Jump to content

Kulaklıklı Mic. Sorun

kara-okyanus
 Share

Recommended Posts

Selam,bugün dandik bir kulaklık aldım fakat pc bir türlü görmüyor yada çalıştıramıyorum.(sistem :windows 7- ses:5+1)Her zamanki gibi ses sistemimin ses düzeyinin ayarlandığı yere kulaklığı taktım fakat ses gelmiyor, başka yerde denedim ve ayrıca 5+1 'in yerine takınca oluyor fakat eskisi gibi 5+1 de görmüyor. Ne yapmam lazım; yardım edebilcek var mı?

[quote name='kara-okyanus' date='14 Ocak 2011 - 20:35 ' timestamp='1295030709' post='944148']
Selam,bugün dandik bir kulaklık aldım fakat pc bir türlü görmüyor yada çalıştıramıyorum.(sistem :windows 7- ses:5+1)Her zamanki gibi ses sistemimin ses düzeyinin ayarlandığı yere kulaklığı taktım fakat ses gelmiyor, başka yerde denedim ve ayrıca 5+1 'in yerine takınca oluyor fakat eskisi gibi 5+1 de görmüyor. Ne yapmam lazım; yardım edebilcek var mı?
[/quote]
kulaklık donanım olmadıgı için pc nin gormesi gibi bi durum olamaz zaten
kasanın arkasındaki ses çıkışına takmayı dene

[quote name='natro2000' date='14 Ocak 2011 - 19:16 ' timestamp='1295033188' post='944187']
kulaklık donanım olmadıgı için pc nin gormesi gibi bi durum olamaz zaten
kasanın arkasındaki ses çıkışına takmayı dene
[/quote]
Pc görmüyor derken çalışmıyor demek istedim.Kasanın arkasına ses sistemini çıkarıp takınca zaten oluyor(ama o zaman da mic. çalışmıyor deniyor daha bakmadım); sorun: ses sistemine takınca kulaklık çalışmıyor... Driver felan tamam hatta driver yeniden yükledim sonra başka bir tane daha yükledim gene olmadı malesef.Önceden hiç böyle bir sorun olmuyordu ; 5+1 ' in kulaklık takılan yerine takınca hemen çalışıyordu...

Kardeş Ses Sisteminin Kulaklık Girişinde Bulunan Jak Hasar Görmüş Olabilir.Yoksa Driverler İle İlgili Bir Şey Olamaz.Ses Sisteminde Bulunan Kulaklık Jakında Başka Bir Kulaklık Dene O Zaman Kesin Olarak Sorunun Nerden Kaynaklandığını Bulabilirsin.Sonucu Bizlerle de Paylaşırsan Sevirim.Kolay Gelsin.

Edited by hackermemo

[quote name='hackermemo' date='14 Ocak 2011 - 19:34 ' timestamp='1295034251' post='944217']
Kardeş Ses Sisteminin Kulaklık Girişinde Bulunan Jak Hasar Görmüş Olabilir.Yoksa Driverler İle İlgili Bir Şey Olamaz.Ses Sisteminde Bulunan Kulaklık Jakında Başka Bir Kulaklık Dene O Zaman Kesin Olarak Sorunun Nerden Kaynaklandığını Bulabilirsin.Sonucu Bizlerle de Paylaşırsan Sevirim.Kolay Gelsin.
[/quote]
Dostum jakda sorun yok.Nokia kulaklık tam oturmuyor ama temas ettirince ses geliyor,benim anlamadığım bu neden çalışmıyor.

[quote name='yawuz58' date='14 Ocak 2011 - 20:15 ' timestamp='1295036710' post='944249']
denetim masası ses kayıt ortada bu aygıtı dinle seçeneğini işaretle
birse varsayılan kayıt aygıtı mic yap
[/quote]
[img]http://i51.tinypic.com/345k7bc.png[/img]

Hiç bir kulaklık çalışmıyor artık:(

[quote name='yawuz58' date='14 Ocak 2011 - 20:43 ' timestamp='1295038435' post='944273']
bu aygıtı dinle seçeneginin altında varsayılan kayıttan yürütme aygıtı
yazan yer tıkla hoparlör yazısını seç
[/quote]
Dostum dediğin yeri tam olarak ifade edebilir misin? (windows 7) Birde yukarda verdiğim image 'lere bakarsan hoparlör varsayılan aygıt durumunda.Orayı mı söylemek istedin?

