Jump to content

Pcye Uygun Windows Sürümü

xmode

Recommended Posts

Merhaba Arkadaşlar

Benim elimde Windows XP Windows Vista Windows 7 Orjinal Keyleriyle Birlikte Orjinal Cdleri Var.

Benim Sorunum : Pcme Uygun Hangi İşletim Sistemini Kurabilirim. Orjinal Kendi Sistemi Windows Vista

Pcmin Özellikleri :

Anakart : Amd 740 Chipset Am2+ 512 Vga

İşlemci : Amd Athloon x64 X2 5000 Dual Core Soket

Ram : 4 Gb Ddr2 667 Mhz

Harddisk : 320 Gb 7200 Rmp Serial Sata

Ekran Kartı : Ati Readon Hd 3400 512 MB x64

Ufak Bir İstek :) :

Elimde Hiç Bir Driver Cdsi Yok. Driver Cdlerim Olmadığı İçin Formatta Atamıyorum Bahsettiğim Parçaların Driverlerini Nerden Bulabilirim ??

4 gb ram'den win7 x64 te tam performans alırsın..
İşlemcin çift cekırdek xp tek cekırdek sıstemdır.Win7 daha ıyı gıbı gelır ama.
Wın7 hangı surumu var elınde orjınal..
Sen;bence hem Xp hem Win7 Ultımate x64 kur...
Kısısel dusuncelerım.Saygılar.

[quote name='Paranovekron' date='13 Aralık 2010 - 19:56 ' timestamp='1292263583' post='925925']
4 gb ram'den win7 x64 te tam performans alırsın..
İşlemcin çift cekırdek xp tek cekırdek sıstemdır.Win7 daha ıyı gıbı gelır ama.
Wın7 hangı surumu var elınde orjınal..
Sen;bence hem Xp hem Win7 Ultımate x64 kur...
Kısısel dusuncelerım.Saygılar.
[/quote]

Sürüm sıkıntım yok. İstediğim sürümün orjinalini sıkıntı çekmeden bulabilirim.

Yeterkı pc kasmasın sıkıntım o.

Hem xp hem windows 7 kur derken anlamadım biraz anlatma ımkanın var mı ?

[quote name='xmode' date='13 Aralık 2010 - 18:01 ' timestamp='1292263863' post='925926']
Sürüm sıkıntım yok. İstediğim sürümün orjinalini sıkıntı çekmeden bulabilirim.

Yeterkı pc kasmasın sıkıntım o.

Hem xp hem windows 7 kur derken anlamadım biraz anlatma ımkanın var mı ?
[/quote]

HDD nı ıkıye böl önce güncel,temız Xp Sp3 Pro kur. Sonra Wın7 Ultı x64 zaten acılısta sorar Wın7 Xp ıcınde daha oncekı wındows surumu. Ben oyle yapıyorum. Ondakı eksıklıklerı Xp den karşıla.

Orijinalinde Vista kuruluysa Windows 7'yi rahat kaldırır sistemin. Arkadaşın da dediği gibi 4 GB ram varsa 64 bit uygundur. XP'ye gerek yok; aynı şirketin daha mükemmel ve daha üst sürüm yazılımı varken XP'nin anlamı yok.

Windows 7 çoğu driver'ı otomatik olarak tanır. Tanımadıklarının çoğunu da Windows güncellemelerinden otomatik olarak bulur. Hala bulamadığı olursa anakart üreticisinin sitesinden bulabilirsin ya da Driver Pack Solution'ı indirebilirsin.

Windows güncellestırmelerıyle pcyı sisirmek istemıyorum

O kadar guncellestırme yapmama rağmen Ekran kartı driverını bır turlu bulamadı. :)

64 Bit yuklediğim zamanda C de ıkı tane program files acılıyor bunun nedenı nedır ?

[quote name='xmode' date='13 Aralık 2010 - 18:23 ' timestamp='1292265238' post='925940']

O kadar guncellestırme yapmama rağmen Ekran kartı driverını bır turlu bulamadı. :)

64 Bit yuklediğim zamanda C de ıkı tane program files acılıyor bunun nedenı nedır ?
[/quote]

Bırı sıstemın kendı programları dıgerı ıse yanılmıyorsam kurdugun programlar.
Xp'nın Wın7'den ustun oldugu alanlar yok mudur hala. Suan Wın7 bır numara mı yanı?

[quote name='Nash' date='13 Aralık 2010 - 21:06 ' timestamp='1292267793' post='925961']
Sen gel windows 7 lisanslarından birini bana hediye ediver. :)
[/quote]

Nash elimden gelenı yaparım senin için. Abimin calıstırdıgı pc teknık servisine gelen orjinal windows 7 pc olursa dırek sana pm atmak olur ısım :)

[quote name='xmode' date='13 Aralık 2010 - 18:23 ' timestamp='1292265238' post='925940']

[/quote]

Bir tanesi 64 bit çalışan programlar için. Diğeri ise 64 bit'te de çalışan fakat hala 32 bit alt yapısını kullanan programlar için.

PC'yi şişirmek istemiyorum diyorsun ama güncellemeler her zaman lazımdır; üstelik bir kısım güncellemeler de sistemi şişirmenin aksine performansı ve sorunları iyileştirmek içindir.

[quote name='helehoyni' date='13 Aralık 2010 - 21:54 ' timestamp='1292270650' post='925999']
Bir tanesi 64 bit çalışan programlar için. Diğeri ise 64 bit'te de çalışan fakat hala 32 bit alt yapısını kullanan programlar için.

