Jump to content

Windows 7 İmaj Alma Sorun Çözülmüştür.

xmode
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar.

Ben pcme windows 7 kurup gereklı programları ve ayarları yapıp imajını almak ıstıyorum. Bu konu hakkında pek fazla bır bılgım yok. bunun ıcın hangı program kullanılır bılmıyorum. Gerekli programı söylebılecek ve ufak bir anlatım yapabılıcek var mı ?

Şimdiden teşekkürler. Edited by xmode

[quote name='arslantay' date='23 Aralık 2010 - 01:03 ' timestamp='1293059580' post='930965']
başlat bakım sistem onarım diski oluştur
veya acronis true image ilede yapabilirsin
[/quote]

acronis true image TÜRKÇE versiyonu varsa nerden bulabılırım ve tabıkıde biraz anlatımlı ?

Acronis programını Türkçe sürümü ya da yaması yok.Hiçbir sitede bulamazsınız.Anlatım olayına gelince son sürümünde yedek almak o kadar kolay ki anlatmaya gerek bile yok.
Yine deanlatım olsun istiyorsan eski sürümleri için var.Yeni sürümün arayüzü farklı belirteyim.Saygılarımla

Anlatım :

http://www.tnctr.com/topic/54759-acronis-ile-tek-tusla-vista-windows7de/page__st__40

Programın sitemizdeki adresi :

http://www.tnctr.com/topic/3421-acronis-true-image-home-2011-14006597-final/page__st__480

[quote name='YAGMURADAM' date='23 Aralık 2010 - 01:17 ' timestamp='1293060443' post='930972']
Acronis programını Türkçe sürümü ya da yaması yok.Hiçbir sitede bulamazsınız.Anlatım olayına gelince son sürümünde yedek almak o kadar kolay ki anlatmaya gerek bile yok.
Yine deanlatım olsun istiyorsan eski sürümleri için var.Yeni sürümün arayüzü farklı belirteyim.Saygılarımla

Anlatım :

http://www.tnctr.com/topic/54759-acronis-ile-tek-tusla-vista-windows7de/page__st__40

Programın sitemizdeki adresi :

http://www.tnctr.com/topic/3421-acronis-true-image-home-2011-14006597-final/page__st__480
[/quote]

program kaldırılmıs sıteden :shifty:

[quote name='YAGMURADAM' date='23 Aralık 2010 - 01:23 ' timestamp='1293060794' post='930976']
Aşağıdaki linktekini indir.Link sağlam.Paylaşımı yapan kişide...Saygılarımla

http://hotfile.com/dl/88717418/f6bf5c3/ACTHM.2011.14.0.0.6597.secret.rar
[/quote]

İlginiz için teşekkürler deneyince yazarım.

arkadaşım verdiğin linkteki programı indirip kurdum ama pek fazla birşey anlamadım.

Yardım etme imkanın var mı ?

2-3 Kere yedeğini aldım ama basarısız.

Caps :

[img][URL=http://img135.imageshack.us/i/acronis.jpg/][img]http://img135.imageshack.us/img135/6349/acronis.jpg[/img][/URL][/img]

Edited by xmode

sayın arkadaşım şu linkteki bilgiler işini görür. ben yaptım.
http://www.cozumpark.com/blogs/windows_7/archive/2010/02/14/window-7-i-letim-sistemi-zerinde-imaj-almak.aspx

Artık norton ghost veya acronis kullanmaya gerek yok windows 7 ile berabaer sistem görüntüsü oluşturmaka artık kolaylaştı. Ben gerçi ghost 15 kullanıyorum boot cd ile eğer özele mesaj atarsan sana detaylı anlatırım. istersen ghost cd imajını da yollarım kolay gelsin.

Denetim Masası\Yedekleme ve Geri Yükleme den sistem imajını alabilirsin.

Profosyonel olarak dusunuyorsan;

imagex aracılıgıyla sisteminin imajını alabilirsin;

imajını tum pclere yuklemek istersen (donanımları farklı) imagex yapmadan once sysprep yapmalısın daha sonra pc yi kapatıp içinde imagex in bulundugu winpe cd sinden boot edip imagex ile imajını al.

Otamatik kurulum istiyorsan Windows SIM kullanrak katılımsız cevap dosyası oluşturacaksın dada sonra imagex ile imaj alırken katılımsız dosyanın yerini belirteceksin.

Sonra bootcmd ile harddiskine boot atarsın bcdedit ile boot unu duzenleyebilrsin.

Bu sekilde yaparsan aldıgın imajı tum pclere yukleyebilrsin.

Yok sadece kendi pc için yapcaksan Denetim Masası\Yedekleme ve Geri Yükleme den imaj oluştur. Daha sonra win7 dvd si ile pc yi ac kurtarmayı sec orda sistem imajını geri yukleyebilrsin.

Bu sistem yoneticilerinin kullandıgı yontem.

Basit olarak istiyorsan acronis i kullanabilirsin. Universal restore kullanıp ayrı donanımlara sahip pc lerede imajını yukleyebilsin.

[quote name='isteknikci' date='23 Aralık 2010 - 09:31 ' timestamp='1293090098' post='931032']
sayın arkadaşım şu linkteki bilgiler işini görür. ben yaptım.
http://www.cozumpark.com/blogs/windows_7/archive/2010/02/14/window-7-i-letim-sistemi-zerinde-imaj-almak.aspx

Artık norton ghost veya acronis kullanmaya gerek yok windows 7 ile berabaer sistem görüntüsü oluşturmaka artık kolaylaştı. Ben gerçi ghost 15 kullanıyorum boot cd ile eğer özele mesaj atarsan sana detaylı anlatırım. istersen ghost cd imajını da yollarım kolay gelsin.
[/quote]

şuan istanbul dişinda oldugun ıcın wınn kullanıyorum 1 gb :)

baya bir şişti indirip deneme ımkanım yok.