Edited by kara-okyanus

resim koymuşsun yapmışsın microfon özellikleri dinle seçilmiş sana göre sol alt resim
oradaki varsayılan kayıttan yürütme aygıtı yazıyor tıklayınca
hoparlör soundmax integrated digital hd audio yazar ona seç uygula resim koydum[img]http://img441.imageshack.us/img441/9899/345k7bc.png[/img]

Edited by yawuz58

[quote name='yawuz58' date='14 Ocak 2011 - 20:58 ' timestamp='1295039336' post='944287']
resim koymuşsun yapmışsın microfon özellikleri dinle seçilmiş sana göre sol alt resim
oradaki varsayılan kayıttan yürütme aygıtı yazıyor tıklayınca
hoparlör soundmax integrated digital hd audio yazar ona seç uygula resim koydum[img]http://img441.imageshack.us/img441/9899/345k7bc.png[/img]
[/quote]
Onu daha öncede denemiştim ,şimdi de yaptım ama olmadı malesef...

[quote name='yawuz58' date='14 Ocak 2011 - 21:11 ' timestamp='1295040106' post='944307']
diğer ayarlarla oynama orayıda yaptıysan microfonu sök tak pc yi yeniden başlat yapınca hemen ses gelmiyor mic den
biraz bekliyor 3 5 dakka sonra ses geliyor
[/quote]
Valla her birşeyi denedim hatta pc yeniden başlattıktan sonra baya bir sürede geçti;genede çalışmıyor.

[quote name='yawuz58' date='14 Ocak 2011 - 21:42 ' timestamp='1295041963' post='944344']
mirofon sesi kapalı olmasın ses kartının programından
şöyle dene saatin oradan ses simgesine ters tıkla
ses düzeyi karıştırıcısını aç var ona tıkla
bak mic orada gözüküyormu
[/quote]
[img]http://i51.tinypic.com/2qvfp11.png[/img]
hem pc de açık hem kendi üzerinde de açık

çok ilginç durum mic i çıkartınca koyduğun resimde mic simgesi kayboluyormu
ona bak kaybolduysa micde sorun yok sen yine denetim masası ses ten uğraş
varsayılan kayıt aygıtını hat girişi yap tekrar mic yap oraları karıştır
en son diyeceğim win7 uyumlu ses kaydetme prog bul kaliteli birşey olsun
onlarda ses simgesi var onu seçip kayıt seçeneklerinden mic seç sonra konuş
ses kartının programında kayıt mic seçilimi ona bak kolay gelsin
ön kulaklık takıldığında arka ses çıkışını kapat var bende realtek hd audio benimki
gelişmiş ayarlarda soundmax a bak öyle birşey varmı ayıp olmasın doğru yere
takıyorsunuz değilmi mic i pembe renkli yere

Edited by yawuz58

[quote name='yawuz58' date='14 Ocak 2011 - 22:06 ' timestamp='1295043376' post='944362']
çok ilginç durum mic i çıkartınca koyduğun resimde mic simgesi kayboluyormu
ona bak kaybolduysa micde sorun yok sen yine denetim masası ses ten uğraş
varsayılan kayıt aygıtını hat girişi yap tekrar mic yap oraları karıştır
en son diyeceğim win7 uyumlu ses kaydetme prog bul kaliteli birşey olsun
onlarda ses simgesi var onu seçip kayıt seçeneklerinden mic seç sonra konuş
ses kartının programında kayıt mic seçilimi ona bak kolay gelsin
[/quote]
Resimdeki mic koybolmuyor..çünkü taktığım kulaklıkla onun bi ilgisi yok sanırım daha doğrusu sadece ses düzeyi için sanırım.Windowsun kendi ses kaydetme progmında denedim ama sonuç alamadım malesef..Sanki basit bir işlemle olacak gibi bir şeyi açsam yada kapasam olcak gibi ama bir türlü bulamadık.Yinede ilgin için teşekkürler...