Jump to content

Türkçe Yamasını Yaptım. Karşılığında Lisans Aldım.

AlijohnX
 Share

Recommended Posts

Eğer türkçe yama yapıyorsanız, kesinlikle ve kesinlikle yamasını yaptığınız programın anasayfasından yapımcısına belirtin ki sonraki çıkacak sürümlerde tekrar türkçe yama yapmaya gerek duymayın. Zaten bir yama yapmak açıkçası eziyettir. Bunu yapan bilir. :) Ayrıca bu şekilde yaparsanız tüm Türkiye kullanabilecek. Kimisi isminizi duyacak, görecek sizle görüşmek isteyecek. Bundan emin olabilirsiniz.

Geçen gün wise registery cleaner yazılımı ile tanıştım. Açtığımda dillerden hepsini gördüm bir türkçe bulamadım. Gerçekten sinirlendim ve yaması için sitesini ziyaret ederek türkçe yama yapma isteğinde bulundum ve kabul görüldü. Gereken düzenleme dosyasını ve düzenlemeyi yapacak programı verdiler. Ve verdikleri bu düzenleme yazılımı gerçekten çok hoşuma gitti. Aşağıda gönderdiğim mail ve aldığım cevabın resimlerini ve verdikleri dosyayı sizlerle paylaştım. Yamanın büyük bir bölümünü bitirdim. Bugün nasip olursa, Allah'ın izniyle turkish.ini dosyasını teslim edeceğim.

Ayrıca küçük bir öneri belirtmek istiyorum. Diyelim ki yapımcısına mail attınız ve onaylandı size dosyalar verildi. O dosyayı burada paylaşarak (Code tag içersinde) herkesin katkıda bulunması çok iyi olacaktır. Bu öneriyi gerçekten dikkate almanızı öneririm. Herkesin bu çağrıma kulak vermesini ve uygulaması gerektiğini önemle vurgulamaktayım....

Ben artık şu Tnc'de bir takım kurma kanaatindeyim. Gerçek bir takım.

1949.jpg

2030.jpg

Yukarıdaki resimde gösterilen dosyaları aşağıdan indirebilirsiniz.

http://www.4shared.com/file/U70-H8Cc/Kardan_Yklenenler.html

Toplam boyut: 405 kb

Edited by AlijohnX

Ama korktugum bir tarafı var adamın yazılımını kacak kullanıyosak anlarsa ne olur ? (sacmaladım mı acaba yoksa :( ) Bole bır soru takıldı kafama

Sen, "Hacı, programını kaçak kullanıyorum." demediğin sürece sana birşey yapamazlar merak etme. :rolleyes::drinks:

Arkadaşlar türkçe yamasını bitrdim. Teslim ettim. Karşılığında lisans anahtarı aldım. :)

lisansaldm.jpg

tebrikler hocam, pm atacam birazdan size

http://www.tnctr.com/topic/3034-turkce-yama-ystek/page__st__500

burda ki konuda da buda benim çalışmam, bir kaç tane daha var, bitiremedim daha dediğin gibi çok zahmetli uğraş veriyor

Edited by kaos19

Türkçe yama için bende gonulluyum elımden geldıgınce yardımcı olurum gecen verdınız yamada katkım oldumu bılmıyorum ama aviranin sitesiyle irtabata gecebilirmisiniz gectiginzde haber verirseniz sevinirim Ne mutlu Turkum dıyene bakarsınız avirada verir lisans

Msn adresi için öm attım

Edited by ŞimşekAdam

Eğer türkçe yama yapıyorsanız, kesinlikle ve kesinlikle yamasını yaptığınız programın anasayfasından yapımcısına belirtin ki sonraki çıkacak sürümlerde tekrar türkçe yama yapmaya gerek duymayın. Zaten bir yama yapmak açıkçası eziyettir. Bunu yapan bilir. :) Ayrıca bu şekilde yaparsanız tüm Türkiye kullanabilecek. Kimisi isminizi duyacak, görecek sizle görüşmek isteyecek. Bundan emin olabilirsiniz.

Geçen gün wise registery cleaner yazılımı ile tanıştım. Açtığımda dillerden hepsini gördüm bir türkçe bulamadım. Gerçekten sinirlendim ve yaması için sitesini ziyaret ederek türkçe yama yapma isteğinde bulundum ve kabul görüldü. Gereken düzenleme dosyasını ve düzenlemeyi yapacak programı verdiler. Ve verdikleri bu düzenleme yazılımı gerçekten çok hoşuma gitti. Aşağıda gönderdiğim mail ve aldığım cevabın resimlerini ve verdikleri dosyayı sizlerle paylaştım. Yamanın büyük bir bölümünü bitirdim. Bugün nasip olursa, Allah'ın izniyle turkish.ini dosyasını teslim edeceğim.

