Jump to content

Intel - Amd

RYAN7R
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar biri bana açıklasın, benim şu an işlemcim AMD PHENOM II 925 X4 2.8 GHZ 8MB, eğer benim işlemcim Intel Core 2 Quad Q9505 2.83Ghz 1333MHz 6MB Lga775 olsaydı ne olurdu, ben bu işlemciyi haziranda 280 tl ye aldım, intel işlemci şu an 462 tl, nedir bu fark? ben işlemcimden çok memnunum şahsen şu an oyunlarda en fazla % 50 kasıo kendini intel olsa dahamı az kasardı?

AMD Ve InteL Arasında Son Kullanıcıların Yanlış Bilgilendirilmesinden Dolayı " AMD'mi Peh Intel Al " Muhabbetleri Çıktı .. AMD Kötü Bir işLemci Değil Hatta Intel'le Kıyaslarsan 1.si Sessiz 2.Si Işlemcinin yanma şansın Intel'e göre daha az !

[b]AMD'ye devam et .[/b]

bende size katılıyorum intel sadece i7 serisinde farkını gösteriyor ama bence i7 serisine o kadar para verilmez gider x6 1090 t alırsın daha iyi intel alıcaksan overclock manyağı falan olmalısın benim düşüncem, bu peki ekran kartı olarak sizce ati mi yoksa nvidia mı? şahsen ben ati 4850 kullanıyorum ve her oyunu hiç kasmadan çalıştırıyor sadece gta eposides from liberty city de en son kalitede kasma yapıyo çok az oda ama oyun 1.5 gb ekran kartı istio acayip bişey(genelde herkes nvidia daha başarılı diyo ama amd kullanıyorsan bence ati olmalı yanında)

İkisi Aynı işi yapıyor ama kullanacağın Progmrama göre değerlendirme yapmak lazım..Bende AMD ciyim müşterilerime sürekli AMD tavsiye eder ve veririrm.Fakat herkese değil.Oyun ağırlıklı Pclerde AMD grafiker ve yazılım üzerine olan bilgisayarlarda İntel kullanırım.Tek bir çok programı aynı anda kullanacaksan intel bu konuda iyidir.Çok değişik şekilde yorumlana bilir.ama ben AMD derim her zaman..

Ekran kartını konuşacaksak eğer ATI'nin açık kaynak kodlu işletim sistemi kullanıcılarına çektirdiklerini unutmamak lazım, Ubuntu 10.10 sürümünde bile sürekli sorun çıkar , işin yok uğraş dur... Ha şimdi diyebilirsin ben açık kaynak kodlu işletim sistemi kullanmam falan ama hiç belli olmaz, bi bakmışsın bilgisayar özelliklerinde ATI'yi gördüğün an o bilgisayarı eler hale gelmişsin.;)

Edited by TORUNAGA

AMD ve Inteli "ses" kriterinde karşılaştırmış bazı arkadaşlar ve AMD daha sessiz demiş böyle bir şey yok.

Intel daha sessizdir çünkü intel daha az ısınır ve işlemcinin üstündeki fan düşük devirde döner.
AMD fazla ısınır üstündeki fan daha hızlı döner ve daha fazla ses yapar intele göre.

Şöyle bir gerçek var AMD nin fanı Intelin fanından daha iyi soğutur gidin bakın aynı kulvardaki amd ve intel işlemciye aradaki ısı farkını görürsünüz.

Gelelim performansa ;

Performansı tek başına ele alamazsınız bununda çeşitli kategorileri var:

Örneğin Amd arşivlenmiş dosya ekleme veya çıkarmada intelden daha öndedir.
Oyunlardaki performansı ati chipsetli ekran kartlarında daha üstündür.

Yani daha hızlı veya yavaş diyebilmeniz için tüm kategorilerdeki farklara bakmanız lazım.Çünkü intel işlemcilerinde amd yi geçtiği bir çok nokta vardır.

Google da arama yaparak Amd ve Intel arasındaki farklara çeşitli kulvarlarda bakabilirsiniz.

ve Sonuç olarak fiyat performans açısından tabiki AMD.AMD yi tek geçerim..

Benim işlemcim Phenom II x4 965 BE 3.4, aşağıdada test sonuçları mevcut karşılaştırabilirsiniz.

http://img213.imageshack.us/img213/65/ekranalntsqb.jpg

Edited by sinful

[quote name='sinful' date='24 Kasım 2010 - 02:40 ' timestamp='1290559843' post='916221']
AMD ve Inteli "ses" kriterinde karşılaştırmış bazı arkadaşlar ve AMD daha sessiz demiş böyle bir şey yok.

Intel daha sessizdir çünkü intel daha az ısınır ve işlemcinin üstündeki fan düşük devirde döner.
AMD fazla ısınır üstündeki fan daha hızlı döner ve daha fazla ses yapar intele göre.

Şöyle bir gerçek var AMD nin fanı Intelin fanından daha iyi soğutur gidin bakın aynı kulvardaki amd ve intel işlemciye aradaki ısı farkını görürsünüz.

