Jump to content

Yeni Projemde Olmasını İstedikleriniz?

djonur007

Recommended Posts

Selamun Aleykum Arkadaşlar;

Yeni projem hakkında sizlerden destek bekliyorum. Yeni projen nedir Onur'cum diyeceksiniz :)

Yeni projem:

Smart Install Maker programını herkes bilir. Bende böyle bir program yapacağım ama daha gelişmişi olacak. Ne işe yarayacak? Program ile katılımsız programlar hazırlayacaksınız. Hazırladığınız katılımsız program yüklenirken kopyalanan, yüklenen dosyalar progress ile gösterilecek. Yani kısa özetle progressbar'lı katılımsız programlar hazırlamaya yarayacak.

Ek Olarak:

Yapacağım programa ek olarak yardımcı program kullanmanız gerekecek. Repackager, prism deploy, vb. programlara ihtiyacınız olacak. Bu programlarla katılımsız hazırlamayı biliyorsunuzdur. Bu programlarla oluşturduğunuz msi dosyasını 7-Zip programı ile açarak benim programdan katılımsız yapacaksınız....

Sizlerden İstediğim:

- Programın ismi ne olsun?

- Programda görsellik mi(Evet ise program AMS ile tasarlanacak.), işlevsellik mi(Evet ise program AUTOIT ile tasarlanacak.) güçlü olsun?

- Ve istediğiniz özellikler nelerdir? (Örneğin; progress'in yanındaki lütfen bekleyin yazısı editlenebilsin gibi....)

Program mantığı hazırlandı. Sadece sizlerden gelecek cevaplara göre programlama dilini seçeceğiz ve verdiğiniz önerilere göre kodlama yapacağız....

İyi Geceler...

autoit'in her yaptığını ams yapamıyor. ams kullansam bile autoit'e başvuracağım.

ama bakılırsa hiç ilgi yok. herkes katılımsız program yüklenirken progress nasıl gösteririz diye konular açıyordu, ama şuan ilgi ve öneri dahi yok!!!

autoit'in her yaptığını ams yapamıyor. ams kullansam bile autoit'e başvuracağım.

ama bakılırsa hiç ilgi yok. herkes katılımsız program yüklenirken progress nasıl gösteririz diye konular açıyordu, ama şuan ilgi ve öneri dahi yok!!!

Ozaman bende işlevsellikten yana kullanırım oyumu. Sen bir başla onur kullanıma sun ardından bizlerde gerekli eleştiri ve önerilerde bulunalım daha faydalı olacaktır.

Eksikliğini hisstettiğim birkaç madde belirteyim madem.

Splash screen eklenebilsin katılımsızlara. Basit bir şekilde efektler verilsede gayet iyi olur. Solma efekti yada slide gibi. png desteği olursada süper olur :)

Progress penceresini ekranın istediğimiz bölgesine konumlandırabilelim. Ben biraz asimetrik işlerle uğraşırımda :)

Hazır progress kullanmak yerine modlanabilir olsun. Mesela renkler ve pencere kaplamaları değiştirilebilsin. Hatta sayısal ilerlemeyi istediğimiz gibi hassaslaştırabilelim. Dikey progress yapmaya elverişli olsun.

Her kurulum adımına ayrı bildirimler eklenebilsin autoitle yapılan katılımsızlar gibi. Program kuruluyor, kurulum tamamlanıyor, patch işlemi yapılıyor, işlem tamamlandı gibi.

Görsel ve işlevsel olsun. Yok uğraşamam diyorsan görsellikte benimde tuzum bulunsun.

Programın adıda "Infinity Works" olsun :D

Şimdilik bukadar :)

Anlaşılan görselliğe önem vereceğiz.

blue_life hocam evet autoit'te yapıyor ancak ben görsellikte autoit'e bulaşmam. geçenlerde udf'lerle bir tasarım oluşturdum, muhteşem bişi oldu ama tam bir haftamı aldı. neredeyse kafayı yiyecektim.

ams ve autoit'i bir ini dosyasına bağlar işi hallederiz.

