Jump to content

Anakar Arızası :d

tnsoft

Recommended Posts

Arkadaşlar anakartta bir problem war ekran kartını kenarından bastırıyorum açılıyor bırakınca bip bip bip diye ötüyor aynı şekilde işlemci fanını bastırıyorum yine açılıyor fakat bırakınca bip bip bip diye ötüyor acaba sorun nedir ?

ben ramleride bastırınca çalışıyor yani ramle ekran kartının olduğu bölgede bir sorun var anakart :FOXCONN RC 4107 MARS2H

ACABA SORUN NEDİR RAMLERMİ BOZUK

ANAKART SAPA SAĞLAM HERŞEY HDD SIFIRLADIKDAN SONRA OLDU !!! HDD PROBLEM YOK DENEDİK

Fanı tırnaklardan kurtarak sökün, altında işlemciyi sabitleyen bir metal kol var (benim pc'de öyle en azındandusun.gif ); metal kolu plastik tırnaktan kurtararak yukarı kaldırın. İşlemciyi yuvasından çıkarıp kontrol edin. Pinlerinde sorun var mı bakın. Takarken çentikli yerin işaretli alt zemine denk gelmesine dikkat ederek takın.

ANLAMADIĞIM ŞEY İSE BU KARTTA 2 ÇEŞİT BİP SESİ WAR BİRİ BİİİİİİP BİRİDE SÜREKLİ BİP SORUNU ANLAMAK GÜÇ ÖRNEĞİN RAM YERİNE TAM OTURMUYOR BİİİP EDECEĞİNE BİP BİP BİP EDİYOR :D

herşeyi söküp taktım bir işlemciyi sökmedim onuda işin içinden kalkamam diye işlemci bence sağlam

herşeyi söküp taktım bir işlemciyi sökmedim onuda işin içinden kalkamam diye işlemci bence sağlam

11. Short(Beep) continuous POWER supply has a problem

bunda power supply diyor fakat bastırınca çalışıyor

Kardeş, en sağlam yol uzay montaj. Ancak bunun için bir tanıdıktan, senin pc'ye; anakart, işlemci vb. yönlerden yakın bir pc bulman gerekir. İşlemciyi sökmedim diyorsun, o kadar zor birşey değil. Sök bir dene, üzerinde termal macun vardır. Sökmüşken; elinde varsa, termal macunu da yenile derim.

uzay montajında sanki birşey değişcek sonuçta bastırınca açılıyor o yöntemi zaten denemiştik

Sen bastırmaya devam et daha öncede sordun bu konuyu başka başlık altında açtın insanlar sana çözüm sunmaya çalışıyor üslubun çok yanlış :( her defasında aynı şeyi söylüyorsun bastırınca açıyor o zaman sürekli elini orada tut arkadaş güzel söylemiş arızalı bir parça varsa çıkar diye.ram değil dedin çatlak olabilir dedik dinlemedin oksitlenmiş dediler temizlemedin daha ne yapalım sağlıcakla kal

Anakartın kasa içi montaj vida yuvalarından başka diğer vida yuvaları üst sağ,orta, ve alt sağ ramin yanına plastik ayaklar yok ise oralara plastik ayaklardan tak.Anakartın üstüne baskı uyguladığında esneme olmasın.Sonra ekran kartını yuvasına iyi oturacak şekilde yerleştir.İstenmeyen seslerden kutulmuş olacaksın ve sistemin rahat çalışacaktır.Aşırı esneyen anakartlar kasa içine şase yapar kısa devre sonucu kullanılmaz hal alır.Bilginize sunarım.

sdiwq1.jpg

Yukarda resimdeki yerlerde birşey yoksa plastik ayaklar takılacak.

2vj7lhd.jpg

İşaretli yerlere takılacak plastik ayaklar resim 35 te görünüyor,elinizde varsa takınız.

Anakartın kasa içi montaj vida yuvalarından başka diğer vida yuvaları üst sağ,orta, ve alt sağ ramin yanına plastik ayaklar yok ise oralara plastik ayaklardan tak.Anakartın üstüne baskı uyguladığında esneme olmasın.Sonra ekran kartını yuvasına iyi oturacak şekilde yerleştir.İstenmeyen seslerden kutulmuş olacaksın ve sistemin rahat çalışacaktır.Aşırı esneyen anakartlar kasa içine şase yapar kısa devre sonucu kullanılmaz hal alır.Bilginize sunarım.

sdiwq1.jpg

Yukarda resimdeki yerlerde birşey yoksa plastik ayaklar takılacak.

benimkinde bir kaçında yok fakat açlışyıor ama normalde arkasında süngerimdsi bir şeyin olamsı lazım o varmı bak bi ;)

yokki yaw tamirci olsa birde mahalle hep amd işlemcili anakartlar soğutucular uymaz

bilgisyarcıya ******ür bunu yapın de ozman bilgisayarını düşük bir maaliyetle kapatmak istiyorsan ama maaliyeti haber verin de ;)

anakartın arkasına koydum dergi o biraz yükselti ortadaki deliğedi vidayı soktum iyice soktum şeytan kulağına hiç bir proglemim yok allaha şükür sizde deneyin eğer böyle bir hata ile karşılaşıyorsunuz

Ama Şu Sorunu Kökten Düzeltsem Daha İyi Olacak Acaba Ney Bozukki Anakartı Kastırarak Açılsın Bunu anlamaya Çalışıyorum

Bir Kere Anakart Bozuk Olsa Açılmaz Öyle Değilmi

Anakartta çatlak var yada kondastörlerin ayaklarınde veya entegrelerin ayaklarında gevşeme var.Sen anakartı sök ve tinerli su ile güzel bi sil.sonra gözünle bi kontrol et.

Anakartın her yerine baktım toz yok zaten ortada var işte sorun ekran kartının hmn altındaki vidayı bastırırsan çalışıyo anlamadım gitti

sizin azınızdan çıkan her lafı baktım denedim ama işte sorun ortada acaba vida tam sıkmıyormu uzay montajı denedik gene bip bip bip

Anakartın her yerine baktım toz yok zaten ortada var işte sorun ekran kartının hmn altındaki vidayı bastırırsan çalışıyo anlamadım gitti

O zaman anakartta çatlak var gözle görmen çok zor anakartlar katmanlı olduğu için çatlakları bulmak bazı durumlarda nerdeyse imkansız...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...