senin anakartta çalışabilir her anakarttta yapmıyor zaten anakart seçiyor:) inan servise ******ürsün bir kaç ram deneyip uyanı takacaklardır üstelik 533 667 den daha pahalı ve bulmak zorlaştı

yani sen şimdi diyosunki kingston takınca düzelecekmi? ve 1gb mi görecek

yani sen şimdi diyosunki kingston takınca düzelecekmi? ve 1gb mi görecek

Bende gördü diyorum ama onun anakartında ne olur orasını bilemem..

Bende gördü diyorum ama onun anakartında ne olur orasını bilemem..

kingston takınca düzelecek diye iddia etmiyorum başka bir ramla da çalışabilir ama aldığı iki ramda aynıymış bir kaç çeşit ram denemek gerekebilir.Neyse arkadaş sonucu yazsın yarın dükkanı açacam yatmam lazım herkese iyi geceler

kingston takınca düzelecek diye iddia etmiyorum başka bir ramla da çalışabilir ama aldığı iki ramda aynıymış bir kaç çeşit ram denemek gerekebilir.Neyse arkadaş sonucu yazsın yarın dükkanı açacam yatmam lazım herkese iyi geceler

xD iyi geceler Arkadaşım... yarına ne olacak görücez xD

üzerinde kaç tane chip var her iki rama da bak çalışanda 1 gb görende fazla ise diğerinde yarısı kadarsa bios güncellemeyi dene düzelebilir

Haklı olabilirsin çünkü yeni aldığım remin sadece bir yüzünde çip var bir yüzü boş bios güncellemesi hiç yapmadım sorun bu olabilir.

Haklı olabilirsin çünkü yeni aldığım remin sadece bir yüzünde çip var bir yüzü boş bios güncellemesi hiç yapmadım sorun bu olabilir.

öncelikle kasayı rami aldığın yere ******ürüp orada başka ramlerle bir dene istersen çünkü bios güncelleme çok tehlikeli bir iştir eğer yükleme yaparken elektrik kesilir veya bir aksaklık olursa anakartın bir daha açılmaz sırf bu yüzden ben eprom-flash programmer aldım

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...