Jump to content

Aıo'larda Birden Çok Sayfa Ile Çalışmak

KintaRo
 Share

Recommended Posts

• Replies 130
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

AMS de müzik eklemek için project | audio menusune tıkladıktan sonra muzik olan klasörü seçiyorum seçtikten sonra kendi klasörüne kopyalıyor fakat kopyalama sonunda file not fount diyor bilinmiyen dosya türümü demek istiyor arkadaşlar hangi uzantıları destekleiyor attığım uzantı mp3 zaten ?
bide media player eklentisini nasıl ekliyebilirim ams ye plugın yani ams de gözüme ilk zamanlar çarpmıştı şimdi ara ara yok ?

Edited by lavigne-61

@kintaro

CheckBox.SetChecked("CheckBox"..i, true);
CheckBox.SetChecked("CheckBox1", true)

CheckBox.SetChecked("CheckBox4", true)

CheckBox.SetChecked("CheckBox11", true)
nSayi =4
Label.SetText("sayi", nSayi .. " adet program seçildi")

seçilenleri kursun diye böyle bir kod yazdım fakat kur butonuna bastığım zaman kurulmuyor nedeni biliyorrum fakat ne kodu lazım bana yardımcı olabilirmisin

[b][color="#0000FF"]KintaRo [/color][/b][color="#000000"]hocam ben bu işe ilk başladığımda bunu çok merak etmiştim. ve bunu yapamadıgım içinde tek tek uğraşarak kurmaya çalışıyordum. buna ben tümünü seç vetavsiye edilenleri seç seçeneğini nasıl ekleyebilirim. ve bun seçenekleri her sayfa için ayrı ayrı mı eklicez yoksa tek sayfaya mı eklicez. Teşekkürler..[/color]

Edited by iso_manyak

[b][quote name='iso_manyak' date='09 February 2012 - 21:00 ' timestamp='1328814027' post='1152887']
[color="#0000FF"]KintaRo [/color][color="#000000"]hocam ben bu işe ilk başladığımda bunu çok merak etmiştim. ve bunu yapamadıgım içinde tek tek uğraşarak kurmaya çalışıyordum. buna ben tümünü seç vetavsiye edilenleri seç seçeneğini nasıl ekleyebilirim. ve bun seçenekleri her sayfa için ayrı ayrı mı eklicez yoksa tek sayfaya mı eklicez. Teşekkürler..[/color]
[/quote]

@bari ben cevap veriyim

[color="#ff0000"]hepsini seç[/color]

sMetin={}
for i=1,99,1 do
sMetin[i]=CheckBox.GetText("CheckBox"..i);
INIFile.SetValue("Autoplay\\Docs\\kurulum.ini", sMetin[i], "kur", "1")
CheckBox.SetChecked("CheckBox"..i, true);
end[color="#ff0000"]
hepsini kaldır[/color]
sMetin={}
for i=1,99,1 do
sMetin[i]=CheckBox.GetText("CheckBox"..i);
INIFile.DeleteSection("Autoplay\\Docs\\kurulum.ini", sMetin[i])
CheckBox.SetChecked("CheckBox"..i, false);
end

[color="#483d8b"]örnek:[/color]

[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1328814894__ekran_alnts.jpg[/img][/b]
[b]
[/b]
[b][color="#0000FF"]1-@KintaRo hocam ;[/color][/b]
[b][color="#0000FF"]ams nin yaptığımız aio için güncellelleme kodları var mı acaba yani yeni sürüm çıktığı zaman otomatik olarak veritabanımdan çekicek kullanıcıya bşildiricek % 99 olması lazım böyle bir kodun yada böylede olabilr aynı şekilkde uyarı vericek güncelleme var diye programın yeni sürümünü indireceğimiz sayfaya yollasın bizi örneğin hotfileye güncelleme yapmadanda program açılmıyacak[/color][/b]
[b][color="#0000FF"]2-@KintaRo hocam ;[/color][/b]
[b][color="#0000FF"]favori diye bir buton olsun tıkladığımızda tikler atılsın checbox a otomatik kur butonuna bastığımda program seçilmedi diyor tikleri attırma attırıyorum fakat kurma kurmuyor bunun nedeninide biliyorum fakat bu sorunu çözebilecek kodu bir türlü bulamadım ? sizden rica etsem yazabilirmisiniz :)[/color][/b]
[b][color="#0000FF"]3-@[/color][/b][b][color="#0000FF"]KintaRo hocam ;[/color][/b]
[b][color="#0000FF"]xp için ve 7 için sağ tik ekleri ve internet explorer anasayfa google gibi cmd kodlarının toplu bulabileceğim yer link varmı aiom için ve sob olarak aio katılımsız programlar eklerken sağ kilik eklentileride aynı şekildemi yapıyoruz ve cmd :explorer anasayfa "google " gibi :)[/color][/b]

Edited by lavigne-61

[center][img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1329163264__ekran_alnts.jpg[/img][/center][center][b][color="#ff00ff"]@kintaro[/color][/b][/center][b]hocam burdaki olayda bildiğiniz üzere eğer projenin dosyası değiştirilse program açılmuıcak resmin md5 doğru girmeme rahmen açılmıyor her türlü hatayı alıyorum(hatadan kastın dosya değiştirildiğinde hata versin prgram açılmasın) kodda mı yanlışlık var acaba yada örnek bir apz hazırlıyabilirsmin bi arkaplan resmi olsun yeter :) yardımınıZI bekliyorum[/b]
[b]NOT:[/b]
[b]EN alttaki kodu uste yazdım yine fayda yok boşlukları sildim yine olmadı nede olabilir acaba[/b]
[b]
[/b]
[b]lavigne-61 aio v1 tutulma 2012 bitti bu güvenlik açığını kapatmaya çalışıyorumda malumunuz 2.şahıslar kendi reklamını yapıyor.[/b]

Edited by lavigne-61

• 1 ay sonra...

