Jump to content

Birden Fazla Xp Ve Vista,win7,kurtarma Aracları

köylü
 Share

Recommended Posts

• Editor
[center][size="6"][color=#FF0000]BİRDEN FAZLA XP VE VİSTA ,WİN7.KURTARMA ARAÇLARI MULTİBOOTLU DVD YAPIMI[/color][/size][/center]

[center][size="3"][color=#FF0000]MERHABA ARKADASLAR[/color]

Forumda buna benzer bir cok konu mevcut fakat içinde xp ninde olduğu vista win7 ve kurtarma araclarınında tam olarak yeraldığı bir anlatım yok zannedersem amacım bu anlatımı yapmak değil su günlerde forumda yoğun ilgi gördüğünü düşündüğüm multibootlu sistemlere xp yide dıslamadan xp yide içine katarak katkı sağlamak amacı ile bu konuyu actım içimizde benden cok tecrübeli arkadaslar var onlarında desteği ile bu konuyu iyce geliştirelim sorularımızı ve problemlerimizi burada paylasarak cözmeye calısalım asağıdaki capsta kendi hazırladığım bir örnek calısma var konu ilgi görürse ve istek olursa yayınlamayı düşünüyorum konu hakkında bildiğim kadar isteyen herkese destek vermeye calısacağım calısmamda 4 adet xp c-ronaldonun tncvistası ve kendim modifiye etmeye calıstığım win7 var xp ler ve tncvista forumda mevcut windows7 sadece bi kac bilesen cıkarılmıs hiç bir sey eklenmemiş dokumacı arkadasımızın oem crack yöntemiyle etkinlestirme yapılmıstır tncvistadan hiç bir sey cıkarılmamıstır olduğu sekilde verilmiştir konuyla ilgili arkadasların yardım ve konuya desteklerini bekliyoruz

[img]http://img59.imageshack.us/img59/5986/20110104183320.png[/img]

[img]http://img547.imageshack.us/img547/715/20110104182921.png[/img]

[img]http://img205.imageshack.us/img205/4408/resimlerim.gif[/img][/size][/center]

işletim sistemlerinde vista ve win 7 32 bit orijinal olarak en çok laptoplarda kullanılmakta bundan dolayı her ikisininde dvd nin alabileciği boyutta home premium home basic olarak eklersen daha fazla yararlı olur bence .xp katılımsız olması bişey değiştirmez. zaten işi bilenler crak konusunda sıkıntı çekmezler.

• Editor

[quote name='RATTLER' date='04 Ocak 2011 - 20:09 ' timestamp='1294165150' post='938050']
Öncelikle hayırlı olsun kardeşim.Oldukça işlevsel görünüyor.Win 7 yi yeterince küçültebilmişsin demek ki.Paylaşırsan idireceğim.48 bilgisayar ile ilgilenen biri olarak oldukça işime yarayacak.
[/quote]
win7 yi 1.59gb kadar düşürdüm 50-60 mb oem crack var içinde verdiğin destekten dolayı burada sana minnettar olduğumu belirteyim esas konuda paylastığım zaman ismini anacağım zaten win7yi ayrıca paylasacagım ama su an ubload cok yavas careler arıyorum kısa zamanda paylasacağım

[quote name='redsco' date='04 Ocak 2011 - 20:10 ' timestamp='1294165252' post='938051']
işletim sistemlerinde vista ve win 7 32 bit orijinal olarak en çok laptoplarda kullanılmakta bundan dolayı her ikisininde dvd nin alabileciği boyutta home premium home basic olarak eklersen daha fazla yararlı olur bence .xp katılımsız olması bişey değiştirmez. zaten işi bilenler crak konusunda sıkıntı çekmezler.
[/quote]
sevgili kardesim dediğin sekilde dvd boyutu yetersiz geliyor bu calısmamı burada yayınlama amcımın içinde sistemleri öğmek gibi bir sey değil sadece bir örnek olarak veriyorum burada geliştirilsin diye henüz bu sistemi yayınlamadım ilgilenenler istekler doğrultusunda daha güzel ve işlevsel sistemler yapabilir

Edited by tiflisli

ne yapmak istediğini anlamadım [img]http://www.tnctr.com/public/style_emoticons/default/huh.gif[/img]
neyi geliştirecez, ne yapacaz? sen zaten yapmışsın herşeyi bizden ne bekliyorsun ki?
istek olursa paylaşırım ne demek, sen paylaşacaksın ki millet indirecek ya da hiç paylaşmayacaksın benim gibi kafan rahat olacak.
DVD boyutu yetersiz gelmez, dilleri ve gereksizleri çıkarınca win7 ve vistadan boyutu gayet normal oluyor ve sistemler sığıyor. yaptıracan bana yine yeni bir DVD ama inat ettim XP yok bu yüzden yapmayacağım zaten sen yapmışsın. paylaşta bakalım.

