Jump to content

Cafe Için Gereken Programlar Neler

lostalbi

Recommended Posts

Arkadaşlar 40,45 masalı bi internet cafe açmayı duşunuyoruz cafemizin diger sıradan internet cafelerden çok daha stabil ve farklı olması gerek her ihtiyaca ayak uydurabilmeli ve tabiki hızlı olması gerek

bunun için bir cafede gereken programları yazabilirmisiniz

bu arada cafenin işletim sistemi xp mi yoksa win7 mi olsun

modifiye xp veya modifiye win7 kulanırsam herhangi bi sorun yaşarmıyım

fitre programı olarak akınsoft ucretli bi program free olarak fitre ve pc kontrol eden bi program varmı?

yardımlarınız ve ilginiz için teşekurler

Arkadaşlar 40,45 masalı bi internet cafe açmayı duşunuyoruz cafemizin diger sıradan internet cafelerden çok daha stabil ve farklı olması gerek her ihtiyaca ayak uydurabilmeli ve tabiki hızlı olması gerek

bunun için bir cafede gereken programları yazabilirmisiniz

bu arada cafenin işletim sistemi xp mi yoksa win7 mi olsun

modifiye xp veya modifiye win7 kulanırsam herhangi bi sorun yaşarmıyım

fitre programı olarak akınsoft ucretli bi program free olarak fitre ve pc kontrol eden bi program varmı?

yardımlarınız ve ilginiz için teşekurler

benim fikrim ilk olarak deepfreze olmalı wingate de çok güzel bir proğram ama wingate bulabilirmsisn bilmiyorum paralı ama çok sağlam bir pro wingete le hem masaları kontrol altına alabilir hem sızan virüsleri yakalıyo çok kapsamli benim tercihim win7 daha iyi olur

kardes cafede programla işin olmaz msn winap falan yeter zaten senin işin oyunlarla olur ve siteminin hızlı olması gerekir,program arayısına girme.modifiye sorun yaratırmı elbette yaratır,lisanslı ürün almalısın,xp yada win 7,sanırım 100 dolar pc başına ortalama değişio tabi,pc kontrol dersen akınsoft handy cafe var,akınsoft ücretli,diğeri sanırım ücretsiz ama sorun bundada bitmio onları clintlerede kuracan ve bilmiyosan baya sıkıntı cekecen aradaki bağı kurmak için,bilmeyen birinin işi dğeil,filtrede tıb onaylı olacak oda akınsoftun mevcut ve piyasada daha bisürü var.ve beni dinlersen kardes öle 40 pc ile falan sakın atılma işe sen daha bunları arstırdın agöre acemisin.bi 10 yada en fazla 20 ile gir çünkü öle sorunlar cıkıo ki biri ile ugrasmak bazen baya zaman alıyo.yada anlayan bi arkadasın ile işi kavrayana kadar beraber başla derim ben.

Kardeş ilk önce vatancafe arkadaşımın dediği gibi kesinlikle bu işi iyi biliyorsan başla birçok arkadaşım bilmeden başladı ve bırakmak zorunda kaldı bir sorun çıkar ve saatlerini alır. Bilen bir arkadaşın varsa ve yapacağınıza inanıyorsan ilk önce oyun arşivin çok geniş olsun her kesime hitap edebilesin. Program olarak da ilk önce cafeplus-internet filtreleme programı olacak ve vazgeçilmez deepfreze olacak. Gerisi zaten bilinen programlar. Ama ne kadar iyi kurdum desen de illaki ufak tefek aksaklıklar çıkacaktır. Umarım hayırlısı olur.

