Jump to content

Windows 7 İmaj Alma Sorun Çözülmüştür.

xmode
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar cevaplarıız için teşekkür ederim.Acronisi kullanmayı az çok biliyorum.Sorunumu tam anlatamadım galiba şöyle açıklayayım.Hani yedekten dönerken ( *.tib uzantılı dosyadan ) artık son sayfaya geliyorsunuz ya ( Specify Recover settin of partition başlıklı sayfa ) orada Partition location (required) vs. olan sayfa.Orada Partition Type ve Partition Size başlıklarıbın change default ile manuel tanımla yapmazsam işlevsiz geliyor.Yapıncada revovery yapacağım HDD nin partitionunu siliyor formata hazır hale getiriyor.Ama ilginç olan bi şey daha varki.Onca uğraşmama rağmen kendi pc lerime döndüremediğim bu yedekleri arkadaşımın külüstür PC sine recover edebildim :) Sanırım MBR ( Ön yüklemelerin tutulduğu alan ) çok önemli bi detayı pas geçiyorum ve bunun ne olduğunu çözemiyorum.Bu anlatımlarımı acronisle arası iyi olan anlayacaktır o yüzden biraz karşışık gelebilir.Ücret karşılığı satın almak istediğim bu program beni ciddi anlamda şüpheye düşürdü.

bak arkadaşım imaj alma konusunda geçen arkadaşlar norton ghost la imaj alma vede çökme anında formata gerek kalmadan tekrar sistemi geri yükleme konusunda çalışma yayınladılar ben uyguladım vede çok memnunum onlarada teşekkür ediyorum buradan sana adresi vereyim incele çok basit kurulumu ama yedeklerken çöp kutusu dahil masa üstünde yaramaz bir şey bırakma tekrar yerine koyuyor güncellemeler eksik kalmasın .adres aşağıda kolay gelsin
http://www.tnctr.com/topic/162078-ghost-ile-tek-tusla-xp-vista-windows7de-recovery/

Edited by the67