[quote name='cnraltnl' date='30 March 2012 - 14:41 ' timestamp='1333107716' post='1177577']
ben aynı şekilde yaptım yanlız bi sorun var yardımcı olurmusunuz ? Dvd ye çektıgım zaman hiç bir program bulunamadı dıyo ama bılgısayarda gayet ıyı calısıyo neden acaba ?
[/quote]
[b]
Kurulum ini dosyası üzerinden veri alışverişi ile yapılıyor. Checkbox'lara tıklanınca normalde ini dosyasına veri işlemesi yapıyor. Ama CD/DVD lerde dosyada bir değişiklik yapma imkanı olmadığı için öyle bir sorunla karşılaşman kaçınılmazdır. Farklı yöntemler ile baştan yazmalısın.[/b]

Edited by Baba_

[b]ya şimdi bilgisayarımda ams olmadığı için birşey demek istemiyorum. Yanlış olmasın diye. Ama şöyle bir fikir vereyim. Globalde bir programlar tablosu oluşturursun. Checkbox seçildiğinde Table.Insert ile checkbox ismini tabloya eklersin. Sonra kur butonu ile tablodaki program (checkbox) isimlerini çekip bir döngü ile kurulumu gerçekleştirirsin. Bilmem anlatabildim mi.[/b]

bu kodlar elinde mevcutmu peki sen kodları bana versen bven gereken yerlere yerleştirsem kodları ?

nSayi = 0;

function sec(sObject, sName)
bChecked = CheckBox.GetChecked(sObject)
if bChecked then
INIFile.SetValue("Autoplay\\Docs\\kurulum.ini", sName, "kur", "1")
nSayi = nSayi+1
else
INIFile.DeleteSection("Autoplay\\Docs\\kurulum.ini", sName)
nSayi = nSayi-1
end
end

function kontrol()
tSections = INIFile.GetSectionNames("AutoPlay\\Docs\\kurulum.ini")

if tSections ~= nil then
for i=1,100 do
for y in pairs(tSections) do
if CheckBox.GetText("CheckBox" .. i) == tSections[y] then
CheckBox.SetChecked("CheckBox" .. i, true)
end
end
end
else
for i=1,100 do
CheckBox.SetChecked("CheckBox" .. i, false)
end
end
end

function kur()
tTablo = INIFile.GetSectionNames("AutoPlay\\Docs\\kurulum.ini")

if tTablo ~= nil then
Window.Hide(Application.GetWndHandle())
StatusDlg.SetMeterRange(0, Table.Count(tTablo))
StatusDlg.SetMeterPos(0)
for i in pairs(tTablo) do
if INIFile.GetValue("AutoPlay\\Docs\\kurulum.ini", tTablo[i], "kur") == "1" then
nPos = StatusDlg.GetMeterPos()
StatusDlg.SetMeterPos(nPos+1)
nPos=nPos+1
StatusDlg.Show(MB_ICONINFORMATION, false);
StatusDlg.SetTitle("Programlar kuruluyor...");
StatusDlg.SetMessage("%" .. Math.Round(100/nSayi*nPos, 0) .. " | " .. tTablo[i] .. " Kuruluyor...")
File.Run("AutoPlay\\Docs\\Programlar\\" .. tTablo[i] .. ".exe", "", "AutoPlay\\Docs\\Programlar", SW_SHOWNORMAL, true)
Application.Sleep(1000)
StatusDlg.SetMessage(tTablo[i] .. "Kuruldu!")
end
end
File.Delete("AutoPlay\\Docs\\kurulum.ini", false, false, false, nil)
StatusDlg.SetMeterPos(0)
Label.SetText("sayi", 0 .. " adet program seçildi")
for i=1,100 do
CheckBox.SetChecked("CheckBox" .. i, false)
end
StatusDlg.Hide()
Dialog.Message("Kurulum", "Seçilen " .. nSayi .. " programın kurulumu tamamlandı", MB_OK, MB_ICONINFORMATION, MB_DEFBUTTON1)
nSayi = 0;
Window.Show(Application.GetWndHandle())
else
Dialog.TimedMessage("Hata", "Hiç bir program seçilmedi!", 1000, MB_ICONEXCLAMATION)
end
end

Bunlar Kullandıgım Global Functions kodları bunlardamı sorun var ?

Elimde kodları yok. Çünkü öyle bi proje hiç olmadı. Ben sadece kafamda tasarladım. Ama yaptığım platform var. İstersen kullanabilirsin.

[code]http://www.tnctr.com/topic/197687-[/code]

Edited by Baba_