Jump to content

Türkler Facebook'a Savaş Açtı!

coxefgun

Recommended Posts

İçe Kapanık Bir Millet Olmayı Hep Sevmişizdir Zaten (Zorla Sevdirilmiş Olsada) Onu Yasaklayalım Bunu Kapatalım Şunu H.a.c.k.leyelim..

Sen de Yaz Bir Script Sende Dünyada Milyonları Bulan Üye Yap Sende Bilmem Hangi Ülkere Hakaret Et.. Okuyun Adam Olun Ülkenizi Öyle Savunun Derdi Bir Tanıdığım..

Facebook özgür bir platform. Türkiye'ye yapılan hakaret kadar, Amerika'ya da var, İsrail'e de papua yeni gine'ye de.

Ben abuk subuk grupların hiç birine üye değilim. Arkadaşlarımla iletişim kurmak, ilginç bulduğum gruplara katılıp bilgi almak için kullanıyorum.

Siyasi propaganda yaparsan karşılığını, karşıt propaganda olarak görürsün. Senin internette hiç bilmediğin yüzlerce sitede de bu tip düşmanlıklar yapılıyor olabilir. İnternetin fonksiyonunu anlamak gerekiyor öncelikle.

Karşındaki sana küfür ederse engellersin. Daha ne yapacaksın ki? Evine gidip bıçaklayacak mısın?

Dediğim gibi facebook'u siyaset amaçlı kullanmaya başladın mı, kavga etmeye başlarsın. Eğer birilerinin fikirlerine katlanamıyorsan internete hiç girmeyeceksin. Çünkü Türkiye'den girişi engellemek, deve kuşu gibi kafanı kuma gömmekten farksız.

Bu sitede daha önce bi kitap ile ilgili lavuk'un biri dan dun konuşmuştu. O zamandan beri gördüğüm en adam gibi cevab. duttum seni...

Daha düne kadar ayyıldız denilen tim facebookta tisort yüzük satıyordu ne oldu satamamışlarda savaş açıyorlar :Q

Yaz sezonu işler düşük bu yüzden bu kadar tantana bayram geliyor satışlar açılınca yine başlarlar facebook reklamlarına :)

arkadaşlar bu bence tamamen gereksiz bir tartışam.

sansüre sansür eyleminin altına imza atmış biri olarak cok gereksiz duyuyorum facebookun kapatılmasını. bu bence siyasi ve ideolojik bir karar. youtube kapatıldıda ne oldu giremiyoruz mu yine giriyoruz bir ürü site var kapatı ben kapalı olduklarından bile haberim yok cünkü bende hepsi acılıyor. ewet şu bir gercek ilk face acılış gün itibariyle bu günkü hali arasında cok fark var, en basit olarak eskiden tamamen arkadaşlık üzerine kurulu bir platformdu ama şu an bu nekadar doru bilemem eskiden kültürlü ve elit insanlardan oluşuyordu ama şu an (hamele) kaynıyor klavyede tuşları bulamayan insanın bile face hesabı var. bu gün face hesabına giren insanların %90 ya oyun yada vidyo izlemek icin giriyor başk bir şey icin değil. ilka acıldında benimde bir face hesabım vardı ama sonra baktım iş haddini aşıyor beni sırf bir site üzerinde bağımlı yapıyor ve sonra kapattım hesabımı.

bir cok insan kendini orada ispatlamaya calışıyor tıpkı sanal alemde oldu gibi gercek hayata kendini ispatlayamayanlar bu tarz platformlarda kendi egolarını tatmin etmeye calışıyor bu söylediklerim genel değil ama bu bir gercek.

bence lüzümsuz bir tartışma site kapatmaya gitme taraftarı değilim en azından sanal alemde bir özgürlük olsun ve herkesi sansüre sansür hareketine davet ediyorum

saygılarımla...

Bir kaç kişinin yaptıkları yüzünden bir platforma sansür uygulamak ÇOK SAÇMA! (bkz. youtube)

Ülkemizin değerlerine (ya da kendiniz için değerli olan bir şeye) hakaret eden sayfalara karşı sadece şikayette bulunmak çok mu zor?

Küfür etmek o değerleri korumuş mu oluyor?

Aksine, o sayfaları, grupları açanların egosunu şişiriyor, onların iştahını açıyor. Hatta onların reklamını yapmış oluyoruz.

facebook yasaklandı diyelim n'olacak?

başbakan bile söyledi girdiğini youtube'a

"Yasaklı sitelere gireceğim" diye kaç safın bilgisayarı çöktü? Ya da bilgileri çalındı?

Aksine "yasak" olduğu için daha çok popüler olacak.

Bütün hakaretler Türkler'e değil merak etmeyin, böyle düşünmeyin.

Sanki Facebook kapatılsa çözüm olacak.tüm hakaretler bitecek ya bırakın bu düşünceleri artık.yasaklar her zaman daha çekicidir.bu yüzden facebook kapatmayı düşünüceğinize alternatif kontrolu sizin elinde olan ve face kadar hızlı olan bir site yapın hiç olmassa kontrol sizin elinizde olur..bu tür hakaretler ve benzer şeylerinde önüne geçmiş olursunuz...

facebook'un kapanması Türkiye den giriş yapılmaması hiçbir şeyi çözmez nasıl ki pkk muhabbeti topla tüfekle bitmiyorsa face ni Türkiye erişimin engellenmesi de hiçbirşeyi çözmeyecektir giren yine hertürlürlü girecektir Nitekim Üst düzey yet......kililer devreye girmedigi sürece binlerce site kapatsanda yine bu tür yayınlar yapılacaktır...

a.b.d atlantik ötesinden (II.haçlı)orduları ile gelip ortadogu ülkelerinde milyonlarca insanı katledip ve katlettikleri ülklere çöküp himayesine alıp ortadogu ülkelerinin zenginliklerini sömürürken bizim ugraştıgımız şeylere bakın...

