Jump to content

Msconfig Boot.ini

anellkaa
 Share

Recommended Posts

valla cildircam su hiren boot cd yi taktim menudee birsuru programlar var HDD Regenerator de var ama hicbirini calistiramadim. hangisini secersem birsuru bilmem ne sys load edeyimi diye soruyor yes ve no secenekleri var her turlu kombinasyonlari denedim bi turlu hiren boot cd deki hicbir programi calistiramadim .en son insert diskette for drive B: and press any key when ready diyor . any keye bastigimda BOOTCD FOLDER Not found try again diyor ve bastan aliyor

Edited by anellkaa

[quote name='anellkaa' date='19 Ocak 2011 - 21:37 ' timestamp='1295470039' post='947368']
indirmeme gerek kalmadi bu siteden indirdigim Hiren boot cd icinde zaten varmis onla yapiyorum simdi
[/quote]
Tarama seçeneklerine dikkat et. Sadece tara, tara ve onar vs. seçenekler var (İngilizce..). Tara ve onar (repair'di galiba..) seçili olmalı.

@ Anelka
Konuyu açalı 4 gün olmasına saatler var ve ben nezaman internetten program çekip deneme yapmaktan vazgeçeceğini çok merak ediyorum.
Üç hamlede bitecek işi günlere yaydın ya harbiden sağ elinle sol kulağını tutmak gibi birşey oldu bu :D

Yedeğini al, partitionları sil. yeniden sistem kur. Neden uğraşıp duruyorsun ?
Ben kolay kolay format önermem ama bu sorunu gidermenin adam akıllı çözümü bu geri kalanlar çör çöpü halının altına süpürmek.

ozgurcum haklisin ama hiren boot cd ile yedek alcaktim bugun en son care. ama acilmiyor iste az once yazdigim hatalar geliyor.hiren bootdaki hicbi programi calistiramiyorumki.Su programlari acabilirsem bdaha rahatsiz etmiycem sizi:):) ya kurtarcam sistemi yada yedek alip format atcam.

[quote name='anellkaa' date='19 Ocak 2011 - 22:07 ' timestamp='1295471874' post='947386']
valla cildircam su hiren boot cd yi taktim menudee birsuru programlar var HDD Regenerator de var ama hicbirini calistiramadim. hangisini secersem birsuru bilmem ne sys load edeyimi diye soruyor yes ve no secenekleri var her turlu kombinasyonlari denedim bi turlu hiren boot cd deki hicbir programi calistiramadim .en son insert diskette for drive B: and press any key when ready diyor . any keye bastigimda BOOTCD FOLDER Not found try again diyor ve bastan aliyor
[/quote]
Son sürümlerde Hirens Boot CD öyle.. O kendi kendine gerekenleri load eder, müdahaleye gerek yokki..
Neyse oradan yapamıyorsan ya daha eski versiyon hiren's download ederek load seçenekleri olmaksızın programı çalıştırırsın yada diğer seni gönderdiğim başlıkta verilen HDD Regenerator programını bir CD'ye (iso'yu) kalıp olarak atar ve cd boot çalıştırarak program ile taratırsın.
Yeniden sistem kuracak bile olsan yine HDD'nin eğer varsa bad sector problemlerini çözmende yarar var.
Flood uyarıları geliyor, dikkat etmelisin. Yoksa cezası var. Ardarda mesaj yazma. Gerekirse önce yazdığın mesaja, düzenle düğmesini kullanarak ek yap.

Edited by temmuz

[quote name='anellkaa' date='20 Ocak 2011 - 00:00 ' timestamp='1295475052' post='947426']
verdigin linkteki dosyayi indirdim icinden 3 dosya cikti biti bos birinin icinde exe dosyasi var bitanede iso dosyasi var ama ici bos baska byerden indirmem lazim heralde
[/quote]
Arkadaşım hiren boot u denemeden once madem w7 kullanıyorsun w7 dvd sini tak seceneklerden bilgisayarınızı onarın ı sec. önce otomatik kurtarmayı dene olmadı sistem geri yukleme noktasından geri al.

Sonra chkdsk yap bakalım. birde bcdedit le işletim sistemi başlangıc ayaralrını gorebilirsin.

Eger bunlar işe yaramadıysa buyuk ihtimal hdd nin boot sectorunde bişiy var hiren boot u acınca ilk yapacagın şey hdd yuzey taraması olsun.

