Jump to content

Msdos Komutları Ödev Için Lazım

zlatan.ibo

Recommended Posts

Arkadaşlar biraz şaçma gelecek ama vizede çıkma ihtimali olan bi kaç soruyu var cevaplarını sizden öğrenmek istedim biraz baktım internete bi şey bulamayınca siz sevgili kardeşlerimden yardım almak istedim...

Örneğin: C deki Yedek.arj dosyasını diskette açmak için yazılması gereken komut aşağıdakilerden hangisidir ?

A-) A:\> Arj E C:\Yedek

B-) C:\> Arj A C:\Yedek

C-) A:\> Arj A A:\Yedek

D-) C:\> Arj E A:\Yedek

Bu var sonra....

Disketteki tüm dosyaları C ye yedek adı ile sıkıştırarak kopyalayan komut hangisidir ?

A-) Arj A:\*.* C:\Yedek

B-) Arj A C:\Yedek A:\*.*

C-) Arj A A:\*.* C:\Yedek

B-) Arj E A:\Yedek A:\*.*

Arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum bunun benzeri daha cok soru var bide takıldığım işlemleri duraklatan tuş varmış onuda yazarsanız çok makbule geçecek :dribble:

Arkadaşlar biraz şaçma gelecek ama vizede çıkma ihtimali olan bi kaç soruyu var cevaplarını sizden öğrenmek istedim biraz baktım internete bi şey bulamayınca siz sevgili kardeşlerimden yardım almak istedim...

Örneğin: C deki Yedek.arj dosyasını diskette açmak için yazılması gereken komut aşağıdakilerden hangisidir ?

A-) A:\> Arj E C:\Yedek

B-) C:\> Arj A C:\Yedek

C-) A:\> Arj A A:\Yedek

D-) C:\> Arj E A:\Yedek

Bu var sonra....

Disketteki tüm dosyaları C ye yedek adı ile sıkıştırarak kopyalayan komut hangisidir ?

A-) Arj A:\*.* C:\Yedek

B-) Arj A C:\Yedek A:\*.*

C-) Arj A A:\*.* C:\Yedek

B-) Arj E A:\Yedek A:\*.*

Arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum bunun benzeri daha cok soru var bide takıldığım işlemleri duraklatan tuş varmış onuda yazarsanız çok makbule geçecek :dribble:

belirttiğin arj komutu saf bir msdosda yada xp windows 7 de cıkan msdos komut isteminde calışmaz. Cunku arj.exe bir dış komuttur. Arj programının yuklenmesi ve dizinin set edilmesi gerekir yada arj komutunun arj.exe dosyasının bulundugu klasorde calışması gerekir. bahsettiğin komutla ilgili bilgi için arj /? yazabilrsin. Arj bir sıkıştırma programıdır ve tarihi eserdir diyebilirim. ( 90 yıllarda super mario sıkıştırıoduk ) artık winrar veya pkzip komutları var. Onlarda artık gui ile yapılıyor.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...