Jump to content

Windows 7 Sp1 Orjinal İsolar..(Entegre Değil)

istanbul82
 Share

Recommended Posts

[quote name='alcanzar122' date='22 Ocak 2011 - 12:51 ' timestamp='1295694088' post='949280']
Bu güne kadar koymadı mı?
Elbette koyacak ama kanımca 10-15 gün beklemek lazım.
[/quote]

ne bilim alalade bir acelecilik var herkeste. Sanki Win7 nin çekirdek sistemi değişti SP1 le beraber :) . Sp1 TR iso yu bekleyelim bakalım. Acelemiz yok.

[quote name='YeniçeRiyan-i' date='22 Ocak 2011 - 17:51 ' timestamp='1295719298' post='949574']
[b]Şimdilik en iyisi ENG sistemi indirip dil paketini entegre etmek.Ben yaptım içi dışı Türkçe oldu :)[/b]
[b]
[/b]
[b][img]http://img835.imageshack.us/img835/6311/sshot1a.png[/img]
[/b]
[b]
[/b]
[b][img]http://img834.imageshack.us/img834/6669/sshot1bd.png[/img]
[/b]
[/quote]

acaba upload edebilirmisin

[quote name='XC*LUSiVE' date='22 Ocak 2011 - 23:24 ' timestamp='1295739275' post='949822']
şu anda "Windows 7 SP1 All-In-One Türkçe" çalışmalarına başlamış bulunmaktayım en fazla 2 gün süreceğini umuyorum...
[/quote]

4 gözle Seni Bekliyorum!!! dualarım bir an önce bitirmen dileğiyle :)

[quote name='XC*LUSiVE' date='22 Ocak 2011 - 23:24 ' timestamp='1295739275' post='949822']
şu anda "Windows 7 SP1 All-In-One Türkçe" çalışmalarına başlamış bulunmaktayım en fazla 2 gün süreceğini umuyorum...
[/quote]

yaw sen bı tanesın boyle bısı beklıyorum bende...ama orjınal sp1 olsun entegre değil :)x86 ve x64 tadından yenmez ;)

[quote name='XC*LUSiVE' date='23 Ocak 2011 - 01:24 ' timestamp='1295739275' post='949822']
[/quote]

[b]Sadece Ultimate yada Enterprise x64 ve x86 yapsan daha ii olur bence pro yada home kullanan yoktur bosuna seçeneklerde yer kalabalığı yapmasın :D[/b]

[quote name='StRonK' date='23 Ocak 2011 - 00:04 ' timestamp='1295741669' post='949845']
[b]Sadece Ultimate yada Enterprise x64 ve x86 yapsan daha ii olur bence pro yada home kullanan yoktur bosuna seçeneklerde yer kalabalığı yapmasın :D[/b]
[/quote]
kullanılmadıgını nerden biliyorsun?

[quote name='himmgarip' date='23 Ocak 2011 - 00:20 ' timestamp='1295742637' post='949854']
Bu lanet şeye RT7Lite nede win 7 integrator ile dil paketi entegre edilemiyor :)
Nasıl entegre edeceğiz buna dil paketini...
[/quote]
dismle ve waikle ve biraz msdos komutu bilen insan kolayca yapar ing çıkarıp tamamen tr bile olur.yabancılar çoktan yaptı bile kendi dillerini yayınladılar.

[quote name='delibilge' date='22 Ocak 2011 - 20:16 ' timestamp='1295724414' post='949630']
ne bilim alalade bir acelecilik var herkeste. Sanki Win7 nin çekirdek sistemi değişti SP1 le beraber :) . Sp1 TR iso yu bekleyelim bakalım. Acelemiz yok.
[/quote]

Dostum bide küfür etseydin :D şaka bi yana ufakta olsa çekirdekte bi değişiklik var sonuçta major(7600) numarasıda değişti 7600.16385->7601.17514 yanlışsam düzeltin arkadaşlar öle değil mi @istanbul82

Windows 7 SP1 All-In-One Türkçe İçeriği:

-Enterprise ve Starter Dahil [u]TÜM[/u] Windows 7 SP1 RTM Sürümleri
-Sadece Türkiye Teması ve Türkçe Dil Paketi
-SATA/RAID/AHCI Sürücüleri

şu an entegre işlemi başladı öğlen gibi crack ile birlikte test sürecine başlarım diye düşünüyorum...

Edited by XC*LUSiVE

[quote name='ByAdmin' date='23 Ocak 2011 - 00:44 ' timestamp='1295744066' post='949872']
Walla bana orjinal ekli Sp1 ve TR dilli Ultimate sürümü lazım, başka birşeyi değiştirilmemiş, ellenmemiş istiyorum, umarım buradan bulurum. All in one ile ne demek istendi tam anlayamadım.
[/quote]

windows 7 Tüm Sürümlerin bir arada toplanışı sanırım Yani Bir Dvd de bütün sürümler olacak.