@Hemoroid kardeş; söylediklerin ams'de mümkünse ne alâ :) Tasarımı oluştururken zaten KintaRo hocamdan ve diğer ams geliştiricilerden destek bekliyorum....

imzanda yazmışsınki 'lütfen düzgün Türkçe kullanımına özen gösteriniz' kendi malımızın ismine bile yabancı isim verirsek kimse düzgün Türkçe kullanamaz tabi bu sadece benim kişisel görüşüm kim ne yaparsa yapsın, istersen çince isim ver

Merhaba yeniden :)

@ djonur007

Ams ile mümkün olacağını sanmam ama bence arayüz ams ile geri kalanı autoit ile yapılabilir. Photoshopum emrinize amade :)

@ umudooooo

Kardeşim Türkçe'yi bana savunuyorsun iyi güzel ama imzana bakınca gördüğüm bozuk bir Türkçe'den ibaret. Program adı afili olsun diye dedik herhalde.

Niye biz İngilizmiyiz AMS yada AutoIT kullanıyoruz.

Niye biz Almanmıyız audilere biniyoruz gibi birşey oldu seninki.

Boş muhabbet yaratmıyalım bence başlığı kirletmiyelim. PM (ingiliz aksanıyla) :p

onur kardeşim tabiki işlevlk önemli ama program ek araçlara gerek duymadan çalışsaydı görselligi göz ardı edebilirdik ama zaten ek programlara ihtiyac duyuyor ve autoit de bazı yerlerde ams ile uygn bir şekilde çalışıyor bu yüzden amsnin yetersiz kaldıgı yerleri autoit'ile tamamlayıp Ams çalışması olarak tamamlaman bence en uygunudur zaten mantıklı düşünürsek katilimsiz bir programda nekadar işlev olabilirki splah ekranı ilerleme ekranı yeterlidir bence (yoksa kuruyom bekle , ardından azkaldı bekle, Tamamladım V.s gibi ) suyunu çıkartacak işlevler gereksiz bence benim görüşüm bunlar ayrıca projende hayırlı olsun .. :drinks:

Merhaba yeniden :)

@ djonur007

Ams ile mümkün olacağını sanmam ama bence arayüz ams ile geri kalanı autoit ile yapılabilir. Photoshopum emrinize amade :)

@ umudooooo

Kardeşim Türkçe'yi bana savunuyorsun iyi güzel ama imzana bakınca gördüğüm bozuk bir Türkçe'den ibaret. Program adı afili olsun diye dedik herhalde.

Niye biz İngilizmiyiz AMS yada AutoIT kullanıyoruz.

Niye biz Almanmıyız audilere biniyoruz gibi birşey oldu seninki.

Boş muhabbet yaratmıyalım bence başlığı kirletmiyelim. PM (ingiliz aksanıyla) :p

benim dediklerimden başka ülke mallarını alma kullanma dediğimi çıkartıyosan zaten senin dediğin hiçbişeyi dikkate almam

@ djonur007

Ayrıca nasıl bir arayüz oluşturdun kafanda. PM atıp fikir ver istersen. Hazır boştayken (15 e yakın projede bende var :D) birşeyler hazırlayalım ;)

benim dediklerimden başka ülke mallarını alma kullanma dediğimi çıkartıyosan zaten senin dediğin hiçbişeyi dikkate almam

Peki

birkaç gün sonra bir örnek tasarım koyarım ona görede grafiker arkadaşlar çalışmalarını ortaya koyarlar. sonrada çaresine bakarız.

artık "Windows 7 Sources Editor" programını tamamlama zamanı....

Onur valla güzel demişsin ama artık katılımsız yapmak çoğu yapan kişiye göre de sıkıcılık vermeye başlamadı mı?

blackman12 büyüğümüzün zaten bu tarz bir çalışması vardı sanırsam. Yada ondan önce gelen çoğu kişinin yazdığı. Kusura bakma ama oturup bunun tasarımı ve kodlamasıyla uğraşmakdansa daha yeni güzel birşeyler yazmayı tercih ederim. Tabiiki karar senin : )

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...