1.madem yeni açmayı düşünüyorsun Lisans lı işletim sistemi al ki ilerde başın ağrımasın .microsoft avukatları polisle kapıya dayanıyor

2.Handycafe kullanıyorum şu an için sorunum yok filtre her siteyi kapatmıyo(tib onaylı)Akınsoft tan muzdarip bi kaç cafeci arkadaşım var

3.olmazsa olmaz tavsiyem Aimp2,Kmplayer,firefox,total commander,mediaplayer classic vb

4.müşterilerin talebine göre oyun kurman şekillernir ama her masada bir multiplayeri olan strateji oyunu mutlaka bulundur(net yavaş veya gidince hemen ona yönleniyolar) mekanın şekline göre oyucularla nette takılanları ayırmanda fayda var . Saygılar

sagolun programlama olsun modfiye xp olsun onları yapabiliyorum cafe programlarını araştırmadıgımdan dolayı sordum lisanslı xp kulanma zorunlugu varmı acaba bir kaç yere sorumuştum kulanmıyoruz demiştiler

win 7 yeni bi sistem sorun yaratmasın muşteriler altından kalkabilir mi acaba :S

buyuk bi filim ve oyun arşivine ihtiyacım var önerebileceginiz siteler varmı yada link varsa paylaşabilirmisiniz

tek başıma olmayacm ortaklarımda olucak pc bozulunca sorun dilde saglam bir şey olmalı deepfreeze pc yi bozuyormuş sonrasında depfreeze yerine başka bi program yokmu acaba yada pc ye sorun yaratmayan

kardes ben ve kac arkadasım yıllardır bu işin içinde biz win7 den cekiniyorken sen bi dur kesinlikle win7 yükleme xp yükle,aynı gün işen sogursun,daha win 7 nin eksikleri var oyunlarda ağda falan ugras ister,ki sen yeni acıcaksın sakın derim ben.ve o biz kullanmıyoz diyen arkadaslar büyük ihtimal benim gibidir,mesala bende modifiye kullanıyorum sistemi daha az kasan performansı yüksek olan ama lisanslı işletim sistemim var onları kullanmıyom aslında buda yasalara aykırı ama hiç yoktan almısım yani gelen müfettişlere para verdim aldım siz kazandınız ama keyfimide bana bırakın diyebilirim=)sonucta onların amacı verdikleri emegin karsılıgını almak ki veriyoruzda,ama sağı solu oynanmıs oda onları pek ilgilendirmez,bence sana öle diyenelrde almadık deilde kullanmıyoruzdur.başın ağrımasın al yani.sigara içirme,filtreleri sağlam yap,yaş yasalarına uy yeter=)bak hepsnden gectk ama yaşdan dolayı yedik tutanak cezayı bekliyoz=)hayırlısı

makıne basına 25 tl den ıcıne 30 a yakın oyun atarım

ana server makınanada 25 bın muzık artı klıp atarım 500 gb fılm war ıstersen onuda atarım.istersen ag kurulumunuda yapabılırm tabı extra ucretle butun herseyını ayarlarım tabı ıstanbul anadolu yakasında ısen

40 masa her bi xp lisansı baya yuksek bi ucret olmaz mı 100 tl den hesab edersek ki dil daha fazla 4 bin tl eder 4 bin tl ye 4 pc daha getirirlir :)

bizim bura ucra köşe şimdiye kadar hayatımda mufetiş görmedim örnegin ayrıca buralarda herkez birini tanır fazla gelişim olmadıgından internet cafeler baya iş göruyor

bu koşularıda göz önunde alarak kesin lisans alayım mı almayayım mı ?

depfreze nin yerine alternatif bi program yokmu çok çabuk bozuyor depferezee

valla kardes sen 100 den hesaplıosun ben 100 dolar verdim ozaman 1.300 dü,seni denetledilermi dersen yoo kimsede gelmedi,ama zaten ya gelirse hesabı,yoksa dakka bası poliste gelmio sigara içirsek filitreleri acsak cocukları belli saatte alsak ama ya gelirse=)diyorum yaa sana kalmış önce bi cezasına bak derim ki yüz milyara kadar cıkıyor,birde simdi verip rahat edecegin paraya bak,ama işte sana kalmış bişe

