Jump to content

Superonlıne 20 Megabit Hızında Ama ....

nvidia
 Share

Recommended Posts

Arkadaslar gercekten ıntıhar etmek uzereyım SUPERONLINE 20 MEGABİTLİK paket kullanıyorum ama gel görki download yaparken sanki ttnetten bı farkı yokmus gıbı sn/150-200 kb flan cekıyor sorun nedır sızce musterı hızmetlerı hız testı yaptırıyor teknık servıs yolluyor ama hız testındede 19.5 MEGABİT gözukuor sorun kımde :D

[quote name='nvidia' date='03 Ocak 2011 - 01:40 ' timestamp='1294015813' post='936955']
Arkadaslar gercekten ıntıhar etmek uzereyım SUPERONLINE 20 MEGABİTLİK paket kullanıyorum ama gel görki download yaparken sanki ttnetten bı farkı yokmus gıbı sn/150-200 kb flan cekıyor sorun nedır sızce musterı hızmetlerı hız testı yaptırıyor teknık servıs yolluyor ama hız testındede 19.5 MEGABİT gözukuor sorun kımde :D
[/quote]
Daha bu gece konuştum ttnet teknik görevlileriyle, aybaşından (yılbaşından) beri Ankarada büyük bir problem varmış ve henüz düzeltilememiş. Bu problem tüm yurdu etkiliyormuş. Hız düşmelerinin ve tutarsızlıkların sebebi buymuş. Bu hafta sonuna kadar problemin giderilmesi bekleniyormuş.
Belki sebep bu olabilir.
Edit: Senin hız testin normal çıksada downloadların ile ilgili sunucular yada sana ulaşana kadar uzanan yollar problemli olabilir. Buda düşünülmeli.

Edited by temmuz

• 2 hafta sonra ...

Bizde süper online almıştık 50 megabit 20 megabit yayın ulaşıyordu aradık kendilerini pardusu download etmemizi ve kaçla aldığını sordular 100le çektiğini duyunca şaşırdılar teknisyen gönderdiler aynı değişen bişey yok...sonra geri ttnete döndük

[quote name='nvidia' date='03 Ocak 2011 - 00:40 ' timestamp='1294015813' post='936955']
[/quote]

Download hızın, 20MB olarak sınırlandırılmış ama senin download yaptığın site sana 20MBupload sunabiliyor mu?? direk sunucudan tam hız çekme olanağın yoksa zaten download hızına ulaşamamış olcaksın.. çoklu sitelerden downloadı dene 10 siteden download yapmaya kalksan herbirisi 2MB upload sunsa zaten istediğin hıza ulaşmış olursun..

[quote name='temmuz' date='04 Ocak 2011 - 23:17 ' timestamp='1294183643' post='938287']
Daha bu gece konuştum ttnet teknik görevlileriyle, aybaşından (yılbaşından) beri Ankarada büyük bir problem varmış ve henüz düzeltilememiş. Bu problem tüm yurdu etkiliyormuş. Hız düşmelerinin ve tutarsızlıkların sebebi buymuş. Bu hafta sonuna kadar problemin giderilmesi bekleniyormuş.
Belki sebep bu olabilir.
Edit: Senin hız testin normal çıksada downloadların ile ilgili sunucular yada sana ulaşana kadar uzanan yollar problemli olabilir. Buda düşünülmeli.
[/quote]

Superonline kendi altyapısını kullanmakta, ttnet kesintileri fiber sistemde kesinlikle superonline'ı etkilemez..

[quote name='CuMHuR01' date='15 Ocak 2011 - 23:25 ' timestamp='1295127350' post='944973']
Download hızın, 20MB olarak sınırlandırılmış ama senin download yaptığın site sana 20MBupload sunabiliyor mu?? direk sunucudan tam hız çekme olanağın yoksa zaten download hızına ulaşamamış olcaksın.. çoklu sitelerden downloadı dene 10 siteden download yapmaya kalksan herbirisi 2MB upload sunsa zaten istediğin hıza ulaşmış olursun..

Superonline kendi altyapısını kullanmakta, ttnet kesintileri fiber sistemde kesinlikle superonline'ı etkilemez..
[/quote]
aynen katılıyorum bugün itibarı ile 3 ay 100 mbps bedava sürem doldu,rapidden premıumla indirin görün tam hızla veriomu vermiomu,inanılmaz mutluyum isabetli karar vermişim geçmekle inşaaalah bozulmaz bu şirket,halkalı ata kentteyim istanbulda,uydunet aralıklı kesilirken sponline asla kesinti yapmadı ,,,

Arkadaşlar fiber optik ve uydunet haricindeki diğer tüm internet sağlayıcıları TTNET'in altyapısını kullanmaktadır. Burada önemli olan senin evin ile ADSL santrali arasındaki mesafe.
Diğer tüm internet sağlayıcıları bu hatları TTNET satın alıyor ve bizlere satıyor aynı alt yapı. Bence santralin ne kadar uzakta olduğunu öğren.Yoksa boşuna para verirsin.

• 4 hafta sonra ...

Arkadaşlar Superonline Kullananlara bir sorum olacak. Şimdi Ben TTnet 8 mbps kullanıyorum.Adil kullanım falan hikaye hızım düşmüyor. ortalama 600-650kb ile dosya çekiyorum.Aynısı Superonline içinde geçerlimiyoksa orada hız düşüyor mu?

Dostum sağlam sunuculardan indirme yhapıp test edebilirsin, mesela gir microsofta Windows7 Sp1'i indirebilirsin.Bence netin hızı burada belli olur.
Kısıtlı sunuculardan yapılan indirme netin gerçek download hızını yansıtmaz.

[color="#000000"][b][font="Trebuchet MS"] Ben Net Limitsiz (8 Mbit'e kadar) olan paket ile şu anda duckload'tan şekil 1'deki gibi download yapıyorum. :dribble:

[img]http://img337.imageshack.us/img337/5992/grnt1d.png[/img]

Not: free user ile download yapıyorum. Premium yoktur.
[/font][/b][/color]

Edited by djonur007

[quote name='nvidia' date='19 Şubat 2011 - 02:04 ' timestamp='1298078070' post='965962']
arkadasım fiberoptik kablo çektiler adamlar kendi altyapıları var superonlıne tek basına ama uydunet turk telekom alt yapısını kullanıyor
[/quote]
[color="#4E4E4E"][size="2"]Uydunet, KabloTV şebekesi üzerinden bilgisayarınıza bağlanacak bir modem yoluyla herhangi bir internet servis sağlayıcısına ve telefon hattına ihtiyaç duymaksızın internete bağlanmanızı sağlayan bir sistemdir.KabloTV şebekeleri, bant genişliği ve iki yönlü iletişimde teknik üstünlüğü ile internet, veri ve interaktif hizmetlerde de rakipsiz bir altyapıdır.[/size][/color]
[font="Segoe UI"][size="2"][color="#4E4E4E"]uydunet kablo TV altyapısını kullanıyor, bu yüzden her yerde yok hatta kablo TV olan ilde bile her mahallede yok.[/color][/size][/font]
[font="Segoe UI"][size="2"][color="#4E4E4E"][spoiler][img]http://www.uydunet.web.tr/images/stories/uydunet/tarifeler02081.png[/img][/spoiler]
[/color][/size][/font]

Edited by muharremerd