Edited by muharremerd

• Editor

sevgili kardesim ben konuyu actım ve bir cok sistem isteği geldi herkes istediği sistemi yapsın benim sistemimdekiler bir cok arkadasın isteğini tatmin etmiyor ve herkes kendi sistemini yaparken sorunlar olacaktır tabiki ve bu sorunlar konuyla alkalı tecrübeli arkadaslar tarafından cözülecektir bu tecrubeli arkadaslara kendimi dahil etmiyorum ufak tefek elimden geldiğince bende bildiğim konularda yardımcı olacağım ayrıca bilgi paylasılmazsa hiç bir ise yaramaz benim görüşüm tabiki

[quote name='tiflisli' date='04 Ocak 2011 - 18:13 ' timestamp='1294165380' post='938052']
win7 yi 1.59gb kadar düşürdüm 50-60 mb oem crack var içinde verdiğin destekten dolayı burada sana minnettar olduğumu belirteyim esas konuda paylastığım zaman ismini anacağım zaten win7yi ayrıca paylasacagım ama su an ubload cok yavas careler arıyorum kısa zamanda paylasacağım
[/quote]

Rica ederim ben sadece düşünsel destek verdim.Bu arada özel mesaj attım.Sanırım botuttan biraz daha kırpabilirsin.

• Editor

@muharremerd
yukardaki boyutu gözün görmüyor heralde kardesim sistem hazır dvd boyutunda sen yapacak olsan zaten simdiye yapardın daha doğrusu yaptığın sisteme xp yi eklerdin

ne demek xpnin devri kapandı internet kullanıcılarının yarısı xp kullanıyor hala türkiyede ve sen xp yi son dakkada cıkarıyorsun geç hadi külahıma anlat bunları yapıyosan yap paylas alnından öpelim ayrıca sendende bir sey beklemiyorum sen kimsin bu forumda yardım alacağım en son kişi bile değilsin

evet su anda uploada basladım yayınlayacağım

@rattler boyut yeterli sevgili kardesim fazla bilesen cıkarmak istemedim ben sagolasın yinede

Edited by tiflisli

@tiflisli - içinde olması gerekmiyor zaten bunu blue_life'da onlarca kere söyledi. o sadece çalışmanın tabanını yapar senin gibiler ise geliştirir, çalışmasında ya da takıldığın bir yerde sorun olursa yazarsın. ayrıca olması gerekmiyor çünkü blue_life'ın bu konularda teker teker anlatımı var, sen hepsini burada birleştirmek istiyorsun o kadar. mesela win7 ve vista anlatımı, birden çok XP anlatımı, grub4dos anlatımı ki içinde herşeyden bahsediliyor aynen senin burada yapmak istediğin gibi, geriye tek şey kalıyor bu dosyaları tek DVD içine koymak onuda sen yapıyorsun.
[quote]http://www.tnctr.com/topic/100852-cddvd-hdd-ve-usb-icin-multiboot-hazyrlamak/
http://www.tnctr.com/topic/159142-multiboot-menusunde-birden-fazla-vist-win7/
http://www.tnctr.com/topic/145805-multiple-win2000-winxp-win2003/[/quote]

Edited by muharremerd

• Editor

[quote name='muharremerd' date='04 Ocak 2011 - 23:26 ' timestamp='1294177003' post='938173']
teşekkür ettim ama hala anlamadım bu konuyu niye açtığını, blue_life'ın grub anlatımı var, sorun yaşayan oraya yazıyor zaten.
BİLL AMCAM bile XP'ye destek vermezken ben niye veriyim [img]http://www.tnctr.com/public/style_emoticons/default/devil.gif[/img]
bak sen de söylüyorsun yapılmış bir sistem var ortada sen niye yapıyorsun aynısını, kopya mı çektin benden :D
(foruma ilk üye olduğundan beri çekişiyoruz senle, büyük bir zevk alıyorum seninle kavga etmekten)
[/quote]
bak kardesim ben senin sistemini filan incelemedim bağlantı sorunum olmasa indirir incelerdim bosuna tartısıyoruz blue life ın konularını biliyorum bi tana göster bana içinde vista win7 ve xp nin anlatımı olan konuyu sana hak vereyim sen bişeyler biliyor olabilirsin ama onlarca arkadas var bu konuya alaka gösteren ayrıca xp hala seviliyor ve kullanılıyor sonuna kadar xp olmalı diyenlerdenim

[quote name='tiflisli' date='04 Ocak 2011 - 20:54 ' timestamp='1294175055' post='938152']
@muharremerd
yukardaki boyutu gözün görmüyor heralde kardesim sistem hazır dvd boyutunda sen yapacak olsan zaten simdiye yapardın daha doğrusu yaptığın sisteme xp yi eklerdin

ne demek xpnin devri kapandı internet kullanıcılarının yarısı xp kullanıyor hala türkiyede ve sen xp yi son dakkada cıkarıyorsun geç hadi külahıma anlat bunları yapıyosan yap paylas alnından öpelim ayrıca sendende bir sey beklemiyorum sen kimsin bu forumda yardım alacağım en son kişi bile değilsin

evet su anda uploada basladım yayınlayacağım

@rattler boyut yeterli sevgili kardesim fazla bilesen cıkarmak istemedim ben sagolasın yinede
[/quote]

kim ne derse desin xp işletim sistemi daha en az 5 sene yerini korur.

