Jump to content

Nokia 5800 Için Nokia C6 Yazılımı!

TLnY
 Share

Recommended Posts

Nokia 5800 XpressMusic için Nokia C6 yazılımını PNHT hazırladı arkadaşlar. Artık telefonunuzda Nokia C6/N97 yazılımı kullanabileceksiniz. Geri dönüş mevcut ancak yalnızca v51 sürümüne.

Kurulum Videosu(Ben hazırlamadım, yabancı kaynaktan alınmıştır)

http://www.youtube.com/watch?v=A4epZ5HiWhI

---------------

Orijinalden alıntı: emperor1907

Akadaşlar bikaç screen, ana sayfaya ekleyebilirsiniz..

scr000009w.jpg

scr000008f.jpg

scr000007b.jpg

scr000006h.jpg

scr000005g.jpg

Resimler için emperor1907'ye teşekkürler.

---------------

Kurulumdan önce indirdiğiniz rar dosyasını C:\RM-356 klasörüne atıyoruz. (RM-356 klasörünü kendiniz oluşturacaksınız.)

Orijinalden alıntı: f@tih

scr000002z.jpg

scr0000011.jpg

1-JAF ı ogm_emulator.exe ile açın.

3-BB5 tıklayın ve OFFLiNE seçin.

2-Dead usb - Manual Flash - Normal mode - Factory set seçin.

4-MCU tıklayıp adını C0r olarak değiştirdiğiniz dosyayı seçin.(RM-356_51.0.006_prd.core.C00 ==> RM-356_51.0.006_prd.core.C0r)

5-PPM tıklayıp RM-356_51.0.006_prd.rofs2.V01 seçin.

6-Ape Variant tıklayıp RM-356_51.0.006_026_000_U01.uda.fpsx seçin.

7-şimdi FLASH2a basacaksınız.

8-çıkan uyarıya yes deyip ardından telin açma tuşuna hafifçe dokunun.

9-Arkanıza yaslanın sabırlı olun ve tel piN sorana kadar bekleyin.

10-Artık usb kablonuzu PC den ayırabilirsiniz.

Bu da f@tih abimin hazırlamış olduğu kurulum açıklamaları. Kendisini çok severim, o da beni sever :)

Yalnızca Nokia 5800 için C6 Firmware dosyaları:

http://www.multiupload.com/IKD9XCY6I0

----------------------------------

Yazılım Türkçe'dir, İngilizce dilde mevcuttur fakat Türkçe varsayılan olarak ayarlanmıştır. Türkçe dili ben ekledim, MultiUpload'a da ben yükledim.

Eğerki hiç flaş atmadıysanız, ilk önce öğrenin, sonra kurulum açıklamalarını tekrar inceleyin. Profesyonel kullanıcılar içindir. Telefonunuzda oluşabilecek hatalardan sorumluluk kabul etmiyorum!!

Edited by TLnY

• Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

komple tel. frimwaresimi değişiyo yoksa ek bir programmı onu çakmadım?

c6'nın fw sinin komple olarak 5800'a uyarlanmış hali

yani evet komple

düzenleme:

şu anda fw yi yükledim test ediyorum güzele benziyor...

Edited by XC*LUSiVE

Ayriyetten v51 sürümü üzerine Pandora CPU Modlu ve PandoraNOCPU çalışmalarım var :dribble:

@istanbul82 video Youtube'a yüklü. Ayrıca kurulum dışında birşey göstermiyor. Resimler yeterli değilmi :rolleyes:

Birde modifiyelisi çıkmış onu biraz düzenleyip birkaç rötuş yapıp kullanmayı düşünüyorum.

XC*LUSIVE yap bakalım yorumunu :drinks: Süper ötesi, aşırı derecede hızlı ve 5800'dan tamamen farklı!! Demekki bazarda artiz, 5800'da C6 olabiliyormuş :dribble:

İlk izlenimlerim:

Yazılımı sorunsuzca değiştirdim. C6 yazılımına geçmeden önce iki endişem vardı bunlar;

- Medya barı

- Türkçe dili idi.

Giderildiklerini görmek beni rahatlattı ve hemen denemeye başladım.

İlk başta sensörün çalışmadığını zannettim meğer "Ayarlar"da "Ekran döndürme" seçeneği kapalıymış. Onu açarak teste devam ettim.