[quote name='XC*LUSiVE' date='23 Ocak 2011 - 00:48 ' timestamp='1295744281' post='949874']
Windows 7 SP1 All-In-One Türkçe İçeriği:

-Enterprise ve Starter Dahil [u]TÜM[/u] Windows 7 SP1 RTM Sürümleri
-Sadece Türkiye Teması ve Türkçe Dil Paketi
[/quote]

Temada mı Eklenecek?

evet gerek yok.Ben waiksiz ekledim.Nasıl ekleyeceğinizi burada anlatacağım.
İhtiyacınız olanlar :
1.Türkçe lp.cab dosyası
2.msdn w7 sp1 ingilizce iso dosyası
3.gimagex
4.vlite
5.Bazı komutlar.
Başlayalım.
Önce w7iso dosyasını C diskine klasöre çıkartın.Ve oluşan klasörün adını DVD koyun.
Şimdi C diskinde wim adlı boş bir klasör oluşturun.
lp.cab dosyanızı da C diskine kaydedin.
Hazırsanız komutları vermeye başlayalım.

himmgaripten(teşşekürler) indirme adresi alıntıdır.Tüm komutlar içinde var.

http://hotfile.com/dl/98812546/161a403/TR_BAT_DOSYALARI.rar.html
-------------------------------------------------------------------

[b]DISM /Mount-Wim /WimFile:"C:\DVD\sources\install.wim" /Index:5 /MountDir:"C:\wim" >nul[/b]

komutu not defterine kopyalayın. ve wimmount.bat olarak kaydedin.Bat dosyası olacak unutmayın.
Sonra

[b]DISM /image:C:\wim /add-package /packagepath:C:\LP.cab[/b]

komutunu not defterine kopyalayın ve TR dil paketi ekle.bat olarak kaydedin

Ardından

[b]DISM /Image:C:\wim /Set-SKUIntlDefaults:tr-TR[/b]

komutunu Varsayılan dil Türkçe olsun.bat olarak kaydedin

Ve son olarak

[b]dism.exe /Image:"Wim" /Remove-Package /PackageName:Microsoft-Windows-Client-LanguagePack-Package~31bf3856ad364e35~x86~en-US~6.1.7601.17514[/b]

komutunu İngilizce dil paketini kaldır.bat olarak kaydedin

Bu bat dosyalarını verdiğim sıreaya göre çalıştırın.ve cmd ekranı kapanmadan siz asla kapatmayın.İşlemi bitirsin.

4 tane bat dosyasını çalıştırdıktan sonra ve işlemler başaıyla uygulandıysa aşağıdaki vereceğim komutu not defterine kopyalayın ve unmount.bat olarak kaydedin.

[b]DISM /Unmount-Wim /MountDir:"C:\wim" /commit >nul

pause nul
exit[/b]
ve son olarak

Şimdi lp.cab dosyasını winrarla ayrıştırın ve lp klasörünü açın.S harfine basın.sources ve setup diye iki klasör göreceksiniz.Sources klasörünü kopyalayın.Ve DVD klasörünü açın.Orada bir sources klasörü daha vardır.Siz direk DVD içine yapıştır deyin.Dosya ve klasör değişimini onaylayın.Şimdi LP klasörüne geri dönün ve Setup klasörünü açın.İçinde sources klasörünü göreceksiniz.O klasörü kopyalayıp yine dvd klasörünü açıp direk yapıştır deyin.Dosya ve klasör değişimini onaylayın.

Şimdi;

DVD\Sources\lang.ini dosyasını açın.Her şeyi silin aşağıdakini yazın.ve kaydedin

[b][Available UI Languages]
tr-TR = 3

[Fallback Languages]
tr-TR = en-us[/b]

Bu işlemle dil paketi eklenmiş bir dvd miz olacak ama daha işimiz bitmedi.

http://www.autoitscript.com/gimagex/

adresinden gimagex.zip dosyasını indirin.

Klsöre çıkartın.ve klasörü olduğu gibi C diskine kopyalayın.

Ve sonra x86 klasöründeki(32 bit için)gimagexi çalıştırın.
Açılan ekranda mount sekmesine tıklayın

Mount Pointe C diskinizdeki wim klasörünü gösterin
Source kısmına dvd nizde sources klasöründe yer alan boot.wim dosyasını gösterin.Ve İmage noyu da 2 seçiniz.
Ve mount butonuna basıp bekleyin.başarılı dedğinde
gimagexi bekletin biraz.

Şimdi aşağıdaki kodları not defterine yapıştırın ve bootwimi türkçe yap.bat olarak kaydedin.Ve çalıştırın

[b]xcopy DVD\sources\lang.ini WIM\sources\ /cheryki
mkdir WIM\sources\tr-TR
xcopy LP\setup\sources\tr-TR\*.* WIM\sources\tr-TR /cheryki
xcopy LP\sources\license\*.* WIM\sources\license /cheryki[/b]

hızlıca işlem biter bunda.

Bu işlemden sonra gimagexe tekrar dönelim.
Programn alt kısmındaki unmount bölümündeki satıra tıklayalım.ve commit changes i seçelim.Ve unmount butonuna basalım.İşlem başarılı olursa successfuly yazısı gelir.Artık gimagexi kapatın ve vlite ile sadece boot.iso oluştırmayı etkin kılıp dvd klasörünüzü göstererk iso dosyanıı oluşturun.Bizzat tarafımca yapıldı.Yeniçeriye ve tiflisliye ve de k3zZ@p ve Legiona(bazı bat dosyalarını önceden o vermişti) adlı üyeye teşekkürü borç bilirim.Saygılarımla

Edited by YAGMURADAM

Yukarıdaki gerekli olan herşey bu linkte arkadaşlar... Bat dosyaları falan hepsi hazırdır...
Yağmuradam istersen konuya ekle bunu...

[code]http://hotfile.com/dl/98818370/2cb3c3c/GEREKLILER.rar.html[/code]

EDİT: Anlatımını harfiyen uyguladım ama sonuç hüsran...
Ya anlatımda bir yerde bi eksiklik var yada bu yöntemle olmuyor :(

Edited by himmgarip

O size kalmış.
eğer ilk komutta

DISM /Mount-Wim /WimFile:"C:\DVD\sources\install.wim" /Index:5 /MountDir:"C:\wim" >nul

İndex 5 yerine başka bir numara seçerseniz w7 ultimate değilde hangi numarayı seçtiysen o kurulur.dil paketleri deona göre eklenir.İndex5 w7 sürümünü ayarlıyor.Gerisi buna bağlı olarak gelişiyor.Saygılarımla