Jump to content

Ubuntu 10.10 Maverick Meerkat Rc (Tüm Türevler)=>>

Recommended Posts

ne hatası aldınızda kurulmadı ? reset atıp ubuntu yu seçip tekrar ubuntuyu seçip enterlayın kurulum olur ve giriş te böle yapıcaksınız

Win 7 üzerinde wubi ile kuruyorum daha sonra pc yi tekrar baslatıyorum 5ten geriye sayıp bekliyor hiç bir işlem yapmıyor.Alttada diger boot seçeneklerini gosteriyor tabiki 5 sn ye içinde basarsanız.Anlayamadım.

Win 7 üzerinde wubi ile kuruyorum daha sonra pc yi tekrar baslatıyorum 5ten geriye sayıp bekliyor hiç bir işlem yapmıyor.Alttada diger boot seçeneklerini gosteriyor tabiki 5 sn ye içinde basarsanız.Anlayamadım.

ubuntutuyu seçiceksin sonra tekrar ubuntu ve açılır hep açarken böle yapıcaksın

Açılışta tabiki ubuntuyu seçiyorum.Seçimden sonra siyah ekran devam etmiyor acaba hatamı var diye 2 kez indirdim sonuç nafile.

bir ek bölüm ayırın vista ve 7 de var bu özellik yada xp de program ile ayırın siz gerçek kurun loadırı kuracağınız bölüme kurun

[quote name='KemalALKIN' date='04 Kasım 2010 - 15:42 ' timestamp='1288885347' post='911024']
yaptınız mı acaba
[/quote]
Ne wubi ile nede bölüm ayırarak 10.10 cd si ile kurulmadı.Bende 10Gb lık bir bölüm ayırarak 10.04 cd si ile kurdum 10.10 a yükselttim.

[quote name='cancer71' date='07 Kasım 2010 - 21:03 ' timestamp='1289160204' post='911875']
Ne wubi ile nede bölüm ayırarak 10.10 cd si ile kurulmadı.Bende 10Gb lık bir bölüm ayırarak 10.04 cd si ile kurdum 10.10 a yükselttim.
[/quote]
alternate cd ilede olurdu aslında 10.10 u kurmak neyse sonuçta kurdunuz

[center][b][size="4"]bende Wubi ile kurdum gerçekten güzel bi sistem [/size]

[color="#48D1CC"][size="6"]Screan Shot[/size][/color]

[size="4"]Wallpaper Aldatmasın Ubuntu 10.10 Dur[/size]

[img]http://fc09.deviantart.net/fs71/f/2010/303/5/8/ubuntu_10_10_desktop_by_4sk-d31t4d6.png[/img][/b][/center]

[quote name='MC_ecel' date='07 Kasım 2010 - 21:44 ' timestamp='1289163294' post='911895']
[center][b][size="4"]bende Wubi ile kurdum gerçekten güzel bi sistem [/size]

[color="#48D1CC"][size="6"]Screan Shot[/size][/color]

[size="4"]Wallpaper Aldatmasın Ubuntu 10.10 Dur[/size]

[/b][/center]
[/quote]
güzel tema ile mac os x özelliği eklemişsin tema adı ile o mac os x özelliğinin paketini söyleyebilir misiniz

Yav ben bişey soracağım mümkünmüdür;

Ben şimdi pcde 3 bölüm açıcam

C:(Windows7)
D:(Ubuntu)
E:(boş alan/Yedekler)

diye mesela ben win7 açıkken ubuntuya girmek istedim diyelim kullanıcı değiştirir gibi windows7 yi kapatmadan ubuntuya geçmem müümkünmüdür ?