Orayı kapatcaz burayı kapatcaz buranın türkiye girişlerini engelliyecez ne yaparsak yapalım bu gibi çözümlerle kendimizi kandırırız

20-25 yıldır pkk halen daha ayaktaysa ve halendaha destek görüyorsa bu gibi çözümlerle elimize hiç birşey geçmez senin sözün dünyada itibar görmüyorsa her platformda zorda kalırsın...

Zamanında çok acı koydugumuz için şuan bizi o sebeble bu sebeble iç çatışmalarla birbirimize kırdırıyolar/a.b.d ve avrupa 100 sene sonrası gelecegini planlarken biz yarınımızn ne olcagını düşünemiyoruz

Malesef :((

Benim düşüncelerim bu yönde ve herkesin görüşüne saygı duyarım bişeyi çözmek iztiyosak bu şekilde olmamalı

Öyle bi çözüm bulmalıyızki sorunu kökünden bitirmeliyiz...

Saygılarımla...

facebook ayyıldız.org fan sayfasına yazmış oldugum yorum...

...............................................................................................................................

kardeşim malesef :((hiç sanmıyorum yapsalardı youtube yaparlardı youtube dada okadar hakeret içerikli paylaşımlar yaptılar neden bütün erişimleri kapatmadılar kapatsalar nolcak sen dns ayarını degiştirirsin İST/ bursadan gircegin yerd...e ...almanyadan/hollandadan girersin bu kadar basit bu gibi çözümlerlerle kendimizi avuturuz

Ayrıca facede yapan kansızlar Twitter da yapmıyacaklarmı hakaretlerini...

Bunların kanını kaynagından kesmedigimiz sürce bu gibi çözümlerle kendimizi avutur ve dünya çapında her platformda gerek askeri gerek siyasi gerek sanal her ortamda gelir...

Kesin ve Net bi çözüm bulmadıgımız süerce oraya buraya erişim kapatırız..

facebook'un kapanması Türkiye den giriş yapılmaması hiçbir şeyi çözmez nasıl ki pkk muhabbeti topla tüfekle bitmiyorsa face ni Türkiye erişimin engellenmesi de hiçbirşeyi çözmeyecektir giren yine hertürlürlü girecektir Nitekim Üst düzey yet......kililer devreye girmedigi sürece binlerce site kapatsanda yine bu tür yayınlar yapılacaktır...

a.b.d atlantik ötesinden (II.haçlı)orduları ile gelip ortadogu ülkelerinde milyonlarca insanı katledip ve katlettikleri ülklere çöküp himayesine alıp ortadogu ülkelerinin zenginliklerini sömürürken bizim ugraştıgımız şeylere bakın...

Orayı kapatcaz burayı kapatcaz buranın türkiye girişlerini engelliyecez ne yaparsak yapalım bu gibi çözümlerle kendimizi kandırırız

20-25 yıldır pkk halen daha ayaktaysa ve halendaha destek görüyorsa bu gibi çözümlerle elimize hiç birşey geçmez senin sözün dünyada itibar görmüyorsa her platformda zorda kalırsın...

Zamanında çok acı koydugumuz için şuan bizi o sebeble bu sebeble iç çatışmalarla birbirimize kırdırıyolar/a.b.d ve avrupa 100 sene sonrası gelecegini planlarken biz yarınımızn ne olcagını düşünemiyoruz

Malesef :((

Benim düşüncelerim bu yönde ve herkesin görüşüne saygı duyarım bişeyi çözmek iztiyosak bu şekilde olmamalı

Öyle bi çözüm bulmalıyızki sorunu kökünden bitirmeliyiz...

Saygılarımla...

...............................................................................................................................

kardeşim malesef :((hiç sanmıyorum yapsalardı youtube yaparlardı youtube dada okadar hakeret içerikli paylaşımlar yaptılar neden bütün erişimleri kapatmadılar kapatsalar nolcak sen dns ayarını degiştirirsin İST/ bursadan gircegin yerd...e ...almanyadan/hollandadan girersin bu kadar basit bu gibi çözümlerlerle kendimizi avuturuz

Ayrıca facede yapan kansızlar Twitter da yapmıyacaklarmı hakaretlerini...

Bunların kanını kaynagından kesmedigimiz sürce bu gibi çözümlerle kendimizi avutur ve dünya çapında her platformda gerek askeri gerek siyasi gerek sanal her ortamda gelir...

Kesin ve Net bi çözüm bulmadıgımız süerce oraya buraya erişim kapatırız..

Bu yazılanların çoğuna katılıyorum..Bizler İbrahim a.s mı yakacak ateşi söndürmeye giden karınca gibi önemli olan tarafı belli etmek ama burada haklı ile haksız o kadar iç içe girmişki ayırd etmek gerçekten zor.Bu yüzden yasaklar çözüm olmayacağına inanıyorum...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...