• Editor

[quote name='natro2000' date='05 Ocak 2011 - 18:11 ' timestamp='1294244469' post='938567']
güzel çalışma olmuş ellerine saglık
ya ben de aynı calısmayı yaptım sıkıntı yok ama usb için olanını yptıgım zaman xp yi calıstıramıyorum bu konud yardım ihtiyacım var
şimdiden teşekkurler
[/quote]
isoroot klasöründe neler var ve nasıl bir hata alıyosun

[quote name='tiflisli' date='05 Ocak 2011 - 19:12 ' timestamp='1294248173' post='938605']
isoroot klasöründe neler var ve nasıl bir hata alıyosun
[/quote]

ne yaparsam yapayım xp yi açmıyo kanımca benim sorunum usbmenu.lst dosyasında onu editlerken hata yapıyorum kanımca
daha once yaptıgın bi çalışma varsa onun usbmenu list lerini yazabilirmisin?

title XP kur
ls /XPPA/I386/SETUPLDR.BIN || find --set-root --ignore-floppies /XPPA/I386/SETUPLDR.BIN
ls /XPPA/I386/SETUPLDR.BIN || pause --wait=5 XPPA/I386/SETUPLDR.BIN bulunamadi!
chainloader /XPPA/BLUE_XPE.BIN || chainloader ()

diyorum xp dosyalarını easyboot taki gibi XPPA dosyasına atıyorum ama olmuyo
dosyabulunamadı diyo

aynısını dvd için yapıyorum sorun yok aynı mantıgı easyboot tada yapıyorum yine sorun yok tamamı calısıyo
cıldıracam az kaldı :p
usb den olmuyo xp dosyasını açtıramıyorum diger ehrsey calısıyo
şimdiden teşekkurler

Edited by natro2000

• Editor

blue life dan alıntıdır
@natro2000 arkadaş, gördüğüm kadarıyla usbden xp kurunu cd/dvd olduğu gibi çalıştırmak istiyor.
Xp kurulumu cd/dvd (cdfs) den normal boot edip kurulabilmektedir. Lakin Fat/Fat32/NTFS sürücülerden bu şekilde kurulumu yapılamaz..
Kısaca bu şekilde boşuna uğraşmaması lazım.

Forumda 3. parti programların anlatımı yapılmıştı.
Heralde bunlardan birisi wintoflash programıydı...
http://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=site%3Awww.tnctr.com+wintoflash

Edited by tiflisli

[quote name='tiflisli' date='06 Ocak 2011 - 12:57 ' timestamp='1294312070' post='939039']
title xp kurulumu
chainloader /XPPA/SETUPLDR.BIN
isoroot klasörü ile ilgili tam bir bilgi vermemissin
sadece yukarda verdigim komutu kullanarak tekrar dene
[/quote]

root klasör içerigi aynen sole

[img]http://www.yukleresim.com/images/02428758193004500985.jpg[/img]

sonuc husran :D

Edited by natro2000

• Editor

blue life dan alıntıdır
@natro2000 arkadaş, gördüğüm kadarıyla usbden xp kurunu cd/dvd olduğu gibi çalıştırmak istiyor.
Xp kurulumu cd/dvd (cdfs) den normal boot edip kurulabilmektedir. Lakin Fat/Fat32/NTFS sürücülerden bu şekilde kurulumu yapılamaz..
Kısaca bu şekilde boşuna uğraşmaması lazım.

Forumda 3. parti programların anlatımı yapılmıştı.
Heralde bunlardan birisi wintoflash programıydı...
http://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=site%3Awww.tnctr.com+wintoflash

Edited by tiflisli

[quote name='tiflisli' date='06 Ocak 2011 - 19:05 ' timestamp='1294334151' post='939256']
blue lifenin BL_MBXP.exe programını kullanırsan sorunsuz kurulur verdiğim kodla sadece xp ile win7 gözüküyor rootta baska bir sey yokmu?
[/quote]

başka birşey yok zaten ikisi zor sıgıyor 4gb lık flash a
ben MB_USB.exe (blue life in programını) kullanıyorum ama ikisi farklımı aynımı bilmiyorum

@natro2000 - sen usb diskini gruba uyarlamamışsın ki tabi o da başlangıcı normal harddisk gibi görüp önyüklemeyi bootmgr'den yapıyor. tiflisli bu konuda sana bilgi verecektir.
@tiflisli - arada sırada uğruyorum. ben sildim sen cevap ver ama arada yapamayanlara olacak olanlar. see you...
ben çok bilmiş değilim, burada anlatılanlarla öğrendim sen de öğrenmişsin ki bu konuyu açmışsın.

hem çok bilmiş de sonra da konuyla alakamı kesiyorum de.

Edited by muharremerd