Jump to content

Laptop Seçimi.. Sizce Hangisi Ve Neden ?

Recommended Posts

Arkadaşlar Laptop alıcam aklımdaki modeller aşağıda siz olsanız hangisini alrdnız ve varsa iyi yada kötü düşüncelerinizi merak ediyorum.Şimdiden fikir beyan eden herkese teşekkür ederim.

1) ACER AS5741G CORE İ5-520M 2.4GHZ-4GB-500GB-DVDRW-15.6''CM-1024MB GT320M-BT-WV7PRE

Özellikler

İşlemci Teknolojisi Intel Core İ5

İşlemci Hızı 2.40GHZ Turbo İle 2.93GHz

İşlemci Numarası 520M

İşlemci Ön Bellek 3 MB

Hafıza (RAM) Kapasitesi 4 GB

Hafıza (RAM) Tipi DDR3

Hafıza Bus Hızı 1066 MHz

Sabit Disk Kapasitesi 500 GB

İşlemci Markası INTEL

Ekran Kartı Hafızası 1024 Mb

VGA Chipset Markası NVIDIA

VGA Chipset Modeli GT320M

Ekran Boyu(inch) 15.6"

Monitör Tipi WXGA

Maksimum Çözünürlük 1366 x 768

Optik Sürücü DVD SUPER MULTI

Mobil Özellikler BlueTooth, Kart Okuyucu, Wireless, Kamera

İşletim Sistemi Win 7 Home Premium Tr

Ağırlık 2.6 Kg

Ekran Kartı Tipi Paylaşımsız Hafıza

2) ACER AS5741G CORE İ5-430M 2.26GHZ-4GB-500GB-DVDRW-15.6''CM-1024MB GT320M-WV7PRE

Özellikler

İşlemci Teknolojisi Intel Core İ5

İşlemci Hızı 2.26GHz Turbo ile 2.53GHz

İşlemci Numarası 430M

İşlemci Ön Bellek 3 MB

Hafıza (RAM) Kapasitesi 4 GB

Hafıza (RAM) Tipi DDR3

Hafıza Bus Hızı 1066 MHz

Sabit Disk Kapasitesi 500 GB

İşlemci Markası INTEL

VGA Chipset Modeli GT320M

Ekran Boyu(inch) 15.6"

Monitör Tipi WXGA

İşletim Sistemi Win 7 Home Premium Tr

Ağırlık 2.6 Kg

3) ASUS N61JV CORE İ5-430M 2.26 Ghz.-3GB-320GB-16"HD SL-CAM-1024MB GT325M-DVDRW-W7PRE

Özellikler

İşlemci Teknolojisi Intel® Core™ i5

İşlemci Hızı 2.26GHz Turbo ile 2.53GHz

İşlemci Numarası 430M

İşlemci Ön Bellek 3 MB

Hafıza (RAM) Kapasitesi 3 GB

Hafıza (RAM) Tipi DDR3

Hafıza Bus Hızı 1066 MHz

Sabit Disk Kapasitesi 320 GB

HD Dönüş Hızı 5400 Rpm

İşlemci Markası INTEL

VGA Chipset Modeli GT325M

Ekran Boyu(inch) 16" HD-SL

Monitör Tipi WXGA

İşletim Sistemi Win 7 Home Premium Tr -Ing-64 Bit

Ağırlık 2.8 KG

2) ACER AS5741G

Bu cihazı 2 aydır kullanıyorum. Fiyatı Bimexde 1,350 TL ye düşmüş. 1,570 e almıştım ve her kuruşuna deydiğini düşünüyorum.

Cihazın kasası plastik değil, numerik klavyesi var.

İşletim sistemi, ram kapasitesi, ekran kartı seçimi, sabit disk kapasitesi ve işlemcisi tam olarak kafamda oluşturduğum özelliklere uyuyordu.

Şiddetle tavsiye ederim.

kullanım amacın önemli tabi ama acer 2 numaralı olan yada asus u terciih et bence ben asus derim anakartı acer a ait ise arızada işçiliği daha fazla nerdeyse anakarta bağlı herşeyi sökmen lazım aralarında sadece harddisc farklı 320 gb asus 500 gb acer.

acer acık ucuz galiba fiyatları aynı ise kesinlikle asus derim.tabi 320 gb hdd yeter diyosan :)

2) ACER AS5741G

Bu cihazı 2 aydır kullanıyorum. Fiyatı Bimexde 1,350 TL ye düşmüş. 1,570 e almıştım ve her kuruşuna deydiğini düşünüyorum.

Cihazın kasası plastik değil, numerik klavyesi var.

İşletim sistemi, ram kapasitesi, ekran kartı seçimi, sabit disk kapasitesi ve işlemcisi tam olarak kafamda oluşturduğum özelliklere uyuyordu.

Şiddetle tavsiye ederim.