Ev ekranı müthiş! N97'den bi' farkı yok. Normalde "Handy Shell" adlı programı kullanıyordum ev ekranı için (bence en başarılı ev ekranlarından biri kendileri) ama şu anda Wigdets HS'yle devam edeceğim bi' süre. Yalnız arada bi' beyaz ekran çıkıyor. iPhone çakması kilit açmada fena değil. Dikkatimi çeken bir başka kısım da ekran kapalıyken menü ışığının yanıp sönmesi (Normalde bir bildirim yokken ışık yanmazdı şimdi n78 gibi olmuş) %100 stabil değil ama şu andaki haliyle ile orijinal yazılımdan kat kat iyi.

@TLnY, bu 5800'ın fw'sine yaptığımız bazı modifikasyonları buna da yapmak mümkün mü?

Ben dotsis'te "-=PaDDY=-" adlı adamın modifiye istek konusundan kendime özel cfw ayırtmıştım. Ondaki bazı modifikasyonlar benim için epey kritik. (Müzik çalar'ın sadece E:/Music i taraması, internet önbelleğinin hafıza kartına depolanması filan) Bunlar mümkün mü?

Edited by XC*LUSiVE

@XC*LUSIVE birtane yabancı adam modifiye ediyor. Onunkini deneyebilirsin. Yarın onu biraz düzenleyip sonra kendime kuracağım. Tema efektleri ve Döndürme efektleri de eklemiş. Ayrıca FW gerçekten stabil. Bende bir problem oluşturmadı.

Işığı Ayarlar>Telefon>Bildirim ışıkları>Beklemede ışığı bölümünden kapatabilirsin ;)

Yukarıda bahsettiğim CFW'de istediklerin mevcut. Hatta birkaç program bile entegre edebilirim yarın ;) Tema falanda olabilir.

@byvistakazim maalesef ben 5800 ile ilgileniyorum. Ayrıca dediğinin olması şu an için mümkün değil gibi görünüyor :yahoo:

-------

Telefonda inanılmaz performans artışı oldu. CPU Modluda bile bu kadar iyi çalışmıyordu.

yarın deniycem yazarım ..

8-çıkan uyarıya yes deyip ardından telin açma tuşuna hafifçe dokunun.

yani usb takarken teli kapalı olucak offtamı yani yoksa açıkken mi tuşa dokuncaz...? burda kafam karıştı biraz.

Edited by istanbul82

Bu arada PNHT'de "Mr.Pingu" adındaki bi' adam 5800 için c6 cfw çıkarmış ona bi' bakmak lazım...

@istanbul82, evet telefon kapalı olacak o uyarı geldiğinde evet deyip telefonun açma tuşuna "bir kere" basıp çekeceksin

@TLnY, o CFW için Türkçe dil paketi entegresi ve diğer dillerin çıkarılması yeterli olur. Tema, program vs. kullanıcıya kalması daha iyi bence çünkü;

Eğer entegre edilen programın yeni sürümü çıkarsa güncelleştirmek imkansız oluyor.

Temalarda gereksiz yük. Kimisi çok hafif olduğu yazılan "iVertigo" temasını, kimisi ikon paketli, efektli temaları kullanıyor.

Bence Ovi Mağaza, QuickOffice ve Adobe PDF yine önemli bileşenler bazıları için kimi modifiyeceiler buna hiç dikkat etmiyor.

Edited by XC*LUSiVE

Bende ondan bahsediyorum zaten. Bekle kurma. Yarına düzenlemeler yapıp burada paylaşayım onu kurarsın. Menü düzenlemesi berbat olmuş resmini gördüm. Ben düzenlemeden kurmak gibi bir hataya düşme bence.

Çok teşekkürler güzel aktarmışsın.

Bende yakın zamanda yurtdışından gelen telefonların firmware'ine türkçe dil eklemeyi göstereceğim.

inşaallah, şu tembelliği üzerimden atarsam.

Bizzat denedim yurt dışından gelmiş n97 mini rm-553'e türkçe dil paketi ekledim, şu an türkçe kullanıyorum.

