Jump to content

Usb Okumuyor, Virüs Yüzünden.hiç Okumuyor :s

ahmet_2626
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar

Bir usb aldım arkadaşımdan.Virüslü olduğunu, virüsü çıkartmamı istedi.Şimdi eve geldim baktım ki, usb yi taktığım zaman hiç bir şekilde usb nin içine giremiyorum.Avira ile manuel tarama yaptım ama bir şey bulamadı üstelik bilgisayarım'ın içinden de usb gözükmemeye başlattı.Çıkartıp takınca tekrar usb gözüküyor fakat yine de bir işlem yapamıyorum.Sağ tıklayınca Windows Gezgini hata veriyor, çift tıklayınca açmıyor ve yine Windows Gezgini hatasıyla karşılaşıyorum.

Ne yapabilirim, yardımcı olur musunuz ?

Resimler, ilk taktığım zaman usb yi;
[img]http://img11.imageshack.us/i/ilktaktmzmn.png [/img]
ttp://img11.imageshack.us/i/ilktaktmzmn.png
avira ile manuel tarama veya usb yi taktığım zamandan itibaren bir kaç dk sonra ;
[img]http://img141.imageshack.us/i/aviradansonra.png [/img]
http://img141.imageshack.us/i/aviradansonra.png
(Hiç bir şekilde işlem yapamıyorum iki resimde de)

Sistemim de Windows 7 64 bit kurulu
işlemci :e 5200
ekran kartı :hd 2400 Edited by ahmet_2626

çok teşekkürler yazdığınız için.İlk dediğinizi şimdi bakıyorum.Diğer disk yönetimi ise yine hata veriyor.İki bölüm var usb de ;
birincisi resimde ki gibi system bölümü.İkincisi , disk yönetiminde boş olarak gözüküyor.Biçimlendir e tıkladığım zaman bana sürücü harfi atamamı söylüyor.Sürücü harfi atadaığım da ise parametle hatalı uyarısı çıkıp, sürücü harfi atanmıyor..

ilk dediğinize şimdi baktım da ;
http://files.extremeoverclocking.com/file.php?f=197
http://download.chip.eu/tr/USB-Disk-Storage-Format-Tool_176942.html
Xp için sanırım ?
Windows 7 ye uyumlu olan bildiğiniz bu tarz bir program var mı ?

Edited by ahmet_2626

ilk kez böyle bir sorunla karşılaşıyorum ve hiç birşey yapamıyorum :s
hocam usb'nin içini bile açamıyorum, ben kis yada kas ile neyi taratıcam ?
Partition Magic kurdum.Usb takılıyken program açılmıyor.Usb yi çıkarttığımda ise program hemen açılıyor her defasında..

ms-dos a gir

xcopy kaynak [hedef] /e

bu komutu gir flash disk içindekini hedef klasöre kopyalar.
Not bu komut gizli ve sistem dosyalarını kopyalamaz.

Hedef:Nereye kopyalıcaksan o dizin yolu
kaynak:neresi kopyalanacaksa o dizin yolu.

daha sonra işlem bittiğinde flash diski biçimlendir.

hiren boot cd kullanabilirsin makine ram de çalıştığı için virüslerin sorun olmayacaktır ister formatla istersen yedeğini al formatla(ama tavsiyem formatla ve sonra dosya kurtarmaların biriyle verilerini geri al bulaşmış virüsleri almazsın hiç değilse)

[quote name='emrah48' date='19 Ocak 2011 - 22:56 ' timestamp='1295478418' post='947485']
kardeş usb diskinin üretici sitesine gir orada aldığın ürünün format programı vardır olmaya bilirde birde o şekilde dene kolay gelsin
[/quote]
usb nin üstünde sadece ;
7231I94083BM8K
yazıyor.
İçine ulaşamıyor.Aygıt yöneticisinde dvd/cd-rom sürücüleri başlığıaltında :
TOSHIBA TransMemory Usb Device
bu bilgilerle ulaşabilir miyiz ?

[quote name='trkrzn' date='19 Ocak 2011 - 23:04 ' timestamp='1295478878' post='947492']
Kardeşim çözümün çok kolay herhangi bir Linux dağıtımı varsa elinde Linux Mint tavsiyemdir;
cd den başlat ve Usb'yi komle formatla hepsi bu kadar
[/quote]
Custom Live Cd adında bir dvd buldum eski cd-dvd lerimin arasında.Linux yazılımı var dediğin gibi.
Cd den başlattım ve usb yi göremedim.Normalde hard disklerim masaüstünde.Onlara tıklattığımda içine dışına hepsine bakabiliyorum ama gel gelelim benim bu sorunlu usb yi taktığımda masaüstüne simgesi gelmiyor
Masaüstüne simgesinin gelmediği yetmiyormuş gibi, diğer hard disklerime de ulaşamıyor

[quote name='2parmak' date='20 Ocak 2011 - 16:19 ' timestamp='1295540981' post='947875']
hiren boot cd kullanabilirsin makine ram de çalıştığı için virüslerin sorun olmayacaktır ister formatla istersen yedeğini al formatla(ama tavsiyem formatla ve sonra dosya kurtarmaların biriyle verilerini geri al bulaşmış virüsleri almazsın hiç değilse)
[/quote]

sanırım bu üsteki yazdığımız yorumla aynı söylemek istediğiniz ?