Bende böyle dşnyrdm ama asus ta gt325 ekran kartı var bnda gt320 mı bu bıraz soru ısaretı yarattı bende.

kullanım amacın önemli tabi ama acer 2 numaralı olan yada asus u terciih et bence ben asus derim anakartı acer a ait ise arızada işçiliği daha fazla nerdeyse anakarta bağlı herşeyi sökmen lazım aralarında sadece harddisc farklı 320 gb asus 500 gb acer.

acer acık ucuz galiba fiyatları aynı ise kesinlikle asus derim.tabi 320 gb hdd yeter diyosan :)

Asus wireless cok sorun yasatıyormus o yuzden kullanıcıların fkrlerı onmlı.Cevabn ıcın ayrıcada tskkr edrm.

Lenovo laptoplar hakkında hiç bir bilgim yok o yüzden daha çok piyasada tutulan laptoplar bunlar o yuzden bunları verdim yormlarınz ıcın tkrrdan tsk.ler..

valla aslında bende laptop alıcam benim için de bir ihtiyaç oldu malasef ama ben de kararsızım arkadaşım hp oldu özellikleri herşeyi çok iyi ısınma problemi falan da yok ama gel gör ki çok ince bir detayı gözünden çıkarmış laptoptan doğru düzgün ses çıkmıyor hoparlörler çok küçük bu yüzden çok iyi araştırmak lazım açıkcası piysaya da internetten bakılmıyor yok teknosa yok bimeks falan olmuyo buralardan bakmakla mağazaları tek tek dolaşman lazım çoğu ürünler internette olmuyor. mesela ben 4 gb ram 2 gb ekran kartına sahip olan bir bilgisayar bulamadım internette

evet en cok sattığım marka hem ucuz hem süper

Hocam önerdiğimiz notebookların dengi ideapad modellerin yurtdışı satış fiyatı 900 $. Türkiye fiyatlarına bakmadım bile

Ben tam anlamıyla lenovo hayranıyım aslına bakarsan

Sağlam, ergonomik, servis sıkıntısı yok, gibi anlatmakla bitmez.

Ama bir yandanda kasa yapısı çok kaba, fiyat aynı özelliği taşıyan cihazlara göre yüksek.

Mesela önerdiğim acer modelinin işlemci hariç (daha düşük) hemen hemen aynı özellikleri olanı. 1740 TL

Please register to see this content.

donanımhaberde samsung bölümünü incele bence r580 ler var süper bişi ben r522 core2duo p8700 olanı kullanıyorum tek kelime ile mükemmel

r580 ler i3 ve i5 işlemci olanlarından.

forumda ısınma sorunu olmadığından bahsederler bende de olmuyor (maşallah)

forumdan görüntü:

2 saate yakın dirt2 oyun sonrası sıcaklık değerler :

jk7hxz.jpg

buda ürün :

donanım habere bakarsan i serisi olanların diğerlerini de görmüş olursun r580 lere bakacaksın

http://www.sadecenotebook.com/?pid=2&uid=2598&u=Samsung R580-JS02TR

İşlemci Tipi Intel Core i5

İşlemci Türü Core i5-520M 2.4 Ghz - 3 Mb

Bellek 4096 Mb

Bellek Türü DDR III 1066

Maksimum Bellek 4096 Mb

Sabit Disk 320 Gb

Disk Dönüş Hızı 5400 Rpm

Ekran Boyutu 15.6"

Ekran Çözünürlüğü 1366 x 768

Ekran Türü WXGA

Ekran Kartı Türü Paylaşımsız

Ekran Kartı NVIDIA GeForce GT 330M - 1 Gb

Optik Sürücü DVD+RW Double Layer

Ses Kartı High Definition Audio

Ethernet 10/100 Mbps

Kablosuz Ağ 802.11 b/g

Bluetooth Var

Kamera Var

Ağırlık 2.5 - 3 Kg

İşletim Sistemi Windows 7 Premium

Portlar 4 x USB, 1 x VGA, 1 x HDMI, 1 x RJ-11, 1 x RJ-45, 1 x Ses Çıkışı, 1 x Mikrofon Girişi,1 x E-Sata Çıkışı

Kart Okuyucu 3-in-1 (SD, SDHC, MMC), Express Card (54 mm)

Parmak İzi Okuyucu Yok

Pil Tipi Li-Ion 6 cell

Garanti 24 Ay

edit:link düzenleme

İstersen sen bi bunları incele. Ben ilkini ay sonunda alacam. Programlama ile uğraşıyorum ve pc yi çok yoran birisiyim. Kendime en uygun olarak birincisini seçtim. Hem fiyatı da iyi. İkincisini isterdim ama fiyatı oldukça yüksek.

casper dan fazla memnun olmayanlar var! beni şüpheye düşüren konuda bu aslında ilk önce iyi bir marka sonra fiat ve performans en az 2 gb ekran kartı olsun istiyorum çünkü çizimle falan uğraşıcam..

arkadaşım şu lnkte verdgn laptop benı fzlasyla ıdare eder ama tek skntısı bıraz fıyat konusu onu hallettık desek casper laptop lar cok skıntı yaşatıyor falan dedıler aynısını asus ıcınde söylediler.Casper laptop kulanıpta bizi aydınlatacak bi arkadaş var mı acaba ?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...