Jump to content

Canon Pixma İp1800 Kartuşu Tanımıyor ?

yan.kee
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar Canon İP1800 marka yazıcım var. 2 gün öncesine kadar her şey normaldi. Dün çıktı almak istedim. Yazıcıyı açtığımda uyarı verdi. Renkli kartuşunuz arızalı ya da bitmiş diyor. Tamirciye ******ürdüm, kartuş bozulmuş dedi. Sizden ricam acaba bu yazıcıyı sadece siyah kartuş ile kullanabilir miyim, veya bu sorunu halledecek bir yöntem var mıdır?

kartuş bitmiş hatasını alınca açma düğmesini basılı tut ışık sönünce sadece siyah/renkli kartuş ile yazar...

kullanım kılavuzunda tarif ediyor bunu....

Olmuyor, uyarı ışığı bir türlü sönmüyor ki. Kartuş bittiğinde tekrar doldurtmuştum. O zaman basmıştım devam tuşuna iptal etmişti fakat uyarı vermişt ''kartuş doluluk oranı seviyesi iptal edildi'' diye. İşe yaramıştı o zaman, ama şimdi yaramıyor.

yazıcının modelini googleye resetleme yazıp çıkan yazıyı takip et eğer kartuş bitmişse bunu yapar ve doldursan dahi resetlemezsen cannon marka yazıcıları aynı kartuş ile çalıştıramazsın

Bu model için chip resetleme yöntemi bulamadım. Google'de saatlerce araştırdım. Sadece leopard2 arkadaşın dediği yöntem var. Proğramla halledildiği yazıyordu bir kaç sitede fakat bu modele uygun proğrama hiç biryerde rastlamadım.

aynısını evkurda biz satıyorduk... çoğu müşteri aynı sıkayetten gelıyordu... arkadasların dediği resetleme yada sadece sıyah kartus olayı işe yaramıyor... kullanım klavuzları ortak basıldıgı ıcın sanırım o yuzden konulmus içerisine... yerınde olsam sadece gıder hp marka yenısını alırım 55 tl olması lazım su anda... hem onun kartuslarını doldurtmak daha kolay ve uzun ömürlü...

Bir çözümü yok bunun anlaşılan. Peki şöyle bir ürün var, herhangi bir tavsiyede bulunabilir misiniz bu ürün için ?

Kampanya ürünü ve yanında kolay dolum kartuşlarıyla beraber.

pr014max.jpg

Please register to see this content.

Fiyatıda uygun verilmiş. 129 tl +bedava kargo+hızlı gönderi.

Bir çözümü yok bunun anlaşılan. Peki şöyle bir ürün var, herhangi bir tavsiyede bulunabilir misiniz bu ürün için ?

pr014max.jpg

bildiğim kadarı ile Epsonlarda dolum omuyor kartuş bittikten sonra dolaum yapılabilen kartuş alıyorsun boş kartuş tanesi 15 tl ondan sonra onları doldurabiliyorsun hpden şaşma bence

pr014max.jpg

evkurda bunlardan da satıyorum cihaz orta ayarda ıyı ama kartuslar bıttıkten sonra dolmuyor... aslında doluyor m.koyde bır ıkı kısı ugrasıyor yapıyor... bunların boş kartusları dolum yapılanları 22 tl idi... sanırım bu set o kartuslardan verıyor yanında... cihazı al derım eğer kartuslar gercektten doldurulabılıyorsa...

expolit@ : çok teşekkür ediyorum verdiğin bilgiler için. Adamları aradım sordum. Kartuşlar 100 defaya kadar sorunsuz dolduruluyormuş, ayrıca da 1 yıl kartuş garantileri varmış. Sorun çıkarsa geri alırız dedi. Bir de kartuşlar çıkarıp taktıktan sonra otomotik resetliyorlarmış kendilerini.

Orjinal kartuşlarını da ayrıyeten vereceklerini söylediler.

Tekrar teşekkur ediyorum. Allah razı olsun.

• 2 years yıl...