Jump to content

Svchost.exe Cpunun %50Sini Yiyor?

excellence

Recommended Posts

adszhz.png

svchost.exe işlemcinin %50sini yiyor. yer yer %48-49 arasında gidip geliyor ama genellikle %50de kalıyor. işlemcinin yarısını benden ******ürmesi zaten kısıtlı olan sistemin iyice işlevini yitirmesine sebep oldu. bir virüsten kaynaklanıyor olabilir. bilgisayarda şuan antivüris yok. ancak eset ve avirayı sırasıyla yükleyip tarattım ikisi de bir virüs tespiti yapamadı.

format harici çözüm önerilerinizi sunarsanız sevinirim.

bendede frefox ve sistem boşta işlemi baya yüksek.....ama bunu düşürmenin yolu varmıki....inşallah çözüm üretirler...bende üç beş tane video izleyemiyorum....donuyo.....makine....maç seyrederken bile takılıyo....ama bildiğim işlemciyle ilgili bişi....ram düşük))...konuyla alakası varmı bilmiyorum da)):.

bendede frefox ve sistem boşta işlemi baya yüksek.....ama bunu düşürmenin yolu varmıki....inşallah çözüm üretirler...bende üç beş tane video izleyemiyorum....donuyo.....makine....maç seyrederken bile takılıyo....ama bildiğim işlemciyle ilgili bişi....ram düşük))...konuyla alakası varmı bilmiyorum da)):.

sistem boşta işlemi sistemin ne kadarının boşta olduğunu gösterir. senin sorununla alakası yok konunun.

excellence büyük ihtimalle virüs diye adlandıracağımız ki emin değilim ama alt tarafta bir .exe çalışıyor.Dikkat etmen ilk önce yer ağ bağlantı durumunda ki gelen-giden paketlerdeki veri trafiği sırayla şu işlemelri yap ve bizimle paylaşmanı rica edeceğim..

sistemi yeniden başlat bilgisayar açılınca ağ bağlantı durumuna bak veri paketlerini kontrol et ve bir internet sayfası aç bir video izle tekrar veri paketlerini kontrol et hızlı bir şekilde yukarı çıkıyormu?

arkadaşım eğer sürekli %50 kullanıyosa virüs girmiştir benim pc yede olmuştu kasperysky kur tarama yaptır bulup sil düzeliyo ben öyle yaptım kullanıyorum bi problem yok (bitdefender 2010 kuruluydu bulmadı ama kasperysky 2010 buldu)

@excellence yanlış anlama ama bnm yazdığımı mı es mi geçiyorsun.Sonuçta yardım istiyosun yardım ediyoruz ama sanki nafile gibi.Neyse konuyu bulamadıysan linki vereyim..

http://www.tnctr.com/topic/137321-svchostexe-%25100-kullanyyor-virus-coezumu/

Bir ara ben de yaşadım bu sorunu.

Panda ve Avg ile ayrı ayrı tarattırınca sorunlu dosyayı buldum. İki antivirüsü aynı anda kurmadım, biri ile tarattım, o silemeyince onu kaldırıp öbürünü kurdum.O da silemedi.Manuel olarak sildim. 50 kb bir dosyaydı.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...