Jump to content

Elektrikten Fişi Çekince Bios Sıfırlanıyor

ahmet_2626

Recommended Posts

S.a. arkadaşlar benim bilgisayarıma görüntü gelmiyordu.Garantisi vardı o zamanlar bende garantiye verdim sonra geldikten bir süre sonra fişten çekince bilgisayarı tekrar açtığımda hep tarih ve saati yenilemek zorund kalmaya başladım

F1 e bas diyordu, basıyordum tarih falan değiştirip öyle açıyordum pc yi..Sonra zamanla bu beni iyice rahatsız etti.

Bi forum sitesine konu açtım orada dediler bios pili al..Aldım , taktım sorun aynen devam etti.Sonra dediler bios güncelle, güncelledim biosu ama hala sorun devam etti..En sonda bi de format at dediler , attım formatı yine sorun devam ediyor.. :dribble:

Sizin önerileriniz nelerdir ? Lütfen diğer forum sitesi gibi yapmayın

haci1 , anakartta sorun olabilir mi onu düşünmeye başladım ?

yada neyden olabilir böyle bir sorun ya aklım almıyor..Yani bios da bir seçenek varda biz mi bilmiyoruz yoksa daha başka bişey mi var hiç tahmin bile edemiyorum..

Hiç değil hani kasa 4-5 senelik olsa dicem çalıştığına dua ediyorum..Kasa daha yeni 1 sene oldu olmadı alalı

Çok zor olmasa gerek sanırım bir elektronikçide aynı pilin dolusundan mevcutdur.anakart üzerinde bulunan pili sök elektronikçiye git aynısından al yenisini yerine tak.bios ayarlarını yap harddiski 1 yap F10 de Y bas problem ortadan kalkar.iyi çalışmalar.kolay gelsin

konuyu okudun mu UnGood :dribble:

bios pilini değiştirdiğimi söylemiştim..Şimdi de bios güncelle deme, bios da güncelledim..

hocam ben sana telepati ile sorununu çözcek değilim ....

Sorun belli....

BIOS pilinin + veya - işaretlerine dikkat ettin mi onu da bilmiyom...

SORUN Bios pili o kadar...

Ha taktım diyom çalışmıyor diyorsan o zaman bios pilinin soketinde bir sorun olabilir,anakartta bir sorun olabilir....

Kendin halledemiyorsan bilgisayarcıya ******ür lehim mi yapılcak ne yapılcaksa onlarda bi anakarta baksın...

Ama sorun bios pili....

bide şuvar amibios olan bazı anakartlarda genelde (asusun p4 serisinde vardı)bios pilinin altında yada kenarındaki cmos reset tırnakları 2-3 de olsada pc açılıyor.Ama resetlendiğinde bios eski ayarına geliyordu.Bide buna dikkat.Buda olmazsa transsitörlerde yada güney köprüsünde.

Bu arada F1 HATASI FLOPY SÜRÜCÜSÜ HATASIDIR. ONU HER ANAKARTIN FARKLI BİOS MENÜSÜ VARDIR GENELDE BOOTDAN YAPILIR F1 ENABLE İSE ONU DİSABLE YAP F10 y'YES KAYDET PROBLEM ÇÖZÜLÜR

hocam dediğin doğru ama adam tarih falan başa döndüğü için sorun bios pili....

Nokia telefonlarda nasıl batarya çıkınca tarih,saat istiyorsa aynı mesele...

Sony ericsonların içini açarsan onlarda pil vardır,bataryayı çıkarsanda tarih,saat kayboolmaz...

Bir elektronik ve bilgisayarcı olarak tekrar söylüyom sorun bios pilinde.

Değilsede anakart girişinde bir yerde sorun vardır...

hocam dediğin doğru ama adam tarih falan başa döndüğü için sorun bios pili....

Nokia telefonlarda nasıl batarya çıkınca tarih,saat istiyorsa aynı mesele...

Sony ericsonların içini açarsan onlarda pil vardır,bataryayı çıkarsanda tarih,saat kayboolmaz...

Bir elektronik ve bilgisayarcı olarak tekrar söylüyom sorun bios pilinde.

Değilsede anakart girişinde bir yerde sorun vardır...

sadece sonylerde yok motorola serilerinde de var :)

hocalarım çok teşekkür ederim benim istediğimde tam anlamıyla buydu..Elimde ki herşeyi bildiğim herşeyi denemiştim bir sonuca ulaşamamıştım ama sizin sayenizde daha farklı öneriler duydum ve bunları yarın gündüz gözüyle hepsini denicem..Fikirleriniz için bu kadar hızlı çözüm bulduğunuz için bu foruma katkınız olduğu için herkese teşekkür ederim..

Sorunum düzelir yada düzelmez.Sonucu yazarım , tekrar teşekkürler iyi geceler.

hocalarım çok teşekkür ederim benim istediğimde tam anlamıyla buydu..Elimde ki herşeyi bildiğim herşeyi denemiştim bir sonuca ulaşamamıştım ama sizin sayenizde daha farklı öneriler duydum ve bunları yarın gündüz gözüyle hepsini denicem..Fikirleriniz için bu kadar hızlı çözüm bulduğunuz için bu foruma katkınız olduğu için herkese teşekkür ederim..

Sorunum düzelir yada düzelmez.Sonucu yazarım , tekrar teşekkürler iyi geceler.

önemli değil kardeş ne demek =) ama bunları yap çözüm bulamassan tekrar dön bu tip sorunlar basitdir. ancak kafa karıştırır.çelişkide bırakır.

genelde asus anakartlarda karşılaştım bu sorunla anakart kasanın bi yerinden kısadevre yapıyor olabilir ben anakartla kasa arasına bi ped veya ince kauçuk yerleştirerek bu sorunu çözüyorum tabi bunun yanında pil yuvasını tutturan lehimlerde atma yapmış olabilir bunları dene eğer olmazsa tamirciye ******ür fazla kurcalama arızayı büyütürsün benden söylemesi

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...