PC'yi şişirmek istemiyorum diyorsun ama güncellemeler her zaman lazımdır; üstelik bir kısım güncellemeler de sistemi şişirmenin aksine performansı ve sorunları iyileştirmek içindir.
[/quote]

Gerekli güncelleştirmeleri nettende indirme imkanım var.....

http://hotfile.com/dl/89472522/27548eb/SlimDrivers_0.9_Beta_byabdullah.rar.html

arkadasım bu programı indir kur katılımsızdır zaten 2 kere tıklaman yeterlidir bütün driverlarını tarar ve indirmeni ve kurmanı sağlar

[quote name='dangera' date='14 Aralık 2010 - 23:33 ' timestamp='1292363036' post='926576']

arkadasım bu programı indir kur katılımsızdır zaten 2 kere tıklaman yeterlidir bütün driverlarını tarar ve indirmeni ve kurmanı sağlar
[/quote]

Deneyince yazarım.

[quote name='dangera' date='14 Aralık 2010 - 23:33 ' timestamp='1292363036' post='926576']

[/quote]

O kadar denememe rağmen driverleri indirirken hep hata verdı.

Olumsuz.

iyi akşamlar arkadaşlar benim amd ile ilgili bir sıkıntım var.
xp sp3 yükleyince makinaya mavi ekran çıkartıyor ve dumprep 0-k virüsü bulaştırıyor
makina kendini sürekli resetliyor.

sistem özelliklerim
1 gb ram
amd athlon(xp) 2500 cpu
128 mb ati ekran kartı
80 gb harddisk.
asus anakart(modelini unuttum)
soket 462 epey eski bir makina.

xp sp2 linki koyabilir misiniz.
yada sorunu nasıl çözebileceğimi tarif edebilir misiniz.
benim yaptığım araştırmada (Alıntıdır.)

[b]AMD tabanlı sistemleri üzerinde Windows XP kullanan kullanıcılarına SP3'ü "şimdilik"
kurmamalarını önerdi. Bilindiği gibi, SP3'ün yayınlanmasının hemen ardından çok sayıda
"yeniden başlama" şikayeti gelmişti. Masaüstü PC'leri için hazırlanan web sitesinde şu
açıklamayı yaptı: "SP3'ü yükledikten sonra, sistemin açılışı sırasında mavi ekran hatasıyla
karşılaşılabiliyor. Bunun nedeni, SP3'ün, AMD tabanlı sistemlere bile Intel güç yönetimi
sürücüsünü yüklemesi. "[/b]

bu yazıyordu ve ben ne yapacağımı bilmiyorum.
Elimde sizin hazırladığınız güzel xp lerden başka bir işletim sistemi yok.
Emeklerinize ve yaptıklarınıza minnettarım.
Kolay gelsin şimdiden hepinize.

[quote name='oguzhankose' date='18 Aralık 2010 - 21:08 ' timestamp='1292707136' post='928787']
iyi akşamlar arkadaşlar benim amd ile ilgili bir sıkıntım var.
xp sp3 yükleyince makinaya mavi ekran çıkartıyor ve dumprep 0-k virüsü bulaştırıyor
makina kendini sürekli resetliyor.

sistem özelliklerim
1 gb ram
amd athlon(xp) 2500 cpu
128 mb ati ekran kartı
80 gb harddisk.
asus anakart(modelini unuttum)
soket 462 epey eski bir makina.

xp sp2 linki koyabilir misiniz.
yada sorunu nasıl çözebileceğimi tarif edebilir misiniz.
benim yaptığım araştırmada (Alıntıdır.)

[b]AMD tabanlı sistemleri üzerinde Windows XP kullanan kullanıcılarına SP3'ü "şimdilik"
kurmamalarını önerdi. Bilindiği gibi, SP3'ün yayınlanmasının hemen ardından çok sayıda
"yeniden başlama" şikayeti gelmişti. Masaüstü PC'leri için hazırlanan web sitesinde şu
açıklamayı yaptı: "SP3'ü yükledikten sonra, sistemin açılışı sırasında mavi ekran hatasıyla
karşılaşılabiliyor. Bunun nedeni, SP3'ün, AMD tabanlı sistemlere bile Intel güç yönetimi
sürücüsünü yüklemesi. "[/b]

bu yazıyordu ve ben ne yapacağımı bilmiyorum.
Elimde sizin hazırladığınız güzel xp lerden başka bir işletim sistemi yok.
Emeklerinize ve yaptıklarınıza minnettarım.
Kolay gelsin şimdiden hepinize.
[/quote]
slm arkadasım elindeki sp3 cd si bozuk olabilir.en iyisi baska cd ile dene bakalım sonuç ne olacak.

modifiyeli xp deneme ama normal xp dene.

Raikkon3n

[quote name='raikkoen_67' date='18 Aralık 2010 - 21:27 ' timestamp='1292708225' post='928801']
slm arkadasım elindeki sp3 cd si bozuk olabilir.en iyisi baska cd ile dene bakalım sonuç ne olacak.

modifiyeli xp deneme ama normal xp dene.

Raikkon3n
[/quote]

Teşekkürler arkadaşım ama denedim sonuç aynı çözemiyorum bütün parçaları değiştirip tekrar denedim ama aynı herhalde sp3 değilde sp2 falan işimi çözebilir gibi geliyor bana.

[quote name='RAPTER' date='18 Aralık 2010 - 21:31 ' timestamp='1292708467' post='928805']
Google de driver pack diye arattır. Cobra driver pack gibi. Cd ye yaz. Orada eksik driverleri gorecektir cd. Ve eksik driverleri kur o kadar...
[/quote]

deneyeceğim.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...