Edited by ahmet_2626

[quote name='natro2000' date='20 Ocak 2011 - 09:21 ' timestamp='1295515893' post='947633']
cmd ye gir
diskpart
disk list

yaz bakalım ne cıkacak eger gorecek olursa
select disk (usb kacıncı sıradaysa nümerik oalrak)
clean
format fs=ntfs
assign
bunları dene derim
olmadı pre format atmayı dene win ekranında
[/quote]

diskpart yazdığım zaman usb takılıyken , ekran kilitleniyor.Hiç bir şey gelmiyor.Usb yi çıkarttığım zaman , yazılar önüme dökülmeye başlıyor ve sonlanıyor. :S

[quote name='pcmemo' date='19 Ocak 2011 - 23:08 ' timestamp='1295479098' post='947496']
ms-dos a gir

xcopy kaynak [hedef] /e

bu komutu gir flash disk içindekini hedef klasöre kopyalar.
Not bu komut gizli ve sistem dosyalarını kopyalamaz.

Hedef:Nereye kopyalıcaksan o dizin yolu
kaynak:neresi kopyalanacaksa o dizin yolu.

daha sonra işlem bittiğinde flash diski biçimlendir.
[/quote]
hocam benim kopyalama ile ilgili bir sorunum yok.1,5 gb lik sanırım usb, ben bunu eski haline nasıl getirebilirim ?

bir gün geçti aradan hâlâ bir sonuç alamadım..[b]Başka neler yapabilirim, deneyebilirim ?[/b]

Edited by ahmet_2626

Pc'nede virus bulaşmıştır büyük ihtimalle. O yuzden usb'ye formatta atsan bir sonraki takışında gene virus bulaşır. Pc'ne format atman gerekli. Formattan sonra "otomatik çalıştır" ozelliğini kapatıp, usb'yi tak. Bilgisayarıma gir. Sonra biçimlendir. (Sakın sol fareyi tıklama gene yersin virusu.) Sağ tıklayınca bilgisayar kilitleniyo diyosun ya ; virus kendisini korumaya aldığı için kendine format attırmıyor...

[quote name='stowaways' date='20 Ocak 2011 - 18:19 ' timestamp='1295548162' post='947948']
Nero'nun cd yazdırma dışında dosyaların neredeyse hepsini gösterme özelliği var, birde neroyla veri diski yarat kısmından dene belki usb'nin içine ulaşırsın
[/quote]
aynen dediğinizi yaptım ama bu seferde içine ulaşamadım.Ekle dediğim zaman Windows Gezgini yine yanıt vermiyor

[quote name='RAPTER' date='20 Ocak 2011 - 18:39 ' timestamp='1295549391' post='947955']
Pc'nede virus bulaşmıştır büyük ihtimalle. O yuzden usb'ye formatta atsan bir sonraki takışında gene virus bulaşır. Pc'ne format atman gerekli. Formattan sonra "otomatik çalıştır" ozelliğini kapatıp, usb'yi tak. Bilgisayarıma gir. Sonra biçimlendir. (Sakın sol fareyi tıklama gene yersin virusu.) Sağ tıklayınca bilgisayar kilitleniyo diyosun ya ; virus kendisini korumaya aldığı için kendine format attırmıyor...
[/quote]

Garip olan orası diyebiliriz.Usb yi ben hiç açamadım ki virüs bulaşsın..

Edited by ahmet_2626

o hdd seçme bölümünden önce diskleriniz kontrol ediliyor tarzı bir yazı çıkıyor ya, işte usb takılıyken o yazıda takılı kalıyor.Çıkarttığımda işler değişiyor :s
bu sanırım ölmüş artık.Ama bunu öldüren nasıl öldürmüş yada ne bu sorunun adı :s

[quote name='ahmet_2626' date='20 Ocak 2011 - 21:35 ' timestamp='1295552728' post='947997']
o hdd seçme bölümünden önce diskleriniz kontrol ediliyor tarzı bir yazı çıkıyor ya, işte usb takılıyken o yazıda takılı kalıyor.Çıkarttığımda işler değişiyor :s
bu sanırım ölmüş artık.Ama bunu öldüren nasıl öldürmüş yada ne bu sorunun adı :s
[/quote]
belki virüs değildir disk bozuktur büyük ihtimal orada takılmaması lazım windows açık değilki virüs işi değil bu

biçimlendirmeyle ilğili değil ama sana içindekiler önemli ise içindekileri alman için bi yöntem sölyleyebilrim hatta hepsini eksiksiz...
ERD Commander'ı hiç duydun mu bilmiyorum internetten veya bi yakınında varsa eger al...
Cd'den boot edilebilen bi cd zaten açtıgında karşına xp ekranına benzeyen bir ekran gelir...
ordan normal bil kullanır gibi explorer gir orda gözükmesi lazım yani bende her zaman için cıkıyor...
ordan içine girip yedekleye bilir...
biçimlendirebilirsin...