Jump to content

Windows Xp Eksik Dosyalar Sorunu

xfailedkomplex
 Share

Recommended Posts

hp compact 6720s marka leptopun cd romu bozuk flsh diskten kurulum yaptım mavi ekranda dosya kopyalaması yaparken[color="#8b0000"] [size="3"]
bazı dosyalar kopyalanamadı ve dosyalar olmadan kuruluma devam ettim [/size][/color]
windowsun çalışmasında ve kurduğum programlarda sıkıntı yok ama [size="4"]!

[color="#8b0000"][b]ofis 2007 ve 2010 kuramıyorum[/b][/color][/size][color="#8b0000"][b] (ofis 2003 kurulabiliyor!)[/b][/color] kurarken windows dosyaları eksik diye kurulumu yarıda kesip değişiklikleri geri alıyor buna çözüm olarak : sfc/scannow komutunu kullandım ama illede cd rom
diyor ve cdrom bozuk olduğundan taktığım cd işe yaramıyor şimdi ben manüel olarak elimdeki xp isosundan bu sorunumu halledebilirmiyim (eksik xp dosyalarını)

[size="4"][color="#8b0000"]yada[/color][/size] ofis 2007 ve 2010 kurulumundaki bu hataların başka çözümü varmıdır yardımlarınızı bekliyorum şimdiden ilgilenecekler için teşekkür ederim
(bu arada konuyu yanlış yere açtıysam şimdiden özür dilerim)

İso'yu Açıp Kopyalanması Gereken Dosyaları Kendin Kopyalayarak Halledebilirsin.Fakat Önce Dosyaların Kopyalama Yollarını Bulman Gerekli.Birde Office Kurarken Hata Felan Veriyorsa Onuda Yazabilir Misin ?Windows Onarmaya Gittin Mi Onarmayı Seçerek Dosyaları Flash Bellekten Gösterip Halledebilirsin Sanırım.Tahminlerim Bu Şekilde.Eğer Sadece Office Kurulumda Sorun Yaşıyorsan Portable Bir Office Kullanmayı Dene.Buda Bir Çözüm Yolu Olabilir.

Edited by hackermemo

[quote name='hackermemo' date='19 Ocak 2011 - 12:25 ' timestamp='1295433315' post='947031']
İso'yu Açıp Kopyalanması Gereken Dosyaları Kendin Kopyalayarak Halledebilirsin.Fakat Önce Dosyaların Kopyalama Yollarını Bulman Gerekli.Birde Office Kurarken Hata Felan Veriyorsa Onuda Yazabilir Misin ?Windows Onarmaya Gittin Mi Onarmayı Seçerek Dosyaları Flash Bellekten Gösterip Halledebilirsin Sanırım.Tahminlerim Bu Şekilde.

[/quote]

isoyu açıp dosyaları nereye kopyalayacağımı bilmiyorum :(
ofis kurulurken hata verme şeklinde hata vermiyor sadece kurulurken windos korumalı dosyaları eksik diye kurulumu geri alıyor ve kurulıum tamamlanamıyor
windosu onarmayı nasıl yapacağım, eksik dosyaları tarama komutunu kullandım oda illede cd-rom diyor ve orjinal xp cdsi olacak !ve flash diskten kuruyor ama flash diski bir cd rom kaynağı olarak tanımıyor :)

Peki Daemon İle Sanal Sürücü Oluştur.İsoyu Yükle Sanal Sürücüye Ve Masaüstünden Başlatarak Dene Onarmayı.Yada Format Atmayı Dene Bozuk Olan Cd-Rom'un Kullanımı Kapat Aygıt Yöneticisinden.Sanal Sürücü İle Format Atmayı Dene Ama Format İşlemine Direkt Olarak Masaüstünden Başla.Yani Biostan Frist Boot Device'dan Cd-Rom'a Alma.İsoyu Yerleştir Sanal Sürücüye Autorun İle Açıldığında Masaüstünden Gir Kuruluma.

Edited by hackermemo

dediğin gibi yaptım bende 1.5 gb dirverli xp isosu vardı deamon tolls lite kurdum isoyu deamon toolsa yerleştirdim ve içeriğini D:\ nin içinde oluşturduğum xp klasörüne attım ve ordan kuruluma başlayıp xp lisansını girdim kurulum seçeneği olarak yükseltmeyi seçtim ve bilgisayar yeniden başladığında microsoft windows kur seceneğinden başladı sonrası kurulum bitene kadar birşey yapmadım işmdi güncelleştirmekleri yüklüyorum henüz bir problem yok inşaalah anlaşılır anlattım