Jump to content

Yeni Harddisk

Recommended Posts

1. soru -*Arkadaşlar ben yeni bir harddisk almak istiyorum ama bir 7200 dönüş hızı diğeri 5400 rpm ile dönüyor hangisini tercih ediyim

2. soru _* şuanda bilgisayarımda olan 250 gb lık samsung hdd benim bilgisayardaki harddisk in boyutu - 2.5'' inç alacağım harddisklerin boyutu ise 3.5'' kasaya sığmamazlık yaparmı alsam kasaya olurmu yoksa bu inçler başka bir şeyi mi ifade ediyor .

alacağım harddisklerin linkleri

http://www.ofbilgisayar.com/urun.asp?u=390

http://www.ofbilgisayar.com/urun.asp?u=391

Yorum ve yardımlarınızı bekliyorum ...

Eğer masaüstü bilgisayar kullanıyorsan nasıl senin hdd 2.5" lik oluyor?Aparatla mı kullanıyorsun?Bir yanlışlık olmasın?

Alacağın hdd ye gelince günümüz şartlarında alacağın hdd 7200 RPM 3.5" lik bir disk.Kapasitesi sana bağlı.

Unutmadan dizüstü kullanıyorsan(bunu tamamen 2.5 hdd var demenden söylüyorum)zaten 3.5 " lik hdd takamazsın.

Merhaba

2.5"(inç) Laptoplarda kullanılan ince yapıya sahip bir harddisktir. Bunlarda genelde(müsdesnalar dışında) 5400 RPM(Devir) hızında harddiskler kullanılır ve elbette masaüstü bilgisayarlarda da kullanılabilir.

Size tavsiyem 7200 RPM(Devir) hızındaki harddiki almanızdır. Bunlarda da önbellek çok önemlidir ve günümüzde 32 ile 64 önbellekli harddiskler satılmaktadır.

Eğer iyi bir harddisk almak istiyorsanız,

Please register to see this content.
bu sayfayı inceleyin. Diğerlerine göre biraz pahalı ama hem 5 yıl garantili, hemde performans açısından oldukça iyi. Eğer oyun falanda oynuyorsanız bu harddisk tam sizin içindir.

Hayırlı olsun.

Merhaba

Size yukarıda yazdım ama yazılanları okumuyorsunuz galiba?

7200 RPM ve 32 BM önbellekli bir SATA HDD işinizi gayet rahat görecektir.

Eğer bütçeniz müsaitse, 1000 TL civaerında ve 160 GB'lik SSD Hard Disk alın derim. Benim hedefim bu HDD'yi almak ama bütçem biraz zayıf olduğundan şimdilik alamıyorum.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...