Jump to content

Pc Donuyor

maddream
 Share

Recommended Posts

[quote name='mephex' date='15 Ocak 2011 - 22:57 ' timestamp='1295132826' post='945057']
hdd kafa atıyo olabilir ram takılıyo olabilir yazılım sorunu olabiilir işlemci olablir bir çok neden var :)
[/quote]

işlemcim da daha önce bi sorun yoktu anakartım yandıktan sonra asus p5kplam-se modelini aldım we o gunden sonra bu sorunu yasıyorum işlemci pentum dual we 3gb ram war

[center][color="#000000"][b][font="Trebuchet MS"]HDD kablolarını düzgünce tak.
RAM'lerin yerini degiştir vs.
Aşagıyıda incele aynı sorunu yaşadım :
[spoiler][code]http://www.tnctr.com/topic/157324-bilgisayarym-hakkynda/page__p__915466#entry915466[/code][/spoiler][/font][/b][/color][/center]

[quote name='hackermemo' date='15 Ocak 2011 - 23:05 ' timestamp='1295133351' post='945069']
Benim Anakartta Aynı İşlemcide İntel Core 2 Duo 4 Gb Ram Var Bence Yazılımsal.
[/quote]
nasıl halledebileceğim konusunda bir fikrin war mı peki anakartın tüm güncel driver larını kurdum ama hala aynı

sorunu bulsam ona göre tedavi uyguluycam ama nerden kaynaklandığını bilmiyorum ısınmadan olabilir diya kasayı bile değiştirmeyi düşündüm

Birde Harddiskini Anakarta Bağlayan IDE Kablonu Kontrol Etmende Fayda Var.Benim Diğer Bilgisayarımda Oldu Bunu Fark Ettim Ide kablosunun yarısı çıkmış şekildeydi düzgünce taktım halloldu.Ayrıca Ramlerinizin Çalışma Mhz'leri Farklı İse Ondanda Kaynaklanabilir.

Edited by hackermemo

Mesela Bu Anakartta 2 Adet Ram Slotu Bulunmakta Bende Tek Ram Vardı.Kingston DDR2 2 GB 1066 MHZ Soğutuculu.Dual Çalışması İçin Aynı Ramden Bir Tane Daha Alıp Taktım.Müzik Açarken Media Playerde Bir Donma Hissettim.Normal Masaüstünü Kullanabiliyorsun Ama Media Player'de Kasıyor Gibiydi.Bunu Ara Ara Yapmakta Bende Çok Nadir Diyebilirim.

[quote name='hackermemo' date='15 Ocak 2011 - 23:37 ' timestamp='1295135236' post='945101']
1 gb olan ramini çıkartıp denedin mi kardeşim nedir sonuç ? En Sağlıklı Olanı Aynı Özelliklerde Ramler Kullanmak Tabiki.
[/quote]
su an denemedim kardeşim denediğim zman yazarım ilgin için çok sağol

[quote name='hackermemo' date='15 Ocak 2011 - 23:42 ' timestamp='1295135562' post='945106']
Tamam Kardeşim Sonuçları Bekliyorum.Konuyu Takip Edeceğim.Sende Sağol Ne Demek.
[/quote]
ram i çıkardım olmadı yerlerini değiştirdim yine olmadı kardeşim :S