Jump to content

Harddisklerimin Birinden Değişik Bi Ses Geliyor.

crisis1453

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar,

Bilgisayarımda takılı 3 tane hdd var. Birisinden böyle motor çalışır gibi ses geliyo. Çok yüksek değil ama ses şöyle birşey çalışıyor sonra duruyor, çalışıyo duruyor gibi bir ses geliyor. Error taraması yaptım acaba bad sector mu var diye ama 3ü de tertemiz. Nedendir? Herhangi bir sorun teşkil eder mi?

Çıktt.Vuuuuu...

Diye bir durma ve akabinde çalışma sesi geliyorsa(ki benimde başıma gelmişti)hddlerin bağlı bulunda sata kabloları ile oynayın,yerlerini değiştirin.Birde hata taraması yaptırın widows un kendi aracı üzerinden.Sorun kalmaycaktır.

Şimdilik bende böyle bir sorun yok.Önceden dosya taşırken yada kopyalarken çıkt diye duruyordu sonra devam ediyordu.

Arkadaş goğru söylemiş idelerde (eğer ide ise hdd) kablo bozuk olunca bunu yapıyor ama senin dediğin sesi genelde cd veya dvd rom da disk takılı ise arada bir bilgisayarıma filan girnce açmaya çalışıyor onun sesine benzettim:)

arkadaşım işletim sistemin windows 7 ise normaldir ebnimde başıma geldi çok araştırdım.Ssta2 hdd var bnmde hdd boşta kaldığı zmn kendiliğinden duruyor taki ne zmn o hdd'ye işin düştü çalışmaya başlıyor(vınnnnnnnn-çıkttt die bir ses).işletim sistemi boşta kaldığı zmn hdd'yi enerji tasarufu olsun die kapatıyormuş.ne yaptıysam iptal edemedim.sanrım senin sorununda bu :)

arkadaşım işletim sistemin windows 7 ise normaldir ebnimde başıma geldi çok araştırdım.Ssta2 hdd var bnmde hdd boşta kaldığı zmn kendiliğinden duruyor taki ne zmn o hdd'ye işin düştü çalışmaya başlıyor(vınnnnnnnn-çıkttt die bir ses).işletim sistemi boşta kaldığı zmn hdd'yi enerji tasarufu olsun die kapatıyormuş.ne yaptıysam iptal edemedim.sanrım senin sorununda bu :)

Ben Yeni HDD Aldığımda Eylül Ekim di 320 liğe 160 lıktan aktarım için Bende Dururyordu (Sattımdı Ama Kopyalama İçin Bende İdi)

Baktım Ses Geliyor Titretiyor Arada Kasayı Vıooun Diye Ses Sonra Verdim De Kurtuldum

İyiki Satmışım Tam Zamanını Doldurduğunda Vermişim :p

Çıktt.Vuuuuu...

Diye bir durma ve akabinde çalışma sesi geliyorsa...

Teşekkürler sabah sabah iyi güldürdünüz :D Yok dalga geçmiyorum, hakikatten hoşuma gitti. Ses benzetmesi mükemmel olmuş, aynı sorunu yaşadım zamanında; birebir bu ses çıkıyor...

malesef ona benzer sorun bende de var windows 7 ultimate geçtigimden beri sistem boştayken hdd kapanıyo ve hdd ile işim oldugu zaman açılıyıo o dediginiz sesten :D bende de var artık bu ses hiç hoşuma gitmemeye başladı ve bu durumu düzeltecek bi ayar yokmu sıkmaya başladı artık kapanıp açılmasın tasarruf masarruf istemiyorum xp deki gibi sürekli çalışsın :)

yakında hdd yi mahallede polis sreni olarak kullanmaya başlıyacam :)

Teşekkürler sabah sabah iyi güldürdünüz :D Yok dalga geçmiyorum, hakikatten hoşuma gitti. Ses benzetmesi mükemmel olmuş, aynı sorunu yaşadım zamanında; birebir bu ses çıkıyor...

Al bendende okadar allah sizin iyiliğinizi versin süpersiniz valla devam devam süper paylaşımlar :dribble::dribble:

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...