Jump to content

Aıo'larda Birden Çok Sayfa Ile Çalışmak

KintaRo
 Share

Recommended Posts

Öncelikle bende herkes gibi teşekkür ederim güzel bir çalışma benim sorum da dosyaların yoluyla ilgili önceki msj ları okudum ama çözümü göremedim veya anlayamadım ben kurulacak programı farklı klasörlere koymak istiyorum 4-5-6 farklı klasr olacak
ben
File.Run("AutoPlay\\Docs\\Programlar\\" .. tTablo[i] .. ".exe", "", "AutoPlay\\Docs\\Programlar", SW_SHOWNORMAL, true) satırını
File.Run("AutoPlay\\Docs\\yenixxx\\" .. tTablo[i] .. ".exe", "", "AutoPlay\\Docs\\Programlar", SW_SHOWNORMAL, true)
olarak değiştirirsem bütün dosyaları orada arar ben her 2 hatta 6-7 farklı klasörün içine ayırmak istediğim için değişikligi nasıl yapacağımı bilemedim yardımcı olabilirsen sevinirim

• Replies 130
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• 1 ay sonra...

Bu tarz bi program hazırlama ile ilgili bir projeye girdikten sonra ...bu kodu kullanmamak ve Kintaroya teşekkür etmemek elde değil.

Ama bu projenin yanında ben birşey daha istiyorum onu nası lekleyebilirim yada nasıl çözebilirim...

istediğim şey şu : Kodlarımız sadece .exe uzantılı dosyaları seciyor ve onları kuruyor. Ben projeye iki tane daha checkbox kurdum fazladan ve visible özelliklerini false yaptım ... ayrıca herzaman seçili şekilde ayarladım ... Ama kura bastığımda bunlar çalışmayacaktır çünkü uzantıları exe degil

Birinin uzantısı ".reg" Kura bastıgımda bilgisayarımdaki IE nin anasayfasını www.tnctr.com yapsın ...

ikincisi ise Kısa yol: Yine kura basıldığında masaüstüne www.tnctr.com adresine yönlendirecek bir kısa yol oluşsun ... Mümkünmüdür....

Saygılarımla...
Cevaplayan arkadaşlara teşekkürler...

[b]Not Defterini Aç,[/b]

[codebox]
start REGEDIT /S 1.reg
start REGEDIT /S 2.reg
[/codebox]

[b]Cmd Olarak Kaydet. Ve Batch Compiler İle Exe'ye Çevirip Docs'a Koy. Winrar SFX İle de Yapabilirsin. KintaRo'nun Hazırladığı Kodlarla Oynamak Seni Uğraştırır. Onun İçin Söylüyorum.[/b]

[b]Kaldı ki, REG Kayıtlarını Projenin Açılışına da Koyabilirsin. Zaten Checkbox'lar Unvisible. Proje Açılır Açılmaz Kayıtlar Girilir.[/b]

Edited by Baba_

Şimdi eğer her bilgisayara bu kayıtları girmek istiyosan checkbox atamana gerek yok @Baba_'nın dediği gibi başlangıca koyabilirsin ya da kapanışa sen bilirsin.Reg ayarlarına gelince.Herhangi bi kod editöründe kod yazacağın zaman sağ altta "Advanced" butonu vardır.Ona tıkla ve "Import Reg File" de elindeki reg dosyasını göster, artık ams senin yerine otomatik olarak dosyayı gireccektir.Kısayol oluşturma işini gelirsek bunun için aklıma gelen şu yol var.Sen önceden kendi bilgisayarında olan bir kısayolu File.Copy komutu ile alırsın ve onu masaüstüne kopyalatırsın.Kolay gelsin soruların için burdayız.

[b]Kısayol Oluşturmak İçin ;[/b]

[code]Shell.CreateShortcut(Shell.GetFolder(SHF_DESKTOP), "Turkish Network Community", "http://www.tnctr.com/", "", "", "", 0, SW_SHOWNORMAL, nil);[/code]

[b]Kodunu Kullanabilirsin.[/b]

Ya tek kelime ile harikasınız... tüm istekler tamamlandı ve istediğim şey bitti... Hepinizin yüreğine bilgisine sağlık...

reg kısmını @Mostwantedın önerisi advanced ile çözüdüm ...

url kısmı içinde @Baba_ nın dediği kod ile hallettim ...

• 2 hafta sonra ...

Hepsini seç

[quote]sMetin={}
for i=1,99,1 do
sMetin[i]=CheckBox.GetText("CheckBox"..i);
INIFile.SetValue("Autoplay\\Docs\\kurulum.ini", sMetin[i], "kur", "1")
CheckBox.SetChecked("CheckBox"..i, true);
end[/quote]

Hepsini kaldır

[quote]sMetin={}
for i=1,99,1 do
sMetin[i]=CheckBox.GetText("CheckBox"..i);
INIFile.DeleteSection("Autoplay\\Docs\\kurulum.ini", sMetin[i])
CheckBox.SetChecked("CheckBox"..i, false);
end
[/quote]

• 1 ay sonra...

[b]bide hocam örneğin checbox a tik atıcam yandada program açıklaması yazıcak bunu nasıl yapabilirim apz dosyasını size göndersem güncelleyim bana tekrar gönderebilirmisiniz [/b]
[b]foruma onca aio yardımınız için teşekkürü boş geçemicem iyiki siz ve tnctr team var[/b]

[quote name='KintaRo' date='06 February 2012 - 16:36 ' timestamp='1328539015' post='1151516']
Button On Click:

[code]for i=1,100 do
CheckBox.SetChecked("CheckBox" .. i, false)
end[/code]
[/quote]

Abi hatam varsa affola ama bu yüklemeye alınan programları iniye alıyor.Sadece tik kaldırınca yüklemede kalmaz mı ? Yukardaki hazırladığım kod hatalımı yani ?

ha evet realyman haklı ben genel kullanım açısından yazmıştım, eğer seçili checkboxlari bir değişkende depoluyorsanız mesela nSecilen olsun bu değişken,

[quote]for i=1,100 do
CheckBox.SetChecked("CheckBox" .. i, false)
end
nSecilen = 0;[/quote]

yapmanız gerekir.

[quote name='egemynet' date='20 January 2011 - 17:00 ' timestamp='1295535610' post='947812']
Dilim döndüğü kadar aktarayım ben

File.GetAttributes : Dosyanın niteliklerini alır
File.GetCRC : CRC değerni alır
File.GetDefaultViewer : Dosya uzantısındaki varsayılan programı alır
File.GetSize : Dosya boyutunu alır
File.GetVersionInfo : Dosyanın version gibi bilgilerini alır. iç ad sürüm vs. buradan alınır
[/quote]

nereye yazıyoruz bunlkarı labelin hangi evresine bu konuda acemiyim de artık yardımlarınızla bu işi kavrıcam