Ayrıca küçük bir öneri belirtmek istiyorum. Diyelim ki yapımcısına mail attınız ve onaylandı size dosyalar verildi. O dosyayı burada paylaşarak (Code tag içersinde) herkesin katkıda bulunması çok iyi olacaktır. Bu öneriyi gerçekten dikkate almanızı öneririm. Herkesin bu çağrıma kulak vermesini ve uygulaması gerektiğini önemle vurgulamaktayım....

1949.jpg

2030.jpg

Arkadaş belirttiğin programlar yıllardır tr kullanımı olan programlar yanlışın olmasın

hatta wiseregistry uzun zaman once burdan

http://www.turkceyazilim.net/index.php?newsid=1328

tr kullandım. Ccleanerda uzun zamandr tr.

:) O programların türkçe yaması freelance şeklinde verilmiş. Yani uzunca anlattığım metnimde belirttiğim gibi, her sürüm için türkçe yama oluşturmuşlar ve belirttiğiniz site türkçe yama sunan bir alan olduğu için her sürümün türkçe yamasını paylaşmışlar.

Saygılarımla. İyi günler.

• 1 ay sonra...

[quote name='ŞimşekAdam' date='17 Ekim 2010 - 00:30 ' timestamp='1287268829' post='900693']
Avira antivir için bir mesaj gonderirseniz her turlu turkcelestırmede yardımda bulunurum!!
[/quote]

En çok sevdiğim bu antivirüs programı ingilizce olarak kullanıyorum ama tam manası ile kullanabilmek için Türkçe olursa harika olur,niye bunun türkçesini çıkarmazlar anlamam oysa pek çok ücretli antivirüsten iyi olduğu halde...demekki işler siz gönüllü arkadaşlarımıza kalmış,o yapımcılar aslında sizleri el üstünde tutmaları lazım çünkü Türkiyede onların bildiğinden daha çok kullanıcı potansiyeli var....ama dediğim gibi türkçe olmadığı için diğer türkçe programlara yönelme ihtiyacı duyuluyor...

• 3 hafta sonra ...

türçesi olmayan programlara ve sitelere uyuz oluyorum
hadi programları anlıyorum tr fazla satılmıyor ya donanım siteleri
ati nvida vs örnekler çoğaltılabilir sanki bunlar türkiyede satılmıyor basit bir site yapıyorlar
driver icin yönlendirdikleri site yine 4-5 temel dil üzerine türkçe yok bunları boykot etmemiz lazım

bu takımın kurulması iyi olur

• 3 hafta sonra ...

finale notepad nota yazma programı sibelius nota yazma programı istek üzerine kişiye özel türkçeye çevirdim:( müzik adamı olmadığım için çok fazla mesai harcadım ama 2 yıl geçti şimdi boş vaktim olursa ve evdeki makine bana kalırsa yeni sürümünü de çevirmeyi düşünüyorum. Kullandığınız programı TÜRKÇE kullanan arkadaşlar o programın Türkçe'ye çevrilmesi o kadar kolay değil. hele hele o konuda uzman değilseniz

• 2 years yıl...
Eğer türkçe yama yapıyorsanız, kesinlikle ve kesinlikle yamasını yaptığınız programın anasayfasından yapımcısına belirtin ki sonraki çıkacak sürümlerde tekrar türkçe yama yapmaya gerek duymayın. Zaten bir yama yapmak açıkçası eziyettir. Bunu yapan bilir. smile.gif Ayrıca bu şekilde yaparsanız tüm Türkiye kullanabilecek. Kimisi isminizi duyacak, görecek sizle görüşmek isteyecek. Bundan emin olabilirsiniz.

Ayrıca küçük bir öneri belirtmek istiyorum.
Diyelim ki yapımcısına mail attınız ve onaylandı size dosyalar verildi. O dosyayı burada paylaşarak (Code tag içersinde) herkesin katkıda bulunması çok iyi olacaktır. Bu öneriyi gerçekten dikkate almanızı öneririm. Herkesin bu çağrıma kulak vermesini ve uygulaması gerektiğini önemle vurgulamaktayım
....

1949.jpg

2030.jpg

kardes bendede baya translator lık war ben waarım oyle islere