Jump to content

Dns Ve Engelli Site Sorunu

example
 Share

Recommended Posts

[quote name='example' date='31 Aralık 2010 - 14:56 ' timestamp='1293800778' post='935501']
[size="5"]chezkoc Kardeş Ellerinden öperim senin mübarek aklını seveyim ben emi....
iştebu işte bu saygı değer kardeşim benim...
ALLAH bin kere razı olsun ......
Başka bişey gelmiyo aklıma........[/size]
[/quote]

Arkadaş milleti ice gaza getirmiş kullanıdıgı proxy progamıyla işi cozmuş LAkin;

Şimdi engellemilerine baktım buyuk şirket ki özel isa server kullanılıyorlar bu da demektir ki networku izleyen yada yoneten bir yada birden çok kişi var.

Yani; Girdiğin tum siteler kullandıgın tüm proxy sitelerin ip ssi zamanı isa server tarafından loglanıyor eger ayar yaptılarsa network admin e mail atılıyor.

Kısacası ya girdiğin proxy i bloklarlar ya programı policyden engellerler yada hiç uğraşmazlar uyarı maili atarlar inadın neticesinde işinden olabilirsin..

Edited by tnc_tr

[quote name='chezkoc' date='31 Aralık 2010 - 15:10 ' timestamp='1293801658' post='935511']
Güle güle kullan kardeşim...

Engelleme hissedersen ya da çok yavaşlık, kontrol panelinden kimliğini değiştirebilirsin her istediğinde.
[/quote]

biraz yavaş çalışıyo ayrıca flash player yüklüyorum ama yüklenmemiş olarak gösteriyo.. sanırım firefox u portable olarak açtığı için neyse onun çözümünü bulurum bu kadar yardım için teşşekkür ederim...

• 4 hafta sonra ...

arkadaşlar tüm yazıları okudum ama yapmaya vede aşmaya çalıştığın konunun ne olduğunu tam olarak farkındamısınız ?

Yüksek paralarla alınmış olan donanımsal firewalllar proxy/program/dns/host gibi şu ana kadar internet üzerinden bulabilecek olduğunuz bilgilerle aşmaya çalışıyorsunuz.

Bilgi işlem dairesinde çalıştığım süre içinde bizde benzeri şeyler yapıyorduk o zaman facebook du yoktu başka siteleri engelliyorduk. Donanımsal firewallardar belirlenen kurallar ( hard layer ) web sayfaları adres , kelime ve aynı zamanda o sitenin yada site grubunun dış IP lerine ( wan ip ) komple blocklama yapılıyor. örnek olarak 65.75.44.555 facebook.com yada *facebook.com diye facebook tr diğer global dan erişilecek olan adresleride dahil.

Bu olayı çözmek diye birşey yoktur. var olan bir engellemeyi tamamen aşmanız zaten sizin bir güvenlik açığı bulmanız demekle aynı şeye denk gelir.

Durumun normal şekilde düzeltilmesi için bilgi işlem dairesindeki yöneticinizin sizin IP inize yada IP gruoup object te izin vermesi gerekiyor.

tabikide hiçbir yolu denemeyin demiyorum deneyin araştırın ama neyi aşmaya çalıştığınızı tam olarak bilin.

firewallu h a c k leyebilirsiniz ama bunun için ssh la telnet üzerinden fw ni consoluna bağlanarak 8 haneden fazla olan spesifik pass i geçmeniz gerekicek bunu geçseniz dahi sistemin master admine mail gidecektir.

tnctr ekibinin bunu aşması bir ilk olmayacaktır. 7 yıl öncede bu konular benzeri olan kalite forumlarda tartışıldı. bunun icin firewall bypass diye google da arayabilirsin yada chain proxy lerle deneyebilirsin.

Herkese kolay gelsin.

Ben etraftaki websense ile filtrelenen ağlara girip cyberghost vpn ile hiç engellemeye takılmadan rahatça gezebiliyorum başka bi filtre ile karşılaşmadığım için diğerlerini bilemem bu filtre ile karşılaştım tek bu programla aşabildim

Edited by ULUMANİTU

Aslında o ağlara girmeye ihtiyacım yok ama merak işte nasıl aşarım diye baya uğraştım başka yöntemlerelede girdim ama farkedilip engellendiler kalıcı bi çözüm ararken yine bu sitede bahsettiğim perogramın bedava 1 yıllık promosyonu ile karşılaştım bi de bunla bakim dedim bi de baktım ki kalıcı bi çözüm oldu etrafta başka fitrelerle korunan ağlar olsa gine çözüm ararım merak işte :D