Format atarkende full format at.

Edited by tnc_tr

[quote name='anellkaa' date='19 Ocak 2011 - 23:00 ' timestamp='1295475052' post='947426']
verdigin linkteki dosyayi indirdim icinden 3 dosya cikti biti bos birinin icinde exe dosyasi var bitanede iso dosyasi var ama ici bos baska byerden indirmem lazim heralde
[/quote]
Sadece ISO'yu kullanacaksın diğerlerini sil gitsin (onlar windowsa kurulum ile ilgili). ISO'yu CD'ye -kalıp olarak- yazdır.
ISO'yu açma, içine hiç girme ve CD'ye data olarak değil imaj olarak başka deyişle kalıp olarak yazdır.
Yoksa boot CD olmaz ve çalışmaz.

Edited by temmuz

[quote name='anellkaa' date='19 Ocak 2011 - 22:32 ' timestamp='1295473345' post='947408']
ozgurcum haklisin ama hiren boot cd ile yedek alcaktim bugun en son care. ama acilmiyor iste az once yazdigim hatalar geliyor.hiren bootdaki hicbi programi calistiramiyorumki.Su programlari acabilirsem bdaha rahatsiz etmiycem sizi:):) ya kurtarcam sistemi yada yedek alip format atcam.
[/quote]

Granatide problem yaşamazsın. Sök şu diski :D

[quote name='anellkaa' date='19 Ocak 2011 - 23:24 ' timestamp='1295476455' post='947451']
aga sokmek istemiyorum cember daraliyor cozulecek bu olay :) su[priz hediyelerle geri donecegim :)

temmuz rardan cikarinca hata veriyor iso dosyasinin ici bos
[/quote]
Senin iso dosyasının içi ile ilgin yokki. Hiç içine bakma ve kalıp olarak (veri olarak değil yani) at cd'ye. Eğer bozuk ise yeniden download etmeyi dene.
Şimdi baktım iso dosyasının boyutu 1.76 mb.. Ve rarı açarken hata verdiği doğru (bendede öyle..) ama iso dosyası buna rağmen sağlam geliyor. Diğer iki klasör ise zaten sana lazım değil, boşver onları.

Edited by temmuz

[quote name='anellkaa' date='19 Ocak 2011 - 23:41 ' timestamp='1295477512' post='947465']
allah allah valla ben 2 kere indirdim ikisindede rardan cikarken hata verdi eksik cikardi.aktif virus programimda yok bilgisayarda
[/quote]
Rardan çıkarken hata bendede veriyor ama buda çok önemli değil. ISO dosyası sağlam gelsin yeter. Bir önceki mesajıma tekrar bak (sayfayı yeniliyerek).
Messenger gibi oldu..
Ne bekliyorsun, anlayamıyorum. Bari daha önce download ettiğini söylediğin HDD Regenerator 1.51'i CD'ye yazdır. 500Kb demiştinki, normali bu olması gerekir. Haliyle küçük boyutlu bir dos programı..

Edited by temmuz

[quote name='anellkaa' date='20 Ocak 2011 - 03:14 ' timestamp='1295490296' post='947574']
tarama sonucu 0 hata . hic bad sector bulamadi. neyse beyler fazla ugrastirmayim sizi olmuyor demekki sorun hala devam.
herkese yardimlarindan dolayi cok cok tesekkur ederim.en son win 7 ile onarmayi deneyecem sora.saolun
[/quote]
Geçmiş olsun. Bu sonuca sevinmelisin. Bundan sonra işin zor olmaz ve masrafta çıkmaz. Windowsun yeniden boot olmasını sağlayamazsan bile, CD'den çalışan bir işletim sistemi vasıtasıyla verilerini kurtarıp temiz bir format, arkasındanda yeni bir işletim sistemi kurulumu işi sonuçlandırır.
Şu ana kadar yaptıkların, ağır aksak yapılması ile birlikte gerekli işlerdi. Bundan sonra yapılacaklar ise hem daha kolay olacak hemde daha az zaman alacak.
Yeniden kolay gelsin.
CD'den sistem açmak için Hiren's Boot CD'yi kullanabilirsin. Bunun kullanılması diğer uğraşında (HDD Regenaratorun çalıştırılmasında) olduğu gibi zor ve sorun çıkaran şekilde değil.

Edited by temmuz