Heheh onlar basit işler, önemli olan gerekenleri yapabilmek. Kendimi biraz geliştirdim, zaman geçtikçe daha da geliştireceğim inşallah. 2 ay önce telefonun ne olduğunu bilmezken buralara kadar geldim iyimi :dribble:

Heheh onlar basit işler, önemli olan gerekenleri yapabilmek. Kendimi biraz geliştirdim, zaman geçtikçe daha da geliştireceğim inşallah. 2 ay önce telefonun ne olduğunu bilmezken buralara kadar geldim iyimi :dribble:

İyi inş. daha iyi yerlere gelirsin, sana Sago'dan bir beyit;

"Çok bildimlik yaparsan, çok düşmüşlük yaşarsın,

Yok derdimlik yaparsan, dert görünce saparsın..."

TLnY bi kere fatih beni daha çok seviyor :rofl: senin pandoramı vardı nerde o dh demi bi bakayım bakalım. bu c6 fw de flash player web de çalışcak deniyordu ama çalışmıyormuş doğrumu? 5800 aldım tnctr yi bıraktım :) artık 5800 modifiyesine takılıyom :) yok be yav tnctr bırakılırmı. mesela az sonra bi şey isticem burdan :) neyse hepimiz kardeşiz :) isteyeceğim şey şu gerçi bura yer ideğil ama bende eset smart security 4.2.4 var tnudup güncelliyor ama son zamanda trial olarak güncelliyor hep o da 10 gün sonra yakında dolcak diye uyarı vermeye başlıyor. bunun sınırsızı yokmu yav ? saolun. ha ben mutluerol bu arada :) senin pandora cwf ni de buldum :) güzel hiç te fena değilmiş. he sen malum şahısmışın aferin yeğen güzel ışık var sende geliştirmeye deva met kendini. tebrikler. bluespectrumu iyi düzenlemişsin. fatihn kini silip seninkini mi yüklesem? fatihe ayıp olmaz değilmi :)

Edited by abdülhey

Test sürecinde bazı hata/garipliklere rastladım:

-iPhone çakması tuş kilidi açma olayı bi' süre sonra bende gözükmemeye başladı.

-Telefonu kilitlerken bazen donuyor telefon

-Telefonu açarken, tuş ışıkları tam yanmıyor (mesela yeşil tuş ışığı telefon açıldıktan sonra yanıyor)

-Task Manager vb. program yüklediysen telefonun orta tuşuna yerleştiğinden tuş kilidi açma devre dışı kalıyor.

-Bende böyle birşey olmuyor, tamamen seninle alakalı.

-Evet o zaten bir bug olarak belirtilmiş, ama çokta sorun teşkil etmiyor. Sadece görsele dayalı sinir bozukluğu. Teşhis budur :dribble:

@abdülhey o nasıl bir mesaj yazma tarzıdır :rofl: Koptum :rofl::yahoo:

Edited by TLnY

TLnY:

@abdülhey o nasıl bir mesaj yazma tarzıdır Koptum

şimdi baktımda bende koptum :rofl: yav insanın canı sıkılıyor bazan işte yanında biri varmışta aklına geleni ara ara konuşur gibi. öyle takılıyorsun. ama kopma dışında yorum yapmamışsın :) flash player çalışıyormu c6 fw de? çalışmıyorsa niye çalışmıyor? yav millet bi şey sanıyor bir kaç kişi kurup denedimi saman alevi gibi sönüp gidiyor. ev ekranı ve hız dışında hiç bir fark yok galiba.

sen fatihin v4 ü aldın düzenledin he pandoranda? htc tusunami ev ekranı duruyor değilmi? bu bluespectrum ev ekranı iyi ama hem istediğin widgeti hemen ekleyemiyorsun hem şarjı çok ******ürüyor. bu yüzden en iyisi tsunamiye devam edeyim ben. ne oldu yine aynımı oldu bu sefer kopma ha :rofl:

:D Benimki v4'ün 3. parti yazılım entegre edilmiş sürümü ve tabiki biraz değişikliğe gittim. Konumda yazanları okuman yeterli. Şimdi direk buraya kopyalamamın bir anlamı yok. HTC Tsunami duruyor.

C6 FW'de henüz flash test etmedim. CFW yerleştirmeye çalışıyorum şu anda :dribble: Ev ekranı ve hız dışında fark yok olurmu hiç, neler yapılmış bir gör. 5800 FW'den tamamen farklı olmuş. Telefona yeniden bağlandım resmen. :drinks:

C6'yı kesinlikle denemeni öneririm.

Edited by TLnY