[quote name='69sihirbaz69' date='09 Kasım 2010 - 11:09 ' timestamp='1289297978' post='912572']
Yav ben bişey soracağım mümkünmüdür;

Ben şimdi pcde 3 bölüm açıcam

C:(Windows7)
D:(Ubuntu)
E:(boş alan/Yedekler)

diye mesela ben win7 açıkken ubuntuya girmek istedim diyelim kullanıcı değiştirir gibi windows7 yi kapatmadan ubuntuya geçmem müümkünmüdür ?
[/quote]
değildir ama ubuntu da vmware player ile w7yi masaüstüne taşırsın ancak yeni vmware sürümünü beklemek gerekir uyumsuz kernele
bu ara ubuntuyu son bölüme at ;)

[quote name='KemalALKIN' date='09 Kasım 2010 - 11:17 ' timestamp='1289298436' post='912575']
değildir ama ubuntu da vmware player ile w7yi masaüstüne taşırsın ancak yeni vmware sürümünü beklemek gerekir uyumsuz kernele
bu ara ubuntuyu son bölüme at ;)
[/quote]

Tüh be kötü oldu bu :D Şimdilik Teknik Servisin bilgisayarından kaldırmak zorunda kaldım ama Allah İzin Verirse 1 haftaya kadar yeni pc alıyorum nda yapıcam bütün zımbırtılarını :)

[quote name='69sihirbaz69' date='09 Kasım 2010 - 11:25 ' timestamp='1289298901' post='912577']
Tüh be kötü oldu bu :D Şimdilik Teknik Servisin bilgisayarından kaldırmak zorunda kaldım ama Allah İzin Verirse 1 haftaya kadar yeni pc alıyorum nda yapıcam bütün zımbırtılarını :)
[/quote]
sorun yaşamak istemiyorsan nvidia al ekran kartını

• 2 hafta sonra ...

Ben Ubuntu 10.10 un bu sürümünü kullanıyorum. Çok performanslı ve istikrarlı bir sürüm. Ayrıca Ubuntu nun en çok hoşlandığım bir diğer özelligide,tıpkı windows gibi düzenli aralıklarla günceleştirme alıyor olması. Evet sanırım bu özellik başka linux sürümünde yok. Tıpkı windows gibi güncelleştirme alan tek linux sürümü ubuntudur. :dribble:

[quote name='m17' date='23 Kasım 2010 - 14:19 ' timestamp='1290518978' post='915861']
[center][color="#000000"][i][font="Trebuchet MS"]Şimdi biraz gözattımda boş sürücüm gözümün önüne geldi kursam mı diye düşünüyorum. :dribble: [/font][/i][/color][/center]
[/quote]

[b]kur kur ne bekliyon de hadi, ben win7 ve ubuntu kullanıyorum :D [/b]

[quote name='KemalALKIN' date='09 Kasım 2010 - 09:42 ' timestamp='1289296362' post='912566']
güzel tema ile mac os x özelliği eklemişsin tema adı ile o mac os x özelliğinin paketini söyleyebilir misiniz
[/quote]

[b]Temayı kurmak için Teminale şunları sırayla yaz

Kod:
sudo add-apt-repository ppa:elementaryart/ppa

Kod:
sudo apt-get update

kod:
sudo apt-get install elementary-icon-theme elementary-theme elementary-wallpapers gtk2-engines-equinox gtk2-engines-murrine

Macosx qick preview kurmak için teminale şunları yaz

sudo add-apt-repository ppa:am-monkeyd/nautilus-elementary-ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get dist-upgrade
nautilus -q

Bu şekilde hepsinin en güncel versiyonunu yuklersin

quick wiew çalıştırmak için klasör içinde F4 e bas ayrıca qick view ile gelen bir özellik klasör içinde terminal açmak için F7 ye basman yeterli

yanlız kurulumunları yaptıktan sonra sistemi yeniden başlatıp ufak defek ayarlar yapman lazım ne yapman gerektigini kurulumdan sonra göreceksin zaten

UBUNTU Görsel gelişmeler yeni eklentiler v.s için şu adresi http://www.omgubuntu.co.uk/ kullanabilirsiniz.
[/b]

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...