YAGMURADAM arkadasımızın yaptıgı onerıye gore acronisi indirdim onunla devam etmek ıstıyorum :)

Basit bir anlatım yapabılır mısın arkadasım ?

Edited by xmode

[quote name='Game.Over' date='24 Aralık 2010 - 00:18 ' timestamp='1293143287' post='931405']
Forumda anlatimi var. Lütfen biraz araştırma yap.
[/quote]

Forumda anlatımlar var ama hepsi acronisin eski sürümlerine gore.

• 1 ay sonra...

[quote name='Saviola' date='05 Şubat 2011 - 18:58 ' timestamp='1296932925' post='958132']
Win7 ile imaj alıp geri dönen varmı ? Acronisde olduğu kayıtlı programlarının lisanslarını muhafaza ederekmi recovery yapıyor ?
[/quote]

Tabikide :) biliyorsun programların tüm ayarlamaları regediye kayıt ediliyor.. Lisanslarda regeditden oluyor çoğunlıkla.
Şahsen ben Acronis kullanıyorum şimdiye kadar bir sorun oluşturmadı.
Pratik + basit + hızlı :) tavsiye ederim.
Eski sürümleri ile bi fark yok aslında.
Recovery dedin mi onarım BackUp dedin mi yedekleme mantığı :) adımları ilerledin mi hepsinde aynı kapıya çıkıyor..

Teşekkür ederim by_bozkurt bilgi için ama bende acronis true image 2011 kullanıyordum.Güvenlerimi alt üst etti.Ne kendi pc deki yedeklerimi geri getirebildim.Nede universal seçeneği ile diğer pc me ? Recoverye başladığı % 1 lik dilimlerde hep hata verdi.Pc mde virüs olmadığına *.iso mu basırım :) o yüzden alternatif problemsiz olanının araştırıyorum.

[quote name='Saviola' date='05 Şubat 2011 - 20:41 ' timestamp='1296939107' post='958188']
Teşekkür ederim by_bozkurt bilgi için ama bende acronis true image 2011 kullanıyordum.Güvenlerimi alt üst etti.Ne kendi pc deki yedeklerimi geri getirebildim.Nede universal seçeneği ile diğer pc me ? Recoverye başladığı % 1 lik dilimlerde hep hata verdi.Pc mde virüs olmadığına *.iso mu basırım :) o yüzden alternatif problemsiz olanının araştırıyorum.
[/quote]

Yanlız birşeyi demeyi unutmuşum.
Ben yedek alma ve yükleme işlemini sadece boot disk ile yapıyorum.
İnternetten 2010 sürümü iso dosyasını indirmiştim sadece boot edip yedek alıp yüklüyorum.

Sisteme kurmuştum aldığım yedek hata verdi ondan sonra bir daha sisteme kurmadım hep boot dan çalıştım :)
Sıfır format, temiz bir işletim sistemi, güncel programlar ve driverlar :) bence böyle al imajı

Norton ghost 2003 versiyonu var onu araştır daha önce onu kullandım ama pek sevmedim.

arkadaşım Acronis true imajı yaklaşık 3 senedir kullanıyorum. İmajını aldıktan sonra toolslar bölümünden bootlu CD'sini yaratırsan bilgisayar hiç açılmasa bile imajını geri yükleyebilirsin. İmaj almak için backup menüsünü takip et ve imajı mutlaka D,E,vb diğer partitionlara kaydet. Bu proğramın amacı hangi gün veya saatte imaj aldıysan o gün ve saatteki bütün ayarlarını geri yükler. Ama sadece C'yi yükler. Diğer Partitionlarda değişiklik yapmaz. Bu proğram ile disk klonlama partition klonlama gibi bir çok işlemide yapabilirsin. Unutma sadece C2yi ne zaman backup aldıysan uzantısı tib'tir o ana dönersin.

[quote name='Saviola' date='05 Şubat 2011 - 20:41 ' timestamp='1296939107' post='958188']
[/quote]
Hardiskinde badsector vardır. İmajı doğru aldıysan mutlaka yükler

Ya ben bu xmode denilen arkadaşa uygulamalı bir şekilde anlattım bunların hepsini...
Anlamaz o kendince heyecen arıyor o kendine :S

Ghost ile imajını aldım ama herif format atmış pc de problem çıkınca :D yedeğide sildim ben diyor :D
Buna hak inşallah aldığın bütün yedekler problemli olur xmode :D

[quote name='himmgarip' date='05 Şubat 2011 - 23:04 ' timestamp='1296940463' post='958208']
Ya ben bu xmode denilen arkadaşa uygulamalı bir şekilde anlattım bunların hepsini...
Anlamaz o kendince heyecen arıyor o kendine :S

Ghost ile imajını aldım ama herif format atmış pc de problem çıkınca :D yedeğide sildim ben diyor :D
Buna hak inşallah aldığın bütün yedekler problemli olur xmode :D
[/quote]

ben bu konuyu acalı en az 1.30 - 2 Ay oldu emre abi :D

windows 7 nin sistem görüntüsü yedeği oluşturun ve onarım diski yapın denetim masası ''yedekleme ve deri yükleme''yönergeleri izle halledersiniz. yedeği D:\ yükle sağlam doğrusu kolay gelsin herkese...

Edited by atmaca50