[/quote]

eminmisin bende iki pc var biri amd li biri intel intel in ısısı 39 dercede sürterken fan 2800-2900 rpm le dönerken amd 35 dereceyi geçmedi şimdiye kadar 2450-2700 rpm oda call of duty black ops

da işlemci en

fazla %50 yi buluyo intelde %80-100 arası değişiyo

ekiden amd işlemcilere italatçı türk firnalarının kalitesiz fanlar kullanışıyla birlikte süre gelen bi rivayet amd çok ısınır ama şimdi gayet iyiler

sonuç olarak fiyat/performans :::: amd bundan sonra tek geçerim amd + ati

[quote name='neskali' date='24 Kasım 2010 - 04:00 ' timestamp='1290564645' post='916239']
eminmisin bende iki pc var biri amd li biri intel intel in ısısı 39 dercede sürterken fan 2800-2900 rpm le dönerken amd 35 dereceyi geçmedi şimdiye kadar 2450-2700 rpm oda call of duty black ops

da işlemci en

fazla %50 yi buluyo intelde %80-100 arası değişiyo

ekiden amd işlemcilere italatçı türk firnalarının kalitesiz fanlar kullanışıyla birlikte süre gelen bi rivayet amd çok ısınır ama şimdi gayet iyiler

sonuç olarak fiyat/performans :::: amd bundan sonra tek geçerim amd + ati
[/quote]

inanmak güç
benim işlemci amd athlon 64 X2 Dual Core 3.0 ghz 6000+ assassian creed oynarken işlemci rpmswi 660 gordum valla bu ısınma nelere dayanır?

[quote name='akMurat' date='24 Kasım 2010 - 02:32 ' timestamp='1290559355' post='916217']
http://www.cpubenchmark.net/common_cpus.html
[/quote]

benim işlemci burda yok:D ama 945 le aynı sayıyorum tek farkı 945 3.0 ghz benimki 2.8 ghz ilk aldığımda 945 alcaktım ama 30 lira fark verecek kadar param yoktu:D

bir soru sorcam ama nereye yazılacağını bilemedim: benim işletim sistemi 64 bit ve her programda dijital imza istiyor nası kapatabilirim bu isteğini, çünkü printer ı takıyorum tam olarak görmüyor printer ı windows update e ihtiyacı var yapıyorum update in dijital imzası olmadığı için yüklemiyor, printer ın sitesinde win7 64bit driverını her türlü cartını curtunuda indiridim olmuyo, benim 32 bit lik bir pc m daha var ona taktığım gib driver bile yüklemedim çalıştı, yardımlarınız için teşekkürler...

printer ı format attım sorunu çözdüm fakat genede dijital imza sorununu çözmek istiyorum yardımcı olun bilgisayar açılırken F8 e basıp ordan kapatmak gibi bir seçenek olduğunuı hatırlıyorum fakat f8 e basınca farklı yerler açılıyor windows vista/7/server gibi bi yer açılıyor lütfen yardım edin...

[quote name='STAN' date='24 Kasım 2010 - 10:39 ' timestamp='1290588584' post='916284']
inanmak güç
benim işlemci amd athlon 64 X2 Dual Core 3.0 ghz 6000+ assassian creed oynarken işlemci rpmswi 660 gordum valla bu ısınma nelere dayanır?
[/quote]

valla inanıp inanmamak sana kalmış ben kullandığımı yazdım doğrudur assasin creed in 1. oyunu tüm makinalarda aynı 2.oyunu daha az sistem yiyor 660 rpm derken anlamadım ne dediğini

6600 mü yazmak istendin yoksa oda vahşet kasayı kilitler sendeki işlemciden yiğenimdede var hiçbi oyunda dediğin gibi bi sorunla karşılaşmadım yükedikten sonra assasin creed i bilmemmm..

• 1 ay sonra...

[quote name='haticeözdemir' date='04 Ocak 2011 - 14:19 ' timestamp='1294144195' post='937738']
öncelikle kullanım şekline göre değişir...
Ağırlıklı Olarak

PhotoShopsa İntel
Oyunsa AMD

AMD çabuk ısınıyor bilgisayarı uzun süre kullanamıyosun..
karar sizin.. :)
[/quote]
nereden biliyorsun amd işlemcinin çabuk ısın dığını ben kullanıyorum şuanda hiç ısınmıyor eskileri bilmem benim kasa 48 saat kapanmadan benim çocuklar oyun oynadı silkroad onlayn üstelik 3 tana açıyorlar banamısın demiyor çok memnunum şimdilik intel işlemci de kullandım performansı fena deyil idi :rolleyes:

Edited by emrah48

[quote name='haticeözdemir' date='04 Ocak 2011 - 12:19 ' timestamp='1294144195' post='937738']
öncelikle kullanım şekline göre değişir...
Ağırlıklı Olarak

PhotoShopsa İntel
Oyunsa AMD

AMD çabuk ısınıyor bilgisayarı uzun süre kullanamıyosun..
karar sizin.. :)
[/quote]
sen ne dediğini bilmiyorsun herhalde... öle dediğin gibi bişi yok AMD'de ve çok eskide kaldı ısınma sorunu şimdi ise ısınmanın s Si yok Amd'de bilip bilmeden ortaya kesinmiş gibi şeler sölemeyin bidaha milleti yanlış bilinçlendirmeyin ben 10 yıldır AMD kullanıcısıyım fiyat-performans olarak tek geçerim ve şu 2 yıldır da intel kullnıyorum ondanda memnunum ama kalkıpta intele o kadar para vermem ona verceğim parayla dha kaliteli ekran kartı alırım işlemcimin yanına....

Yazları çalışırken sattığım amd işlemcilerden bir tanesinden şikayet geldiğini bilmiyorum herkes gayet memnun kaldı bende amd kullanıyom athlon x2 +5200 ne oyularda ne program çalıştırmada felan ısınma vs. bi problemle karşılaşmaadım bu zamana kadar o yüzden AMD derim ben..