deepte cabuk bozuluyo demişin =)kardes o program niye bozulsun ki:=)bozulmaz o full değildir pasif olur.onun altarnatifi cok ama onun gibisi yok,o bizim yükümüzü omuzlayan sevimli ayıcık,o olmasa emin olki bir bardak su içecek vaktin olmaz,hersey bir resete bakar o olduktan sonra,her resetten sona yeni tertemiz bi hayat baslar=)neyse fulunu bulduktan sona hiç bişe olmaz,olmuyoda yıllardır zaten,onun yaptıgı işi hiç bi program yapamaz derim ben=)

internetcafe işini meslekten saymayan zihniyetten her tür yaptırımı beklemek lazım.6 ay önce bi arkadaşımız 2500 tl ceza yedi ve lisans alacağını taahhüt etti.40-45 masa gibi bi yatırım yapacaksanız herşeyi kitabına uygun yapın derim .Allah kolaylık versin şimdiden

Messenger+Plus Kelebek, Mirc vs. skype vs.

Oyunlar eski oyunlardan counter strike mutlaka olmalı ve Online oyunlar mt2 sro KO gibi oyunlar güncel olmalı ve Yeni çıkanlar oyunlar

Ana bilgisayarda Güncel Film arşivi Müzik vs.

Büyüklere Özel Mekan 12 masa yeterli bayanlar erkekler ayrı şekilde ve tüm masaların Mikrofonlu kulaklığı ve Kamerası kesinlikle olmalı

Deepfreeze, Filtre Programları ip log imzalayıcı

Bukadar aklıma gelen :) Program felandı ama neyse :D

deep freze pasifleşiyor sonra kaldırılamıyor diorlar dı sanırım lisanslı kulanmamışlar o zaman teşekurler verdiginiz bilgiler için yalnız filim arşivini nerden bulabiliriz oyun ve filim arşivleri baktıgım oyunlar hepsi yabancı dil turkçe yama mı yapıcaz bunlara acaba yoksa turkçe olanı varmı ?

Net Recovery Genius ve RollBack Kullanın Ensağlamları.

DeepFreze Tarih olaları yaklaşık 8 Yıl Oldu Arkadaşlar.

Kurulum İçinde Ghost Cast Server Deneyin (Bence En Sağlamı)

Ghost Cast Server ile (300) Makinanın Kurulumu Yaklaşık 2 saat.

Makinalar Farklı ise de Acronis Kullanın ondada Yaklaşık 4-6 Saat Sürer.

Hayırlı Olur inşallah

Net Recovery Genius ve RollBack Kullanın Ensağlamları.

DeepFreze Tarih olaları yaklaşık 8 Yıl Oldu Arkadaşlar.

Kurulum İçinde Ghost Cast Server Deneyin (Bence En Sağlamı)

Ghost Cast Server ile (300) Makinanın Kurulumu Yaklaşık 2 saat.

Makinalar Farklı ise de Acronis Kullanın ondada Yaklaşık 4-6 Saat Sürer.

Hayırlı Olur inşallah

sende proğram varmı varsa paylaşırmısın?

cafe işine gelince lisanslı xp kullanmakta fayda var ben kırık perfectxpsp3 kullanıyorum tüm makinalarda pek bir sıkıntım yok.acronisle image dan yüklüyorum makinaları 30 makina var.cafe yönetim olarak akınsoft kullanıyorum bence en iyisi ve kullanışlı olanı o en son modeli daha iyi tabiki agdan bilgisayarları yönetmek gibi oturdugun yerde kurulumu yapabiliyorsunuz..deppfreeze e gelince son modeli kullanmak daha iyi eski versiyonları deaktif edebiliyorlar pek bir sorun yaşamıyorum.oyunlara gelince worlf of warcraft,metin 2,knight online,silkroad gibi oyunlar kurulabilir online olarak sonra multi olarak call of duty 2 yada 4 multi key bulunursa oynanır.ntfs serisi kurulmalı en azından most wanted ve undercover olabilir bunlar begenildi çünkü..fifa serisi,pes serisi,crysis,age of empire,crayz taxi ve sam2 serisinden olabilir.proğram olarak aimp yada winanmp ,mozzilla yüklenmeli explorer alternatifi olarak...mırc,skype,msn,google earth yeter..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...