Jump to content

Tek Girişli Modem Ile Iki Pc Nete Nasıl Girer?

ikmalcvs49
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar aklıma takılan yardımınıza ihtiyacım olan bir konu var. Evimde tek modem var bazen eşimle birlikte aynı anda internette işimiz oluyor. Modemim tek girişli bir model airties rt-102 usb bağlantısı da var. Bu modemle aynı anda iki pc nete nasıl bağlanır?Önerilerinizi bekliyorum. Şuan modem bilgisayara ethernet ile bağlı.

modem hangi bilgisayara daha yakınsa onu usb ile kur. usb den kurarkende mantık diğer donanımlar ile aynı. tak modemi. aygıt yöneticisinden usb driverini yüklettir. istersen normal setup ile yükle fark etmez. diğerinide ethernetten bagla. sonucta ethernet kablosu ucuz. ekstra ayar falan yapmayacaksın. sanırım kafan karısmıs o yüzden. normal nasılsa buda aynı onun gibi calıscak.

modem hangi bilgisayara daha yakınsa onu usb ile kur. usb den kurarkende mantık diğer donanımlar ile aynı. tak modemi. aygıt yöneticisinden usb driverini yüklettir. istersen normal setup ile yükle fark etmez. diğerinide ethernetten bagla. sonucta ethernet kablosu ucuz. ekstra ayar falan yapmayacaksın. sanırım kafan karısmıs o yüzden. normal nasılsa buda aynı onun gibi calıscak.

Bir kere denedim olmayınca fazla da kurcalamadım. Sanırım tamamen modemin driveri kaldırdıktan sonra usbyi yüklersem olur değil mi? tek çıkış olunca ikisinden biri çalışır diye düşündüm. Teşekkürler ilginiz için.

aynı modemi kullanıyorum usb den kendi pcme porttan diğer pc ye verdim

modem drıveri falan kaldırmaya gerek yok

usb den bağlantı olan modeme yakın olan pc olsun

usb girişine taktıktan sonra aygıt yoneticiinden

Broadcom USB Remote NDNS Dedevice

yazan satıra sağ tuş yap sürücü güncelleştir de cd sini göster bu kadar

• 3 ay sonra...

Şayet pcler masaüstü ise, pc'nin birine iki network kartı tak. Sonra ağ bağlantılarımdan, kullanıcılar benim bilgisayarımdan bağlansın gibi bi seçenek vardı galiba orayı düzenle. ikinci pc'nin soketini ikinci network kartına tak. Ağı paylaşmış olursun.