Jump to content

Ekranda Çıkan Yazıya Göre Uyarı Nasıl Yapcam?

x_files_x

Recommended Posts

Slm Kandiliniz mubarek olsun arkadaşlar.Ben bi oyun sitesinde oyun oynuyorum.bazı arkadaslarım var orda.oyuna girdigi zaman programın alt tarafında "ŞU KİŞİ OYUNA GİRDİ" yazıor.bende düsündüm.sürekli oyundamı degilmi die bakıcagıma.acaba yapılcak olan bi scriptle ekranda o yazıyı görünce bana uyarı verebilcek bi Autoit scripti bulabilirmiyim? arkadaslar lutfen cok iyi olur.tşk ederim şimdiden sizlere.amaç sadece oyun degil.ayrıca Autoiti ögrenmek icin ugrasıyorum

do

if WinExists("[CLASS:TRichEdit1]","ASLANBEY3706 Odaya Girdi") Then

MsgBox(0, "Bilgi!", "ASLANBEY3706 Oyuna Girdi!") --Sonsuz Döngü Olduğu İçin Sürekli Çıkar...

Beep(500, 100)

Beep(1000, 100)

Beep(2000, 100)

EndIf

Until 1=2

bu şekilde yapabilirsin...

ControlGetText Komutu ile daha gelişmiş bi şekilde yapabilirsin...

çalıstırdım ama olmadı :( bu sekilde

bak AutoIt Window Info Class ID leri gösteriyor bu şekilde çalışması lazım tabi oyun açık halde... ordaki yazdığın metine göre kontrol edicek oraya dikkat et kendine göre düzenle kodları O Edit Alanında yazı geldiği anda uyarı verir...

@x_files_x

Aslında @kingeser'in verdiğide bir yere kadar doğru sayılır ama, ilgili yerdeki yazı silinmediği için devalı uyarı verecektir.

Neyse ben bir örnek verim;

Global $Arkadaslar = "Arkadas1|Arkadas2|Arkadas3" ;Arkadaşlarını örnekteki gibi yaz. Aralarına | işaret koyarak birden fazla arkadaş yazabilirsin
$Arkadaslar = StringSplit($Arkadaslar, "|", 1)
Global $Text, $SplitText, $Value

While 1
	$Text = StringStripWS(ControlGetText("[CLASS:TfrmOkeyMainform]", "", "TRichEdit1"), 3) ;Ilgili kısımdaki yazıyı alıyoruz.
	If $Text <> "" Then
		$SplitText = StringSplit($Text, @CRLF, 1)
		For $1 = 1 To $Arkadaslar[0]
			For $2 = 1 To $SplitText[0]
				If StringInStr($SplitText[$2], $Arkadaslar[$1]) Then
					;Arkadaş aktivitesi tespit edildi!
					;Yaptırmak istediklerini buraya yazabilirsin. Ben sadece mesaj ekledim.
					MsgBox(64, "", $SplitText[$2])
				EndIf
			Next
		Next
		ControlSetText("[CLASS:TfrmOkeyMainform]", "", "TRichEdit1", "") ;Ilgili kısımdaki yazıyı sıfırlıyoruz.
	EndIf
	Sleep(100)
WEnd

Biraz daha detaylandırılabilir... Kurcala... Kolay gelsin...

@blue_life ve @kingeser Kardeşim

Ben Denedim Ama Bunlar Çalışmadı.. Nasıl Denedin Diye sorarsaniz Ben Yeni Bir Metin Belgesi Açtım Ve Orda Bulup Bulayamacığına baktım :S

Fakat Bulamadı.. Acaba Sadece o odada mı çalışıyor ?? Yoksa renk Pigmenti warmı ?? Teşekkürler

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...